• mfö konserinin muhteşem geçtiği şenlik. açıkçası candan erçetin ile direc-t de güzeldi. sıralama aynen bu yönde.
    şimdi efenim, konser alanında öğrenci olmayan 30-35 yaşlarında tek tabanca takılan fordçu tipler mevcut. pek tabii ötk bunları eleyemeyebilir ama öğrenci harici alınmayacak dendiyse -kendi okulu hariç olan öğrenciler de alınabilir yani- almasınlar. tamam yasak mı olsun yani diyorum. bu da kötü bir şey ama yeterince güvenlik görevlisi yok da birisini bulup şikayet edesin, bir şey yapılsın. hoş gerçi adamlar da anında kayboluyor öyle durumlarda ya neyse...

kavga da olur, taciz de olur... alkollenmiş azıcık sapma eğilimi olan insanlar olursa ortamda civarında erkek göremediği kızlara teker teker de sarkar. ha bunu bir öğrenci de yapamaz mı? aslında yapmama ihtimali daha yüksek, illa ki o alanda onu tanıyanlar vardır, otokontrolü olur falan filan.

neticede şu sapıkçıklar da olmasa, şu ulaşım sorunu hiç olmasa mükemmele yakın olacak şenliklerdir.
    ulaşım sorunu da kabullendik, öğrenmiş çaresiz olduk da... e öbürünü kanıksamasak iyi olacak gibi.
  • eğer hacettepeli değilseniz içeri araba sokmayın... kapıda 30 milyon kaçıveriyor bir yerlerinize çünkü.
  • artık bu seneden sonra ismi "hacettepe üniversitesi halk konserleri" olarak değiştirilebilir.sadece para kazanmak amacıyla bir dünya insanı dışardan alırsan üniversite şenliğinin anlamı mı kalır?iyi hoş,öğrenci birliği isim yapmış kişileri getirmeye çalışıyor da,eğer böyle bir dinleyici kitlesi gelecekse de hiç olmasın daha iyi.
    kendi yağıyla kavrulan,hiç bir sponsor almadan bu işi yapan odtü bahar şenliğinden feyz alabilse keşke öğrenci birliğindekiler.
  • (bkz: #19046589)
  • bu akşam sahne alacak olan serdar ortaç'ı, (arkadaşların başımın etini yemesiyle ve benim de ''- hadi gidelim bari ortam olsun maksat'' diyerek) dinlemeye gidecekken, sözlükteki yorumları okuyunca bir anda vazgeçtiğim şenlik..

arkadaşlar giriş şu kadar, yok araba parası bu kadar falan diyorlardı ama, bu paraları elin 3-5 uyanık veledinin topladığını söylememişlerdi bana.. şayet bugün sözlüğe girmesem de, şimdi hacettepeye doğru gidiyor olsaydım, gördüğüm manzara karşısında 2 şey yapardım..

1) kampüsten içeri durmadan, basarak geçmeyi denerdim.. (yerse)
    2) kapıdaki gaspçılara ''- fiş kesin kardeşim o zaman.'' diye celallenirdim, yüksek ihtimal kavga çıkardı..

başta şunu belirtmek istiyorum, çok şükür durumumuz iyi, 3-5 kuruşun da hesabını yapan bi yapım yoktur.. ama ben, sırf fiş kesmiyorlar diye arabamı değnekçilere bile bırakmayan biriyim.. bana ters arkadaş, düpedüz vergi kaçakcılığı bu.. o kapıdakilerin yaptığı da budur.. gasptır bu, haraç kesmektir resmen.. gayri yasaldır.. isterse girişi 5 tl yapsınlar, ben o zıpırlara vermem o parayı..
  • bilkent üniversitesindeki yurt odamın penceresinden şöyle bir anons duydum, fonda ambulans sesleriyle: "arkadaşlar, serdar bey ..... için sahneye çıkamayacaktır, çok üzgünüz"

o ... olan yerdeki sözcüğü anlayamadım, "yaralandığı" gibi birşey dedi ama yanlış anlamış olmam büyük ihtimal.

edit: anlaşılan doğru duymuşum. siren sesleri devam ediyor gibi ama azaldı ve/veya uzaklaştı sanki.
  • ön taraftaki grubun yagdırdığı çatallar ve yumurtalar eşliğinde tam anlamadığım ahmet kaya sloganlarıyla serdar ortacı ilk şarkı sonunda nakavt ettikleri şenliktir.
  • (bkz: #19048447)
  • - bugün içeri girebilmek için arabayla 3 saat bekledim.
    - sonunda para falan vermeden girdim.
    - park yeri bulana kadar anam ağladı. konser alanına 25 dk yürüme mesafesinde bir park yeri buldum.
    - içinde et falan olmayan boş ekmek tarzı bişeyler yedim içtim.
    - insanın girebileceği gibi bir tuvalet atayışım yarım saat sürdü ancak pes ettim ve başarısızlıkla sonuçlandı.
    - daha sonra konser alanına gittim. o anda herkesin aksi istikamette konser alanında çıkmakta olduğunu farkettim.
    - bir tane şarkı bile dinleyemeden konserin iptal olduğunu duydum.
    - o arbededen çıkmaya çalışırken kendimi mi, kız arkadaşımı mı koruyacağımı bilemedim.
    - konser alanından çıkana kadar 5 farklı yerde kavga eden gençler topluluğu gördüm.
    - zar zor da olsa yarım saatte o kalabalığın içinden çıkıp tekrar arabamın olduğu yere geldim.
    - geldiğimde arabamın sağ dikiz aynasının kırıldığını gördüm.
    - küfrede küfrede bindim arabaya.
    - kız arkadaşımı evine bıraktıktan sonra az önce de ben eve girdim.

özet geç lan piç diyen arkadaşlarımız için bugünü şöyle özetleyebilirim:

--- spoiler ---

--- spoiler ---

sikerim lan böyle şenliği!

--- spoiler ---

--- spoiler ---

not: işbu entry evimdeki tuvalette işerken yazılmıştır.
  • boku çıkarılan şenlik.

kim kazandı peki? kapitalist ötk gelen 60000 e yakın kişiden parayı vurdu, serdar abim paşa paşa parasını aldı ve yattı, köftecisi dönercisi mutlu mutlu evine döndü. olan onca eziyeti çekip ceplerinden para verip konser izlemeye gelen bir çoğu öğrenci, insanlara oldu.

aferin size, o kadar kişiyi mağdur edip süper aldınız ahmet abinizin initikamını bravo! alkış. böyle devam edin.
hesabın var mı? giriş yap