12310 entry daha
  • fenerbahçe'ye lider olması söz konusu bile olamaz net. taraftarın tüm hafta cevabını duymak istediği soruyu muhabir soruyor ismail hoca ise cevabı kağıttan okuyarak veriyor ve kimse aga bu nedir demiyor. arkadaş hiç mi konuşma becerin yok hiç mi ezberin yok ? bir kere fener'in başına geldin, yıllar geçti en azından yüz kelimelik ingilizce dağarcığın nasıl olmaz ? avrupa ligi çeyrek finali basın toplantısında tadic'e çok su içiyor çok su içiyor demek yerine drink too much water diyip gülsen daha iyi olmaz mı ? şimdi gelip demeyin herkes ingilizce bilemez diye, süper lig'de minimum bir milyon euro maaş alan teknik direktörler ingilizce bilmek zorunda.
  • fenerbahce'nin kotulugunu isteyenler tarafindan son zamanlarda resmen taslanan teknik direktor. ama oyle boyle degil, ellerinde agizlarinda ne varsa atiyorlar. camur at izi kalsin diye bir soz vardir ya hani. bu adama camur degil her turlu bok atiliyor. boyle bir aymazlik ne bileyim canilik olamaz.
    elestiri yapmayi bilmek onemlidir arkadaslar. bilgi sahibi olmadan elestirmek tehlikelidir. ozellikle tuttugun takimi elestiriyorsan daha da hassas olmalisin. elestiri yapalim ama lutfen bokunu cikarmayalim yetti artik.
    ligin bitmesine az kaldi ve ne olursa olsun gs puan kaybederse sampiyonluk sansi var fb'nin. evet belki de sampiyonluk ihtimali az ama var. burada ne yapmak gerekiyor. bu amk ligi bitene kadar bu takimi ve hocayi desteklemek gerekiyor.
    sonrasinda sezonun topyekun degerlendirmesini yapariz.
    burda hocayi ipe ceken hicbir lavuk, hatta artiriyorum sozde yorumcularin alayi, ismail kartal'in yardimcisi kadar bile futbol bilgisine sahip değiller. o yuzden lutfen susun ve bagirin fenerbahce cok yasa diye.
  • ismail yüksek'in sakatlığından sonra akıllı bir teknik adam son 4 haftayı minimum hasarla atlatmak için ferdi'yi orta sahaya çekip sol bekte mert müldür'ü oynatırdı.

ama kendisinin krunic'i ismail yerine çekip yabancı sınırından dolayı becao yerine çağlar veya daha salakça bir ihtimal osai yerine mert müldür ile başlayıp hasarı 2'ye katlayacağını eminim.
  • kendisi hakkında söylenen olumsuz yorumları son 20 günde aldığı korkakça kararlarla maalesef haklı çıkardı.daha cesur durabilseydi bu süreçte yine bütün kupaları kaybetse bile böyle eleştirilmezdi.hem ona hem fenerbahçe ye yazık oldu.kötüler kazandı.
  • birazdan anlatacaklarimin pek ise yarayacagini sanmiyorum ama yine de yazmak istiyorum. cunku fenerbahceliler sorunu dogru adreslendirmiyor bana gore.

kesinlikle bu sezon kurulan kadro bir sampiyonluk kadrosu. takim da su an sampiyonluk potasinda ama is isten gecti bence. yani sivasspor macinda sampiyonluk kacti artik.

ilk olarak, goz ardi etmemeniz gereken bir gercek var ki, bu ulkede iktidarin kontrolu disinda nefes dahi alinamiyor. iktidar fenerbahce'nin nefes almasini istemiyor. atanmis tff baskaninin tavirlarina bakarsaniz gorursunuz ne demek istedigimi. yani demek odur ki, superlig kendi haline birakilmis olsaydi, futboldan temizlenememis fetoculere ragmen, 25. haftalarda falan fenerbahce'nin belirli bir puan farki acmis olmasi gerekirdi. bunu dayandirdigim nokta da, galatasaray'in ozellikle torreira'ya bagimli oyun yapisindan dolayi soyluyorum. torreira rakiplerini adeta dovuyor ama faul dahi calinmiyor bu oyuncuya. birilerinin ozel korumasi altina alinmis durumda. bu duruma karsi fenerbahce'nin yapabilecegi hicbir sey yok.

fakat, bir konu daha var ki, fenerbahcelilerin goz ardi etmemesi gerekiyor. baskan ali koc'un kalifiye insanlarla anlasamama problemi var. vitor pareira da, jorge jesus da, bu yaz muhtemelen klupten ayrilacak olan branco da kalifiye profiller. kendilerini ispatlamis, basarilari olan isimler. ali koc bunlarin hepsiyle sorun yasadi. cunku gercekleri duymaya tahammulu yok ali koc'un. yonetim kadrosuna da bakarsaniz ayni seyi gozlemlersiniz. ali koc ve biraz selahattin baki disinda adini bildimizi, sesini duydugumuz yoneticisi yok fenerbahce'nin. her konu bu iki isim ve daha cok o anki teknik direktor uzerinden yurudu 6 yildir. ali koc'un bir teknik direktorden beklentisi takimi sampiyon yapmasindan cok, basarisizlik geldiginde kendisine kalkan olabilmesi. bu yuzden de egip bukebilecegi profillerle daha iyi anlasabiliyor. orneginn erol bulut, emre b., ismail kartal. bu isimler baskana hurmetten rahat sekilde egip bukebilecegi, kovulsalar da arkadan konusmayacagina emin oldugu isimler. bunlardan hicbiri de cikip "bu ligin sportif gercekligi yok" diyebilecek tipler degil. boyle bir laf ettikleri anda, futbol dunyasindaki varoluslari sona erer. bu yuzden baskan tarafindan tercih ediliyorlar. `

