56240 entry daha
  • maalesef mevcut başkana rey veren elimi bilmem ne yapayım. hep destekledim bugüne kadar. çözüm yolları da sundum önceki entrylerimde mevcuttur ancak olmadı, olmayacakta. kulübün 1.5 senesi daha çöp oldu.

neden bu kanıya vardınız derseniz dün geceki attıkları twit (hala süleyman seba sayıklıyorlar, ki siz tırnağı bile olamazsınız) ve okay karacan'ın necip güzellemesi bile yeterli aslında. önceki yapmış oldukları hatalarını saymaya gerek yok.

siz yapılanlardan ders alacağınıza hala bunları görmezden gelip aynılarını yaparsanız maalesef beşiktaş dönülmez yola çok daha hızlı yaklaşır.

bu yazdığıma destek verseniz de keşke yönetim akıllansa derim ama maalesef bir umudum yok. benden buraya kadar. beşiktaş ve hasan arat ile ilgili yazılarıma son veriyorum. arrivederci.
  • yöneticilerin necip uysal paylaşımları büyük tepki almis twitterde.

kulüp birçok kişinin hayatında gördüğü en kötü besiktas maalesef...

1.5 senedir hazırlanıyoruz denilip alınan oyuncular da teknik direktör de başarısız iken elde bir kupa kalmış oda alınması bence çok zor.

ligde 5. olmak bile kesin değilken konumuz necip uysal mi ?

sorun başarısız olmamız değil duzelecegimize dair umut olmaması...
  • lig tarihinde fenerbahçe'yi en çok mağlup eden kulüptür. kadıköy galibiyetleri meşhurdur.
  • #163892903 şimdi mesela şu adamla oturup nasıl mantıklı konuşasın ki. kendisi 2 sene önce şampiyon oldu daha gs 1 gol ile şampiyonluk kaybetti. bu olay bjk ya da fbnin başına gelse ülkede iç savaş çıkardı heralde. gs’de ise herkes fatih terim’e sövdü niye takım daha erken form tutmadı diye.
    bjk’nin yapması gereken çok basit yıllar önceki feda sezonu. genç veya kendini yeniden kanıtlamak isteyen ve bjk yi bir şans olarak gören topçular lazım bu takıma ki mücadele edebilsin. bjk’nin ne fenerbahçe gibi sonsuz parası ne de gs gibi bir futbol aklı ve demokrasisi var. beğenmesenizde şl deki efsane sezonunuz feda sezonunuzun meyvesi idi ve tek seferlikti. bazı bjkli kardeşlerim hala acayip acayip adamların olduğu kadrolar kuruyor. gerek yok hocam. reçete belli. aklı selim bjkli kardeşlerim bana hak verecektir.
  • trabzonspor ile birlikte, futbol takımı altyapı ile yükselecek kulüptür. geçmiş sürekli başarılar öyle geldi. merak eden geçmiş yüz yıllık süreyi açıp baksın.
  • profesyonel anlayış ve vizyon beklediğimiz yöneticilerinin necip uysal paylaşma yarışına girdiği kulübümüz. sizi oraya necip paylaşın diye mi getirdik biz. gidin takımın başına hoca bulun sportif direktör bulun transfer yapın. bütün dertleri hallettik de necip vasatı kaldı. aklınızı başınıza devşirmezseniz siz de gidersiniz
  • elindeki iyi oyuncuları dahi tarz olarak birbiriyle oynamaya da, iki merkez orta saha ile oynamaya da tek santrafor oynamaya da müsait değil.

musrati bir 6 numara. önüne iki tempolu 8 isteyen tipte bir profil.

muci forvet arkası. arkasına iki 8 isteyen bir profil.

semih ikinci santrafor. yanına pivot santrafor isteyen bir profil.

rashica sağ ayaklı sağ kanat oyuncusu. oyun kurucu özelliği olmayan, günümüz futbolunda da pek tutulmayan bir profil.

bunlar şu anda takımdaki en değerli oyuncular...

ben geldikleri günden beri söylüyorum muci ve musrati ile birlikte ideal bir orta saha kurgusu olmaz, olamaz, imkansız. muci'yi sol kanada atmaktan başka bir çare yok. musrati'nin önüne gedson'un biraz daha iyi pasör olan versiyonu lazım. onu da kaç paraya alabiliriz, ben bilmiyorum.

musrati, muci ve semih illa bir arada oynayacaksa, baklava 4-4-2 oynamamız gerekiyor. bu formasyon da 2005'te falan kaldı...

tek 6 ile oynamak, hele musrati tipi bir tek 6 ile oynamak için çevresine çok uyumlu oyuncular bulmak gerekiyor. bu işler bizim gibi sürekli teknik direktör ve oyuncu öğüten takımlar için çok sakıncalı. yarın musrati canım sıkıldı, gidiyorum dese ya da sakatlansa, ona uysun diye aldığın oyuncuların hepsi atıl kalacak.

