• ilk duyduğumda kasları hakikaten yumuşattığını düşünmüştüm ama öğrendiğim kadarıyla kas gevşeticiler sadece kaslardaki laktik asit birikimini ortadan kaldırmakla görevliler. çok yorulduğumuzda oluşan kaslarımızın kaskatı kesilmesi durumu da bu laktik asit birikimi nedeni ile oluşuyor bilindiği üzere. ilginç geldi bana.

(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
  • bir yakınım 40 yaşında olmasına rağmen gözlerinde kısa sürede ve hızla görme bozukluğu şikayeti meydana gelmesinden ötürü doktara gittiğinde, göz kaslarının aşırı deformasyona uğradığnı söylemişı ve kas gevşetici kullanıp kullanmadığını sormuş, kendisi çekmiş olduğu ağrılar ve aşırı vücut gerginliği sebebiyle 2 yıldır hemen hemen hergün kas gevşetici alıyordu. kas gevşetici vücuttaki tüm kaslara etki etmekle birlikte, uzun süre kullanımında kaslarda zayıflığa yol açıyormuş, buna göz kaslarıda dahil tabi.
  • göz kaslarına ciddi zarar verebilen ilaç. alkol ile birleşince sonuçlar akıl almaz olabilir. uyarmadı demeyin.
  • en etkili kas gevşetici lavanta yağı damlatılmış sıcak köpüklü sularla dolu bir küvete girmek ve uzun süre -suyun sıcaklığını muhafaza ederek- orada kalmaktır.
  • bazen gerçekten hayatımı kurtarıyor. özellikle regl dönemlerinde ağrı kesici içermeyen kas gevşeticiler(mesela buscopan-10mg) hem reglin düzenini bozmuyor hem de kasların rahatça haraket edebilmesini sağladığı için kasılmaları azaltıp ağrıyı ve uyuşmaları dindirebiliyor. rahatça haraket edebilip ağlamadan atlatabiliyorum bu tür dönemleri.

not: tabiki günde sadece bir tane alıyorum sonuçta herhangi bir doktor denetiminde kullanmıyorum. kalbin de bir kas bütünü olduğu doğru ve kullanırken dikkatli olunması gerektiğine inanıyorum ben de.

edit: buscopan kas gevşetici değil spazm çözücüymüş ama olsun etkileri benim için hala aynı.
  • pc basinda oturmaktan olusmus bir tur nerd hastaligi olan bel agrilarina cok iyi gelen ilaclardir. cektigim siddetli bel agrilari sebebiyle gittigim doktorun rontgen sonrasi sorunun omurgada degil kaslarda oldugunu soyledigi vakitter beridir (takribi 3 sene) kullaniyorum. hangisinin uyku yaptigini ve hangi araliklarla kullanilmasi gerektigini iyice ogrenmelisiniz. ogle molasinda yemekten sonra aldiginiz ilac iki saat sonra koltugunuzda horul horul uyumaniza sebebiyet verebilir. yatmadan evvel iki tane alayim da agri cabuk gecsin mantigi da ise yaramaz. aksine sabah sicaktan erimis lastik gibi olan vucudunuz her seyi saliverdigi icin altiniza isemis, yastiginizin her tarafini salyanizla bezemis olabilirsiniz.
  • baş ağrısıydı,yorgunluktu derken fazla alınmasıyla başınıza i$ açabilecek ilaç türü.
    (bkz: ishal)
  • "stelllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" - elaine bennes
  • kalp bir kastır.. bunu unutanları öldüren ilaç tipi.
  • etkisi altinda iken eger bir kasi zorlarsaniz veya fiziksel zorlama yasatirsaniz direk kramp girer ve toparlanmaz.
hesabın var mı? giriş yap