• gece bacagınıza girdiginde bagırarak uykudan uyandıran bir şey. izleyen gunlerde agrı bacagınızda nazar boncugu gibi kalacak, merdiven iniş çıkışlarında tıslamanıza neden olacaktır.
  • sabah uykudan çıkış anında gerinirken calf bölgesine girerse yorganı dişletip oracıkta ölmek için yalvartacak kadar berbat acı veren bir olgu. yaşayıp yaşayabileceğiniz en berbat günaydın çağrısı.
  • bu hadisenin gece uyurken, birden ortaya cikip baldirda hüküm sürmesi, şahsim adina bir maya tapinagi, bir ekin halkalari, bir stonehenge gibi açıklanamayan hadiselerdendir.. yani gece gece, hic bir sekilde kasilma yokken, gevsek bir sekilde uyurken, bir kasin neden kasilabilecegini idrak edemiyorum ben.. bunu anlatmaya calisan tip alimlerine de "siktir lan! sen mi bilcen!" diyerek gider yapiyorum..

hayir ciddi manada can yakan bir şey olmasa, eyvallah diyecegim.. "eyvallah yine kramp girmis vucudumuzun baldirlarina" diye neşeli neşeli dans edecegim ama felaket can yakici yahu..

bunun bir nevi enfarktus oldugunu, kalbe kramp girmesinin kalp krizine neden oldugunu dusundugum anda, cekilecek cilenin haddini hesabini yapamiyorum.. bir kez daha üzülüyorum kalp krizi geçiren tanıdıklarıma.. çekilir aci degil yahu.. insan aleni olarak "bitsin bu aci" diyerek ölebilir kalp krizi aninda..
  • bence dunyanin en acayip seyi..

lan ayak parmaklarim sekiz oldu az once. yogada hoca ayak parmaklarini ac dese acamam. su hale bak..
  • magnezyum ve/veya kalsiyum eksikliginde olması kacınılmaz vucud acısına verilen ad
  • artık yürürken bacaklarım sızlıyor, sabaha kadar kramp girmemiş yanı kalmıyor bacaklarımın. kime söylesem "stresten" diyor. yarrağım anladık stresten, çaresini söyle bana.
  • turkce sozlu rock yapan cok iyi bir gurup...
    lan nooldu be sarkisindaki "derken bir sabah erken" takintilarim arasindadir...
  • tam girdimi kolay kolay cıkmıyo meret, demin girdi sağ ayağımın takriben 3. ve 4. parmakları arasından,bir kanal halinde bileğe doğru uzanmakta. ve kesinlikle bağırtıyo, tehdit ediyo resmen beni ordan biraz kıpırdat bak nası tekrar vericem sızıyı bünyeye der gibi, aha açıldı işte parmaklar böyle kaldım. (bkz: interaktif entry)
  • başlıca sebepleri arasında soguk, kotu durus*,alkol zehirlenmesi ve b vitamini eksikliği gelen vücudumuzdaki kasların istem dışı olarak kasılması* durumu.
  • sikti attı lan hayatımı, yaşam kalitemi düşürdü amınakoyım! hiçbi' şey yapmayım sefil sefil otururken de kramp girer mi arkadaş insanın götüne başına? giriyor işte. girmese ne güzel ama.
hesabın var mı? giriş yap