bu kisimdan emin degilim ama fenerbahce'nin ali koc baskan oldugundan beridir suregelen bir antrenor ekibi eksikligi problemi var. bu kel arkadas sanirim hala ekipte calismaya devam ediyor. bahsettigim kel arkadasin samandira'da olan biteni baskana tasidigina eminim diyebilirim ama ispatlama sansim yok elbette. herkes degisiyor ama bu arkadas sabit. ve her sezon ya sakatlik ya mental sorunlar yasiyor fenerbahce. sanirim bir futbol takiminda iyi edilmesi ve en az maliyetli departmandir bahsettigim departman. ali koc bu konuda da kendisine calisacak, az maliyetli, yapilan yanlisa da "peki" diyebilecek isimler tercih ediyor gibi geliyor bana. bir ihtimal de etrafinda dolanip, baskana akil veren "yiyici" tiplerin sozuyle hareket ediyor. hangi secenek olursa olsun, facia fenerbahce icin.

gelelim ismail kartal'a. ben olsam boyle bir isi kabul etmezdim. en azindan neye donustugunu gormeye basladiktan sonra, mert davranarak istifami sunar uzaklasirdim. hatta ben olsam oyle bor ortamin icinde olmak ta istemezdim, zira oyle bir ortamda bulundum ve ne oldugunu cok iyi bilirim. disaridan bakinca hepsini cok iyi anladigimi dusunuyorum.

arkadaslar ismail kartal her zaman buydu. hatta daha aziydi. adam kendisini gelistirmis bile diyebilirim. kendisine ornek aldigi baska hocalarla temas halinde, kamplarini ziyaret ediyor ve oynatmak istedigi sablona da uygun oyunculardan kurulu bir kadro olusturdu. bundan sonrasi icin bir deneyimi yok hocanin. 2015 sezonu disinda da hic olmadi ki onda da bu sezonkine yakin bir son gerceklesti. ben de isterim ismail kartal'dan daha iyi bir hoca calistirsin takimi. ama arka plandaki gercekleri ve ihtimalleri goz ardi etmeyin dusunurken. bu yaz takima real'den angelotti'yi getirse ali koc sezonu tamamlayamazlar yanyana. ya da ismail kartal'a psg kadrosunun tamamini versen yine ligi ikinci bitirir. bu yuzden adamin hakkinda atip tutmadan bunlari da dusunun.

saygilar

not:fb
  • (bkz: sen de boyna su içiyorsun)

hala daha bu adamı beğenmeyenler var.. inanılır gibi değil.. futbolcularla iletişimi mükemmel, samimi, ayrıca rekor puan toplamış fenerbahçe teknik direktörü..
  • adam yenilmek için gereken neyse onu yaptı.

allahtan beşiktaş berbat bir takım da anca yenebildi.

bu beşiktaş'ı bile son dakikalarda zaman geçirerek yenebildik.

siktim siktin bu takımı siktin bıraktın ismail kartal.
  • hakemler, federasyon, oyuncu tercihler vs hepsini geçtim de hala şu konuyu aşamadım. sivas maçında skor 2-1 iken, dakika 92'de bizim takım ne arıyor ileride ve penaltı pozisyonunda nasıl kontra yedik? o adam neden kaleci ile karşı karşıya kaldı. yemin ederim cok büyük skandal. topa sahip olup oyunu soğutmak ve takım halinde geriye yaslanıp maçı o skorla finalize etmek bu kadar mı zordu?

önce , içerideki alanya ve samsun maçlarında , panik olup galibiyet golü için hücumdaki tüm isimleri çıkardı ve jesus dönemine benzer dikine-tempolu oynatmaya çalıştı , boşu boşuna 4 puan hediye etti.

sivas maçında da oyunu kontrol altında tutamadı giden 2 puan daha.

resmen kendi elleriyle 6 puan bırakarak rakibine şampiyonluğu hediye etti bu arkadaş. isterse 150 puan tablosun, kötü hoca.
  • biri şuna djiku'nun 6 numarada taş gibi oynayabileceğini hatırlatsın. ismail'in daha iyi pas yapanı diyelim anla be adam. kruniç nereeee, djiku nereee. bak yan yana bile yazınca absürt oluyor.

eldeki oyuncuya göre sistem değiştirmesini falan beklemiyorum. djiku 6 numara oynayabiliyor. bunu bilsin yeterli. bjk maçında, olduğu kadar olan aklına gelmedi galiba.

takımın gole ihtiyacı varken 102. dakikada oyuncu değiştirip zaman geçiren, her maçta tehlikeli yerden kullanılan duran topları paslaştırıp livakoviç'e ulaştıran kurt hoca. neyse başka yoruma gerek yok. djiku 6 numara oynayabiliyor tamam mı? 442 - 352 diye şeyler de var ama boşver.
  • sakatlanan ismail yüksek e dakikalarca pres yaptıran dahi. yıllarca fenerde kalır umarım.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap