57682 entry daha
  • bir beşiktaşlı olarak (arada bir korelasyon olduğunu iddia etmiyorum, yalnızca belirtmek istedim) pek hazzetmediğim bir futbol takımı. ancak bir konuda hakkını vermek için başımdan geçen dandik bir anıyı paylaşmak isterim.

ingiltere'nin küçük bir şehrinde yaşıyorum. nüfus fazla olmadığı için bir süre sonra bazı insanlara artık aşina olmaya başlıyorsunuz (istanbul'dan taşınan biri olarak baya garipsediğim durumlardan biri olmuştu zira aynı şehirde yaşadığım halde 20 yıl boyunca denk gelmediğim arkadaşlarım doluydu orada yaşarken). şehirdeki evsizler ve dilenciler de zamanla bu kategoriye girmeye başlıyorlar. bu evsiz arkadaşlardan bir tanesine ara sıra bozuk para veya yiyecek bir şeyler veriyorum denk geldikçe. geçen günlerden birinde trenden inmiş eve yürürken yine karşılaştım kendisiyle. bu kez para verip geçmek yerine biraz sohbet ettim, geceleri nerede geçirdiğini, bu durumdaki insanlara yardımcı olan bir kuruluş olup olmadığını sordum vs vs. neyse bu esnada aksanımdan ingiliz olmadığımı anlayıp aslen nereli olduğumu sordu. türk olduğumu söyleyince aa galatasaray da türk takımıydı değil mi evet biliyorum falan filan demeye başladı, benim de canımı biraz sıktı sağolsun akşam akşam*

yani kısacası bu takımı 90.000 nüfuslu bir ingiliz şehrindeki evsiz adam bile biliyor arkadaşlar. sezarın hakkı sezara. bize de yazıklar olsun*
  • bu akşam ki maça özel forma hazır, katkılar tamam hatta ne resimlere kadar her yer galatasaraylı evimde
  • kimsenin sesi çıkmıyor, yavaş yavaş abdurrahim albayrak yönetime geri geliyor. çıldırdı mı insanlar? biz tepki koymaya şimdiden başlamazsak sessiz sedası gelecek yönetime.

bu takımın yaşadığı bütün transfer rezilliklerinde kendisi yönetimdeydi. yabancıların huzurunu da bozacağına da eminim.

erden timur referansı ile bu takıma gelen yabancıları nasıl albayrak’a yönettirmeyi düşünürsünüz? ismail kartal’ı getirin madem.
  • hakemin kim olduğu önemli değil istediklerini atasınlar maça. galatasaray işini şansa bırakmaz bu son virajda üst üste koyup geçer.
  • bilet dolandırıcılarına dikkat edin
    (bkz: #163835526)
  • ya tamam ya devam maçı! hakem makem umrumda değil, vura kıra alamayacaksanız o maçı şampiyon olmayın ulan göt ulemaları!
  • hakemi falan konuşmayın artık. unutmayın ki şampiyon olamadığımız zaman değil fenere benzediğimiz zaman yeniliriz. sadece işimize odaklanarak, başarısızlıklarda rasyonel analizler yapıp doğru teşhisler koymaktır bizi biz yapan. başkaları gibi algılarımızda boğulmayalım.
  • hakem diye maç başlamadan sızlanmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. biz işimizi iyi yaptığımız sürece hakemi de yeneriz ki yendik de. bakın alanya maçında abdülkerim'in golü faul gerekçesiyle iptal edildi, farklı kazandığımız için üzerinde durulmadı, pendik maçında aynı pozisyon aleyhimize golle sonuçlandı yine farklı kazandık üzerinde durmadık. demek istediğim iş takımın kendisinde bitiyor, fenerbahçe gibi son dakikalara ıkına sıkına girersen bi yerde patlarsın. biz de o maçlarda skor lehimize çeviremeseydik skandal kararlarla puan kaybetmiştik. her şeyi bir pozisyona bağlayıp o öyle olsaydı bu böyle olsaydı demek yerine çıkıp aslanlar gibi oynayıp rahat bir skorla maçı almamız gerekiyor. doğrudan rakibin fenerbahçe dışında kalan takımlardan en yakınının neredeyse iki katı puan aldıysan da maç isterse marsta oynansın çıkıp kazanacak gücün var demektir. tek ihtiyacımız konsantrasyon. bu maç şampiyonluğun yüzde 90ı. geriye kalan maçları gereksiz kılan bir maç.
  • "arjantin'in patagonya yaylarından, uzak doğunun yağmur ormanlarına; kuzey'in eskimolarından, safarinin yamyamlarına kadar herkes galatasarayı biliyor."

herkesin çok iyi bildiği gibi son 5 hafta kala galatasaray şampiyonluğu vermez. bunun en büyük sebebi için (bkz: konsantrasyon)

tanım : son viraja lider giren takımım.
72 entry daha
hesabın var mı? giriş yap