• yıllar önce ormanda kaybolan oğlumuzu bulduğumuz faydalı site. saolsun cok güzel yetiştirmiş. rayban gozluklu, solaryumlu, joleli saçlı, beyle yaratık gibi bi şey olmuş !
  • yıllar sonra girilip profile bakıldığında ergenliğin ne pis bir dönem olduğunu hatırlatan site. k leri q diye yazınca dünyanın en karizma çocuğu oldun dimi aklını siktiim!!
  • "you're not your job. you're not how much money you have in the bank. you're not the car you drive. you're not the contents of your wallet. you're not your fucking khakis. you're the all-singing, all-dancing crap of the world"

adam bunu yaziyor en sevdigi alinti kismina, iki santim yaninda ise bilmemne marka essek kadar gunes gozlukleriyle, muthis bir ozenle trim edilmis ve cigir acacak bir stile sahip sakal/favoriyle, dizaynir kot pantelonuyla verdigi poz goruluyor. hem de ne poz, sanirsin adam projectlerde buyumus bir zenci, hic gulmuyor fotograf cekilirken. o kadar dikkatli ki bu konuda, listesindeki hicbir arkadasi da fotograflarinda gulmuyorlar.

ne gulecekler tabii, adam isyankar, adam mutsuz. dunya gulunecek bir yer degil. her yalan gulus, bizi illuzyonumuza sapliyor daha cok, daha derine. hollywooda duserse yanina alacagi uc seyden biri olacak o artiz gibi pozlari, bu nefret ettigi tuketim kulturuyle inceden dalga gecmek icin cektiriyor. o yalan boyali dunyayi simgleyen gozluklerden bakiyor tekrar bu dunyaya, aynali dis yuzeyini kapitalizme dogrultuyor, o aynalari kendimize cevirip nasil kolelestirildigimizi kendi gozlerimizle gormemizi sagliyor.

yoksa bir insan evladinin bu kadar tutarsiz olmasina imkan ihtimal yok. zira burada da ayari veriyor bize o statuesque bakislariyla; diyor ki "ben her alintimda, her resmimde, her satirimda bu kadar tutarsiz olarak, gercek tutarliligi gosteriyorum. tutarli bicimde tutarsizlik yapmak suretiyle uzay zamanda bukulmelere yol aciyor, bu kokusmus duzene baskaldiriyorum onun dengesini bozarak; evet, kamuoyunun dikkatini tyler durden hazretlerinin de nefret ettigi konformizme cekiyorum bu sekilde"

sonra bir de bu adami, kitap okumuyorum eksikligini hissetmiyorum dedigi icin yargiliyoruz. o kitaplarda ne yaziyor allahaskina bir baksak ya; o kitaplar da bu insanlarin ruhlarini emen duzenin propaganda araclari degiller mi, birey olarak ozgurlesecegimize bizi koyunlastirip, bir ikea mobilyasina baglayan prangalar degiller mi bize bu dunyayi unutturarak? tipki televizyon gibi bize hic olamayacagimiz kahramanlari anlatip anlatip, bu tatli sarhoslugumuz icinde bizi sessiz sedasiz kredi kartlarina mahkum eden zebaniler degil mi kitaplar. suphesiz ki oyleler, suphesiz ki adam da bu gercegi tyler durden hoca hazretlerinin yardimiyla gormus. o kitaplari yakmasin da okusun mu, bizim gibileri asmasin da beslesin mi?

sonra bir bakiyoruz, bu adam buzdaginin sadece gorunen yuzu. o buzdaginin altinda, parlak granitlerle kapli caddelerimizin hemen altindaki lagim cukurlarinda sistemin giderek buyuyen pisligi arasindan cikan binlece police gozluklu, diesel kotlu,ironiden anlamayan nesle asina olmayan, istihza ustasi genc nefer, tyler durden pasa hocaefendi hazretlerinin vizyonunu gercege donusturmeye calisiyor.

