aynı isimde "kızılcık şerbeti" başlığı da var
sponsorlu
8609 entry daha
  • dinlilerin hakkından imansizlarin geldiği dizi.
  • son bölümde pembe'nin şeker hamuru hakkında “şaibeli, onların içinde jelatin var, yurtdışı ürünü, besmelesiz kesilmiş hayvanlardan üretiyorlar…” şeklindeki çıkışını neden yaptıklarını anlamış değilim. az buçuk pastacılık ve şeker hamuruyla uğraşan biri olarak ne kadar tadından hazzetmesem de kullanılan şeker hamurlarının büyük çoğunluğu gayet yerli markalar ve helal sertifikalı ürünler. kaldı ki bu sektöre en büyük ilgi başörtülü kadınlardan gelir ve pasta yaparken ekmek gibi su gibi kullandıkları bir üründür. böyle bir hassasiyeti zaten en çok bu üreticiler gösterir. hal böyleyken şeker hamuru üreticilerini böyle zan altında bırakmanın anlamını çözebilmiş değilim.
  • doğanın şirketten çiçeği alıp çıkması ve güvenliğin müdahalesi sanırım en az tekrarla çekilmiş sahneydi.ben doğanın yerinde olsam gerçek kesit kıvamında ki o sahneyi kabul etmezdim.
  • görkem'in babasından yediği tokata hazdan deliren yazarları görüyorum. buram buram iki yüzlülük akıyor klavyenizden.

biz tokata sevinmedik, maskesinin düşmesine sevindik diyen yazar da debeye giriyor.

vay be. o kadar özgür bir ülkede, toplumda yaşıyoruz ki bir kadın nasıl ikiyüzlü olabilir değil mi?
    oruç tutmadığı için erkeklerin bile mobing yaşadığı bir toplumda yaşamıyoruz.
    kadınlar ailesine kafa tutup özgürce istediğini yaşayabilir bu ülkede.
    zenginlik bu gücü veriyor çünkü öyle değil mi.
    kadın, istediği gibi yaşayınca ailesi tarafından linçlenip psikolojik şiddete maruz kalmayacak, ailesinin düşüncesine aykırı davranan erkek çocuk gibi seni asi velet diyip tekrar bağırlarına basılacak değil mi.

hani siyasetçilere kızıyoruz ya halktan bu kadar mı kopuk yaşıyorlar diye. şuraları okuyunca siyasetçilere kadar gitmeye gerek yok. biz birbirimizi, bizden habersiz yeterince linçliyoruz zaten.
  • alev pisliğin teki çıktı rıza baba.
  • ülke politik olarak ikiye ayrılmış ve bu politik ayrılıktan ortaya çıkan kin ve nefretten beslenen dizidir.

seküler kesime, iki sezon dayadıkları siyasal islam aile ortamını “görkem” isimli karakterin yerle bir edişini seyrettiriyorlar. görkem aynı mahallenin çocuğu, yine o mahallenin tabirine göre gizli bir orospu, en nefret edilen mücahit fatih'in, orospunun elinde maymun edilmesinin ve diğer aile fertlerine hard core düzeyde küstahlık yapıllmasını seyrediyoruz.bu durum ülkede yerel seçim zaferini elde eden kesim tarafından geriye sarılarak tekrar tekrar seyrediliyor. adeta bir intikam boşalması yaşatılıyor. pembe'nin pişmanlığı orgazmik zevk vermekle kalmıyor “beter ol” dedirtiyor.

gelelim diğer sözüm ona muhafazakar kesime, ona da “cici kızını” türbanlı bir hizmetçi haline getirilişinden büyük haz aldırtıyorlar. biz böyle değiliz modern muhafazakarız ama senin önyargın beterin beterini çekiyor dedirtiyor.yaa laik atak kadını öyle burnunu sürtersin işte(!) izleyen akpliler çimen'in samana dönüşünden büyük keyif alıyorlardır. bir de kayhan ve umut'tan zevk alıyordurlar. “bunlar böyle yavşak ve pısırık” diye.

nitekim dizi ülkenin tümünün yağlarını eriterek büyük bir hizmet veriyor. ben olsam daha sert yapardım. acımazdım bu toplumun dinamiklerine dokunmaktan, madem amaç iki tarafa orgazmik keyif vermek, tüm etkin karakterlerin sesini daha da açardım. mesela çimen'i imam nikahlı kocasına dövdürürdüm. öyle böyle değil 3-5 dakika sürecek şekilde hem de, sonucunda daha da köle haline getirirdim. görkem'i grup seks yaparken, fatih'e yakalattırır, fatih'i tımarhaneye gönderttirirdim. nursema'yı nikahsız bir şekilde bir güzel rüzgar'a zina ettirdikten sonra, kayhan'ı hapse; umut salağını da uyuşturucu müptezeli ederdim. ama yetmez. bana ölüm lazım pembe alev apo üçlüsüne her mahalleye bir ölü düşecek şekilde cinayet kurgulardım.

yani dizi yapımcılarına diyeceğim o ki, sosyal mesaj vermekle uğraşmayın. tüm türkiye rahatlamak istiyor. lütfen tüm karakterlere daha fazla acı verin. acı arttıkça toplumun keyfi artıyor.
  • görkem, pembe'nin ikiyüzlülü oluşuna, o hediyenin samimiyetsizliğine yönelik tepkisini harika bir şekilde gösterdi.

eylem tok cinayetini işlemeleri de takdire şayan.
  • görkem timsah gibi kadın. alt çene yere paralel sabit, gülerken üst taraf yukarı gidip geliyor.
  • gorkem sanki gerçek hayatta da böyle imajı veriyor.
  • görkem iğrenç bir tip. sebebi de karakterinin iğrençliği, yoksa başını aç-kapa yapması değil. genel olarak narsist, küstah, edepsiz, yalancı, manipülatif, her türlü pis özelliği toplatmış senarist. yani diyeceğim, elmalarla portakalları karıştırmayalım, hemen açıktı kapalıydı kadındı aa nasıl laf edersiniz duyarı kasmayın yeter da artık bir şeye de duyar kasmadan durabilin yuh.

görkem'in tek beğendiğim tarafı var, o da dinsizin hakkından imansızın gelmesi, fatih'le pinkoya müstahak olması. buraya kelin ohh videosu geliyor.

dizide genel olarak iyi insan görmeye hasret bir ortam yarattı senarist. mustafa dışında kendi halinde bir insan göremedik. biraz ahlak mı girse diziye acaba ne dersiniz dizi ekibi? dinden bağımsız, saç baştan bağımsız, duadan bağımsız, dümdüz buz gibi ahlak.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap