• kafa yapar. dert tasa kalmaz. duzenli spor yapiyorsaniz kosulan mesafeyle de alakalidir.

her gun 3k kosan kisi hafta sonu 10k kosunca yasanacak olan kafadir.

3 saat once 21k kosudan geldim. (bkz: yari maraton)

bol bol su, meyve, dus, yemek, sozluk...

hala kafam cok guzel. :)

good friday.
  • bazen koşup eve döndükten sonra duş alıp pc başına geçince lan çıkıp tekrar mı koşsam falan dedirtiyor insana.
  • koşucu sarhoşluğu, daha güzeli "koşucunun uçması, kafasının iyi olması" gibi çevrilebilir. bedenimizin ne kadar ilginç olabildiğini gösteren şeylerden biri. endorfinleri biliyorduk ama bir de endocannabinoidler varmış. fiziksel stresle tetiklenerek ortalama 5-6 km yüksek tempolu koşu sonrası bedenimizin doğal olarak ürettiği bu madde dışarıdan marihuana içerek alınabiliyormuş. illegal yollara bulaşmadan uçmak isteyenler koşun!
  • uzun sureli aerobic egzersiz sonrasi hissedilen yogun fiziksel ve zihinsel mutluluk
  • vücudun spor sonrasında salgıladığı mutluluk verici ve ağrıkesici hormonlar (melatonin, serotonin ve endorfin akla gelen gelen ilk üç tanesi) sayesinde daha da tetiklenen, aynı zamanda "oh be bugün 7 kilometre koştum yarın 8 kilometre koşucam" gibi bir motivasyonun da gözlendiği mutluluk hali. kondisyon arttıkça runners high daha da yoğun hissedilir. kişi bunu daha yoğun hissetmek isteyip, işi vücudunun sınırlarını zormalaya kadar götürebilir. ilerleyen vakalarda sürantrenman denilen olaya devet çıkarır ki bu da hem fiziksel hem de zihinsel olarak adamın canına okur. yine de güzeldir. ama herşey gibi tadına bırakmak en iyisidir.
  • çok başkadır. "yüksek yüksek tepelere gym kurmasınlar" diye türküsü bile vardır.
  • nasıl bir kafaysa yaşamak bir türlü kısmet olmamıştır. belli ki herkese nasip olmuyor... şu dünyada 5-10 km koştuktan sonra gelmişine geçmişine söven bir tek ben miyim lan?
  • 2.5km hızlı yürüyüş ve 6.5km koşunun sonlarına doğru yağmurun altında* sırıtarak kollarımı açıp uçuş pozisyonuna geçmemi sağlayan kafa. müthiş bir duygu. yarını iple çekiyorum bunu tekrar yaşamak için.
  • öpüşenleri tehdit eden kafadır.
    (bkz: sporla üreme)
  • 7 km yi 58 dakikada yürüyüp üstüne 80 gramlık % 70 kakaolu eti bitter çikolatayla cila atarak ulaştığım kafa
hesabın var mı? giriş yap