ve basaracaklar. bizim gibi entel dantel ibibiklerin kusmuklarina aldirmadan, calisip didinip basaracaklar. ah, nasil kendimden utaniyorum sizi bu ana kadar anlayamadigim icin, nasil pismanim o solaryumlu ciltlerinizin altindaki ozgur ruhlarinizi goremedigim icin. affedin beni fight clubci dostlarim, affedin beni ameliesever kadin yoldaslarim.
  • ilgi alanlarina gore aratip kayak yazinca 100 kisi, ski yazinca iste 600 kisi cikan ingilizce sevdalisi topluluktur. ben buradan kendilerine esegin ski diyor ve basarilar diliyorum.
  • hayat her zaman zeki demirkubuz filmi izleyerek, ne bileyim efendim faulkner okuyarak, john coltrane dinleyerek gecmiyor arkadas.. insanin bazen cok samimi bir sekilde canı sıkılabiliyor.. işte o noktada nette kivanc tatlitug ayarinda bir manken fotosu buldum ben.. hop kaydimi yaptirdim yonjaya.. yaldiriorum arkadas "vaay cok güzelsiniz" "hop tanri sevdiginize bagislasin" "ooooo hastasi oldum" falan gibi mesajlarla feedback bekledim.. feedback gelsin istedim ki egleneyim, feedback gelsin istedim ki "yaaaa işte sawyer tipli adami bulunca boyle deliriorsunuz işte" diyeyim, bir nevi kisisel tatmin edineyim.. istedim ki kul kole edeyim benim yonja hesabima.. sonra kaybolayim, arkamda onllarca, binlerce yüzbinlerce aşık..

ama olmadi tabi.. daha ilk mesaj.. kolay bi hedef sectim kendime.. 40larinda, şenay düdek tipinde bir kadin; hop salladim mesaj:

cok güzelsiniz.. tanri sevdiginize bagislar umarim. tabi tanriya inaniyorsaniz
    dedim

gelen cevap
    bi kere tanrı demen bile günah...rabbim dicektin öğrende sonra ahkam kes.....

ben bu mesajdan sonra acirim arkadas.. kendi tipiyle, kendi kimligi ile nette piyasa yapmaya calisan insanlara acirim.. bu kadinlar sawyer tipli, kivanç tatlituğ tipli birine dahi bu tarz yaklasiorlar ise, artik haram olmus türk erkegine bu internetler derim.. ah be yavrum ah be..
  • yonja'da bir kıza yollanan mesaj:

böylesine olağan üstü bir güzelliğe sahip olduğun için, erkeklerden her gün yüzlerce mesaj aldığına ve tanışmak için sana hemen msn gönderdiklerine eminim. ama ben, diğer erkeklerin kendilerini yeterince tanıtmadan, senin hayatına neler katabileceğini, hesaba katmadan yaptığı bu hatayı sana tekrar etmeyeceğim. senin için ne idüğü belirsiz bir kişi konumundan çıkıp, yeri, yurdu ve kim olduğu tam olarak belli olan güvenilir bir yonja dostun olmadan, senden ne msn, nede telefon istemeyeceğim.

aşağıda, birbirimizi tanıyıp, dost olduktan sonra, eğer birbirimizden hoşlanırsak ve flört etmeye başlarsak, seni nasıl çok mutlu edebilirim ? senin hayatına nasıl neşe ve canlılık getirebilirim? ve sana neler verebilirim? gibi sorulara cevap bulabileceğin özel planımdan ve genel özelliklerimden bahsetmeye çalıştım.

1) sana, her şeyden önce, daima dinamik, neşeli, enerji dolu olan ve düzenli olarak yüzme ve fitness sporları yapan, bakımlı, temizliğine ve giyimine aşırı özen gösteren, 35 yaşında, 1.75 boyunda, 85 kg, ela gözlü, buğday tenli, kumral saçlı olan bedenimi ve bu bedenin tüm ilgisini, yoğunluğunu, sadakatını ve sevgisini verebilirim.

2)ayrıca,itü mühendislik fakültesinde eğitilmiş, ileri derecede ingilizce bilen, psikoloji, ekomomi, matematik, kimya ve müzik alanında yoğun bilgilerle donatılmış, zeka seviyesi normalin üzerinde olan beynimi ve bu beynin, benim karakterimde meydana getirdiği, hoş sohbet edebilme, dinleyebilme, anlayabilme, sevgi ve şefkat gösterebilme, dertleri ve neşeleri paylaşabilme meziyetlerimi sana sunabilir ve
    senin tüm dünyanı doldurabilirim.

