• bu projede botaş ilk defa yüklenici olarak iş almıştır. proje aşamasında tarihi eserler, çevre ve iş güvenliği konusunda çok hassas davranılmış, bu işlerle ilgili birimler kurulmuştur.
  • star wars aleminde "before treaty of coruscant" anlamına gelen kısaltma, bir nevi milat.

3.653 yıl sonraki diğer milat için (bkz: bby)
  • yukarıdaki entry yukarı doğru hareketin ayak sesleri midir bilemiyorum ama geçen günkü teknik analizimde benzer bir sonuca ulaştım ben de.

genelde burada analiz veya bu tür şeyler paylaşmıyorum ama bir arkadaşa mesajda yazmışken entariye de çeviriyim dedim.
    buyrunuz efenim:

uzun vadede yükseliş gösteriyor, 10000e kadar gevşeyebilir ama yine de trend yükseliş trendi..
    10-10.5 altına inerse trend bozulmuş olur ama yine de 9000de çok kuvvetli bir destek daha var. işin bu noktalara gelme ihtimalini düşük görüyorum ve büyük ihtimalle 10500 civarından yukarı sekeceğini düşünüyorum.
    şimdi herkesin hep dediği şeyi söyleyeceğim ve bunu ilk kez söylüyorum: yukarıya doğru roketleme ihtimali var! 14000 direncini kırabilirse yeşil uzun bir bayrak çekebilir. kıramazsa trendin yönü değişebilir, oralar bi muallak:)

özetle beklentim yukarı yönlü, 14k civarında da olana bitene bakıp tekrar bir analiz yapmak lazım. düşük ihtimal olarak gördüğüm kötü senaryoda da 9000'in altına inmeyeceğini düşünüyorum. (genelde lanet olası karamsar bir short tahmincisiyimdir ama long tahminliyorum bu sefer. yazdığım tek analizde de long yazınca, o sürekli umut aşılayan iyi haber sinsarlarından sanmayın diye söylüyorum bunu:) )

sevgilerimle...

ps: aman dikkatli olun ha, kaybetmekten üzüleceğiniz meblağı yatırmayın sakın
    ps2: ulen herkes yazıp duruyo bi gudubetlik olmasın sonra, ytd amk
  • (bkz: https://www.btc-ag.com/tr/index.htm)
    türkiyenin en büyük sap danışmanlık şirketlerinden birisidir.
  • btc co. proje icin kurulmus sirkettir. (30% hisse bp) botaş işi bu şirketten alarak;
    lot a da tepe-nacap joint venture,
    lot b de streicher-haustad&timmermann-günsayıl-alarko joint venture,
    lot c de limak-punj lloyd joint venture a vermiştir.
    4 adet pompa istasyonunu ve 1 adet basınç düşürme istasyonunu ise tepe inşaat yapmaktadır.

limak canavar gibi calisip lot c yi çarçabuk bitirmiştir. a ve b lotlarında ise projeye sonradan botaş tarafından "emergency service provider" diye adlandirilmis bir firma (fernas) dahil edilmistir.
  • (bkz: bitcoin)
  • bu projede türkiye cumhuriyeti hükümetinin bir şekilde imzaladığı hükümetlerarası anlaşma, ev sahibi hükümet anlaşması, anahtar teslimi müteahhitlik anlaşması, ve bu kapsamda verilen hükümet garantisi ile, proje iştirakçisidev petrol şirketlerine hopbidi hopbidi at koşturabilecekleri kadar büyük bir alan dolusu hak ve imtiyaz tanımış, türk kanunlarına aykırı da olsa bir sürü yükümlülüğün altına girmiştir. eşitler arası bir anlaşmalar silsilesi değildir pek bu. nedense, o zamanın müzakerecilerinden midir, anlaşmaları review eden hukukçulardan mıdır, bilinmez, devlet kendini bondage ettirmiştir. uluslararası anlaşmalar kanunların üstündedir amma, yine de baştan eşit başlanmayan bi süreç ne kadar lehimize işler bilinmez. ayrıca boru hattının geçtiği arazinin istimlakinde de pek de hakkaniyetli davranılmadığını duydum. yanlışım varsa düzeltin.
    her neyse, proje iyidir, yararlıdır, vatana millete faidelidir hayırlı olsundur ancak hükümetin akdi yükümlülük ve taahhütleri alabildiğinedir. anlaşma hükümlerine aykırı olan yasalarını bile değiştirmeyi kabul etmiştir. budur.
  • hattızatında aynı zamanda creative için cd rom drive üreten firmadır, kudreti olmadığından, ürettikleri için büyük pazar bulamayan firmalar her daim büük firmalarca sömürülmüşlerdir... ne sömürüsü olm, ticaret bu... saçmaymışım ben de...
hesabın var mı? giriş yap