• severek dinlediğim radyo. ancak biraz önce romatoid artrit muhabbetine denk geldim.. yine doktora atarlanmalar.. olayın özeti şu, ra için kan tahlili istiyor, doktor da kim istedi diye soruyo(sormalı arkadaşım, niye soruyo deme), ben istedim cevabını alınca, hafiften dalga geçiyo, ablanın sonraki lafı bana yetti radyoyu kapattım geçici olarak: yapıcak tabi abi, benim sağlığım burda söz konusu yane!
    hah o söz konusu olan sağlığın var ya, işte onun için sen kendi kendine teşhis koyup doktora yap diye dayatmayacaksın en başında! eğitimliler! bunu yaparsa, tabi eğitimsiz doktoru öldürmüş, dövmüş normal karşılanır.. neyse, sakinim!
  • ayça şen' in kurduğu, birinci yılını aşağıdaki videoyla kutlayan bağımsız internet radyosu.

video
  • kurumsaldan kaçan anarşiklerin radyosu. dinleyiniz; çünkü zihin açar.
  • kurumsallara don kişot (ayça şen) ve sanço panza (toni drosa)misali savaş açan internet radyosu ayrıca kaçırdığım bölümleri arşivden mutlaka dinlerim.dikkat bağımlılık yapar.
  • ezber bozan, kliseleri asan bagimsiz internet radyosu. ozellikle "arabesk foeva" programini dinlemenizi oneririm.
  • (bkz: samimiyetsiz)
    bu radyo ile ilgili ilk başlığı ben açmıştım, uçurulunca silindi.
    o derece severken, sakız adası gezilerine katıldım ve döndükten sonra da bir daha dinlemedim. toni ile ilgili, yukarıda biri yazmış; oysa ki kendisi ayça’ ya oranla bin kat entelektüeldir. gayet de dolu ve ağır bir adamdır.
  • her gün dinlemeye çalıştığım internet radyosu. 09:00 - 11:00 saatleri arasında canlı yayınlanan "ayça ve toni ile ev hali" programı, ayça şen "başkan" ve eşi toni drosa ile evlerinden yaptıkları samimi sohbetlerle güne keyifli başlamanıza yardım ediyor.

"göte göt diyen radyo" nun adresi : dinlemek için tıklayın

radyo karavan uygulamasını telefonlarınıza indirmeyi ihmal etmeyin.
  • yakında tüm yayınlarını patreona koyarak eldeki üç beş dinleyiciyi de kaybedecek oluşum..yani bu işten her ay türkiye'de çok az ailenin elde edebildiği bir kazanç sağlamanıza rağmen, özgür olduğunu dile getirdiğiniz bir radyodan hep daha fazla gelir beklemeniz bana biraz açgözlülük gibi geliyor, üzgünüm.(sanırım bu daha çok toni menşeili bir beklenti) evet desteğe teşviğiniz olumlu, buna hakkınız olduğu bir gerçek ancak biraz kötü görünüyor bilesiniz. önceliğiniz; çok sayıda insana erişmek, sesinizi çoğaltmak, kendinize ve bize derman olmaktan ziyade bu işten daha çok para kazanmak gibi durmaya başladı..
  • iddia ettiği gibi, bağımsız olup olmadığını her sabah ayça ile toni'nin sabah yaptığı programı beraber dinlediğim sevdiceğimle çokça tartışıyoruz.

bağımsız olmak, herhangi kurumsallığın altında çalışmamak ve kurumsallığın kalıplarına sıkışmamaksa eyvallah, bağımsızlar. ama bence, bağımsız olmak biraz da cesur olmayı gerektirir. biraz olsun politik gündemden bahsedecekken "başımıza bir şey gelmesin" diye konuyu değiştirmeleri ya da ayça küfür ettikten sonra toni'nin onu uyarması pek de cesur olmadıklarını gösteriyor.

bunun yanında, şen psikozlar programı gibi aynı anda eğlendirme ve ilişkilerin psikolojilerine inme çabaları takdir edilesi, yenilikçi... çokça gönderme yaptıkları açık radyo'nun daha az sıkıcı olanı diyebiliriz kendilerine.

yalnız, program yapıcılar bunların çevre çeperiyle sınırlı kalıyor gibi. en azından arkadaşla üzerine uzun süre düşündüğümüz pazar programı önerisini mail olarak attığımızda bir cevap vermeye bile lüzum görmediklerini biliyorum. oysa bağımsız olma iddiası, kolektif bir etkileşimle pekişir bence.

neyse, sabahları açıp dinleyin işte. bi şey kaybetmezsiniz...
  • daha iyisi gelene kadar en iyisi.

https://www.aycaevhali.com/tag/radyo-karavan/
hesabın var mı? giriş yap