3) bunu yanı sıra, mühendislik kültürüne sahip ve kimyasal hammaddeler üreten ve ithal eden ve bir şirketin ortağı ve müdürü olan bir erkek arkadaş ile beraber olmanın ayrıcalığını, gururunu sana yaşatır ve seni kanatlarımın altına alarak, kendini güvende hissetmeni sağlayabilirim.

4) ataköy’deki evimde rahat ve temiz bir ortamda, senle mum ışığında yemekler yiyerek, dans ederek sana çok özel romantik, mutlu geceler yaşatabilirim. bununla beraber, son günlerin popüler filmlerini evimdeki home sinemada izleyerek, çeşitli yemekler ve tatlılar yaparak, vakit geçirebileceğimiz ve spor odasında, müzik dinleyerek, fitness makinalarıyla fazla kalorilerimizi yakabileceğimiz,huzurlu bir ev ortamı sunabilirim.

5) buna ek olarak, bir sağlık, spor ve eğlence klubü olan sports international’a seni üye yapabilirim.bu tesisde kapalı ve açık olimpik yüzme havuzu, 50 çeşit spor aleti ve fitness makinası, sauna, solaryum, türk hamamı, step ve aerobik, latin dansları kursu, tenis ve squash kortları ve güneşlenme tesisleri bulumaktadır. dilersen bu olanaklardan haftanın 7 günü, istediğimiz saatlerde faydalanabilir, yüzerek, güneşlenerek, step, aerobik ve spor yaparak,dans ederek, tenis oynarak, çok eğlenceli, aktif günler geçirebiliriz.

6) ayrıca yazın veya kışın hafta sonlarını, istanbul' un çevresinde yer alan polonezköy,şile, kilyos, abant gölü gibi küçük tatil yerlerine, araba ile seyahat ederek gider ve hafta sonlarını bu tatil yerlerinde, gezerek, fotoğraflar çekerek, özel yöre yemekleri yiyerek, şehrin stresinden uzak, dinlenerek geçirebiliriz.

7) 2007’de, yurt dışında ispanya-mayorka, italya-roma,fas-casablanka' da ve yurt içinde ise kıbrıs, bodrum, çeşme ve fethiye'de 5'er gün tatil yapmak için bir plan yaptım, dilersen bu tatilleri birlikte yapabiliriz.

8)ayrıca, benimle flört etmenin bir ayrıcalığını ve rahatlığını yaşamına yansıtmak ve istanbul'un otobüs ve dolmuş trafiğinin stresini çekmeden, rahatça gezip, tozman için sana yeni çıkan bir opel corsa c’mon otomobil alabilir ve tüm benzin masraflarını da karşılayabilirim.

9) bunun yanısıra arkadaşlığımıza renk katmak ve sana sürpriz heyecanını yaşatmak için sık sık giyim, kuşam, değerli takılar ve mücevherlerden oluşan sürprizler hazırlayarak, sana sürpriz hediyeler alma sevincini yaşatabilirim.

sana bu mesajımda, genel özelliklerimden,ilerde flört etmeye başlarsak seni nasıl çok mutlu edebileceğim ve hayatına neler katabileceğim konusundaki planlarımdan bahsederek kendimi tanıtmaya çalıştım.sana daha sonraki mesajlarımda bu bilgilerin doğrulunu ispatlayarak ve hakkımda daha fazla bilgi vererek, kafana takılan tüm soruları cevaplayarak, yeterince güven terkin etmeye hazırım.