bizim gibi takımların yapması gereken şey dünya futbolunda en çok hangi oyun ve formasyon oynanıyorsa ona uyum sağlamak. çünkü burada süreklilik yok. en kolay uygulanabilir formasyon 4-2-3-1. o zaman onu oynamamız gerek. bu arada benim en sevdiğim formasyonlar üçlü defanslı kurgular. 4-2-3-1 hastası değilim, sadece biz teknik direktör öğütücüsü olduğumuz için ender kullanılan formasyonların riskli olduğunu düşünüyorum. konumuza gelelim. bu formasyonu musrati ve semih ile oynayamazsın.

musrati'nin hala piyasası olduğunu düşünüyorum. yol yakınken gönderelim. 4-2-3-1'e dönelim. musrati'den gelecek para ile muci'nin arkası doldurulur. o tip 8 numaraları bulmak zor değil. semih'e de 20 üstü teklif gelirse satarım. beğenmediğimden değil, bayılıyorum ama çift santraforlu formasyonun topa sahip olmak isteyen takımlarda geçerliliğinin olduğunu düşünmüyorum.
  • gerçekçi yahut gerçekçi değil muhabbetine girmek istemiyorum. önümüzdeki sezon şu tarz kadrolar kurmaya çalışmalı beşiktaş. makas açılacak yoksa. bütün kadroyu satıp bütçe oluştursunlar.
    de gea
    preciado
    elvedi
    hermoso
    spinazolla
    jorginho
    gronbaek
    berghuis
    skov olsen
    rafa silva
    patrick schick
  • sezonu 9.bitirme ihtimali oldukça yüksek. 9.sıradaki sivasspor ile arasında 3 puan fark var. inşallah olabilecek en kötü yerde bitiririz çünkü bu sezon ilk 5'i asla haketmiyor.

beşiktaş şu an 51 puanla 5.sırada, 4 maçı kaldı. bu maçların biri düşme hattındaki hatay ile, diğerleri ise kendisini geçme ihtimali bulunan takımlarla.

v rizespor (49 puan) - ev
    v alanyaspor (48 puan) - deplasman
    v hatayspor (33 puan) - ev
    v kasımpaşa (49 puan) - deplasman

bu takımlar 4.olup avrupa'ya gitmeyi hedefliyor, 4.sıradaki takımın da 52 puanı var. hangisi seri yakalarsa o 4.bitirecek.

beşiktaş'ın bu fikstürü galibiyetsiz hatta 0 puan ile bitirmesi oldukça yüksek ihtimal.
  • hipnotize olmuş takım.

normalde fener maçında maçın başında muçiye yapılan faulden sonra 4-5 topçunun hakemin çevresine toplanıp kart vermesini istemesi gerekiyor. ama bakıyoruz kimse kılını kıpırdamadan devam ediyor.

kötü niyetli hakem ardından son maçlardaki formda oyuncusu necipin ilk hareketinde kartı veriyor ki talimat o yönde ama o da ne necip dışında yine itiraz eden yok.

zaten siyah forma oldukça takımı silik gösteriyor ve futbolcuların rahatlığı vurdumduymazlığı çıldırtıyor insanı.

hele hakemin maçın ortasındaki yüzündeki zevk ifadesi bile takımın halini ortaya koyuyor.

mesela raşid bir pozisyonda yerde kaldı ve potansiyel penaltı incelemesi gerekiyor. top taca çıktı ve musrati işaret ediyor kullanma diye ama necip sanki ilerde uçta de bruyne varmış gibi alelacele taç kullanıyor. abicim beklesenize bi biraz akıllı oynayın psikolojiye oynayın, türkiye ligi bunu gerektiriyor.

ankaragücü maçında maçın başından beri atakan denen vitaminsiz topcularin üstüne çıkıp birdirbir oynuyor ama iki topçu çıkıp da ağzının payını veremiyor. olum bu kadar mı acizsiniz?

masuaku atakanin suyunu çıkarıp içer ama kimseden ses seda yok. aynı atakan galatasaray maçında yapsın aynı hareketleri de albulkerim sahada çoğaltır atakani.

bir de takımda çok garip birşey var, topu kontrol edemiyor takım. fener maçında bir tane top kontrolü yapan adam olmadı. gelen topları hep ayaklarından açıyorlar gerçekten çok garip. hele ghezzal yeni futbol öğrenmeye başlamış gibi. buna rağmen geniş alanda top oynuyor takım. gol atmamız mucize bu oyunla.

kesinlikle gitmesi satılması gereken isimler; aboubakar, ghezzal, gedson, umut, tayfur, rachidza, ersin, onur, amartey, rebic.

galatasaray bir sezonda 10-12 topçu almış takımı yeniden kurmuş ve başarılı olmuştu. bizim de aynısını yapmamız gerek.
hesabın var mı? giriş yap