şimdi sadece bir dost olarak birbirimizi tanımak için, lütfen sende fiziksel ve genel özelliklerinden nicel olarak bahseder misin ? lütfen son sözlerime dikkat edin! senle gel hemen flört edelim demiyorum, önce bir dost olarak tanışalım, sana burada yazdıklarımın doğruluğunu ispat edeyim ve bu arada, birbirimizden hoşlanırsak flört etmeye başlarız diyorum. nazik cevabın için sana müteşekkir olacağım.
    *
  • güzel bi hanım kızımızın about me bölümüne ''10 cm olsun benim olsun'' yazdıgı sıcak site.
  • allahin belasi site. ergenlik doneminin en kanli canli fotolarıni yuklemisim uc bes hatun kaldircaz diye. simdi google aramalarinda şak diye çıkıyor. siteye nasil bir mail adresiyle uye olduysam onu bulup giriste yapamıyoruz. ulan is hayatinda rezil oluyoruz 10 yil evvelin sacmaliklariyla.
  • turk gencliginin xxx.mpg, bilumum jpg ile baslayıp a/s/l ile devam eden internet hayatının son durağı. son olarak 123096 kullanıcıya ulaşan rakamlarla bir nevi sanal kerhane, klavye sovelyelerinin yuvarlak masası. eski arkadaslari, ilkokul arkadaslarının son halini gormeye yaraması gibi olumlu sayılabilecek ozellikleri olsa da, insanların kendileriyle ilgili yazdıkları şeyler korkutucu, düşündürücü. bu jenerasyon chat ile büyüdü mırca gunlerini,aylarını harcadı zurna'dan, cadde'den bir ton adamla, kızla buluştu. buluşulan ayı çıktı, şişman chat yapan aptal kız çıktı olmadı, olamadı. sanal alemlerin prenslerinin, prenseslerinin gercek hayatta kurbaga oldugunu kavrayamadı. simdi goruluyor ki; arabanın direksiyonunda nede karizmatik cıkan yiğitler, kayaklarının üzerinde nasılda tatlı duran hatun kisilerin daha üc-dört sene önce chatten tanıyıp ööööö iğrenc diye kactıkları(kendilerinden de kacmak lazım) genclerimiz tam kadro baslama vurusunu bekliyor. hemen al pacino abimizin donnie brasco filminde söylediği vecize gelir aklıma. oğlu uyuşturucu komasına girmiş hastanede yatmaktadır. al pacino, donnie'ye der ki "işte yine burdayım doğduğunda da bu yatakta böyle yatıyordu şimdide... o günden bu güne pek bir mesafe katettiği söylenemez"
    goruyorum (bir yandan kendime çok kızıyorum, görmek için yonjada zaman harcamama) gruplar kurulmuş reina, laila, alkolikler ("alkole baslama yası 11e dustu" diye igrenc bir logosu var), atatürkçüler diye. bütün özelliklerini ingilizce doldurup, alkoliğim birde afişe ederim diyerek atatürkçü olduğunu nitelemeye çalışmak. hadi atatürkün ilkelerini geçtim ne oldu atam sen kalkta ben yatam diyen gençlerimize. bos buldugu her satırda ingilizce kelimeler yazan, manasız bir sike yaramayan sözleri hayatı felsefem budur diyebilen, "books" kısmına hiç sevmem, aman uzak olsun yazan gençlere emanet bu vatan. yani "atam wake up, i will buy u a drink in liala"(locada haa, absolut hem de)
    malum kızlarımızın, erkeklerimizin hepsi kaymayı, yüzmeyi, arabayla resim çektirmeyi çok seviyor. aynı filmleri izleyip, aynı müzikleri dinliyor. uyanın ahali, gencler hem grunge hem tiki beğenmeni sikiyor.abesle iştigale bayılıyor. mtv kulturu ne de guzel seydir, caddede keske 10 tane daha starbucks, mc donalds acılsın diye bekliyor. 20 kusur yaslarına gelmis gencler birbirlerine ilkokul seviyesinde yorumlar * yapıyor. "fazla gazlama, cok yakısıklıdır haa" diye bilmeyenleri uyarıyor. ilgileri* kısmına "spending money,herkesin götünde hangi kot varsa onun markasını" yazıyor, yerli malı haftası'nda yediği fındık fıstık, cerezlerin tadını unutuyor. yonja süper olay burdaki kızlar kakasını yapmıyor, erkekler burnunu karıştırmıyor.
    yonjanın bu eşsiz güzelliklerinde vakit harcadıkca hem kendime, hem de bu güzide gençlerimize soruyorum;
    "where are we going yani, oha falan olmayalım sonra"
hesabın var mı? giriş yap