• gittiğim bir doktorun söylediğine göre yaşlılarda veya ergenlik çağındaki kimselerde görülen (benim yaş o sırada 20 idi) erkeklerde kadın göğüs dokusu gelişmesi olayıdır.
    öğrencilik zamanlarımda ev arkadaşlarımdan çıkma teklifleri almama sebep olmuştur.
  • liposakşınla geçmeyen vucut deformasyonu. yani artık daha iyi bir yöntemle geçiyor. bundan 7-8 sene önce gençken memelerim ele avuca gelmeye başlamıştı. arkadaşlarım "markasiz koçum bikininin üzerini giymeyi unutmuşsun" tarzı taşşak muhabbetleri yapmakta ve benim canımı sıkmaktalardı. en son dayanamadım ve iç hastalıkları uzmanına görünmeye karar verdim. söz konusu arkadaşımız bu memeleri tedavi edebilecek tek mercinin plastik cerrahi olduğunu söyledi ve bizi oraya yönlendirdi.

neyse gittik, yeni bir yöntem geliştiğini ve ilk olarak benim üzerimde bunu deneyeceklerini söylediler. çünkü liposakşın yağ tabakalarını eriten ve çıkaran bir ameliyatmış. fakat bu hastalığa muzdarip kişilerin memesi yağ ve doku parçalarından oluşuyormuş.

her neyse meme başını alttan kestiler. içinden çıkan ne var ne yoksa herşeyi aldılar. tabi genel anestezi yaptılar. bu sayede bu fazlalıklarımdan kurtulmuş oldum. korkutucu bir şeydi. garipti haliyle. yaklaşık 2 ay kadar üzerine yatamadım. dikişler alındı ve hiç iz kalmadı. çünkü meme başlarının altından kesiyorlar. bu tarz bir ameliyat olmayı düşünenlere bu ameliyatı yapabilecek doktorları bulmalarını tavsiye ediyorum. liposakşın makşın yalan şeyler. hep israilin oyunları.

-------------------------------------------hayvani edit--------------------------------:

1 yıldır bana bu ameliyatı sormayan kalmadı ve sorulan soruların neticesinde bir cevaplar silsilesi yapma ihtiyacı doğduğunu fark ettim.

bu ameliyatı bundan 10 sene önce lise 2'ye giderken yaptırdım. ankara gata'da yaptırdığım için de para vermedim. o sıra yeni bir yöntemdi benim ki. benim ameliyatı yapmak için bir ay öncesinde amerika'ya gitmişlerdi. beni de kobay olarak kullandılar bir bakıma. lipo olayına hiç girmediler. aslında ben istemiştim. lipo yapın iz kalmasın demiştim. ama dedi ki doktor. lipo yaparsak yağları alırız. yağlar geri yerine gelince yeniden şişer göğüslerin. oradaki dokuyu almamız gerekiyor. sonra bir daha olmaz demişlerdi. nazar değmesin 10 senedir hiçbir şey olmadı.

ahan da üssüz fotoğrafımı da paylaşıyorum. 10 sene sonrasında gayet güzel memelerim var. kıllı mıllı.

http://i.imgur.com/lgy8jps.jpg

şaka bir yana hemen hemen hiç ağrı sızı yaşamadım. sadece 1 sene falan üzerine yatamadım. meme yuvarının kahverengiliği ve deri nin kesiştiği yerden kestikleri için de, hiç iz kalmadı. hatta hayvan bağırsağından yapılan iple diktikleri için dikiş de aldırmadım. bu sayede de iz kalmadı.

dostlarım benle arkadaşlarım markasiz bikininin üstünü giymeyi unutmuşsun diye dalga geçerlerdi. lise 2'de havuzu olan bir sitede yaşadıklarımı anlatsam ağlarsınız. o sebeple para pul düşünmeyin yaptırın. ama bu kozmetik işine girdiği için de bu özel hastaneler bunlar yağ, bu yağları lipoyla alalım 1000 liraya kapayalım diyip sizi kandırabilirler. sonra geri çıktığında da heee sizinki farklıymış siz bi 3000 daha verin kesmeli biçmeli yapalım diyebilirler. siz direk kesmeli biçmeli yöntemle yaptırın. para kaybetmeyin boş yere.

aynı saçı döküldüğünde saç ektirmek yerine, bioksin kullanmak gibi.

---liposakşınla ilgili hayvani edit, düzeltme vs. ----

m for revolution nickli çok kıymetli doktor yazar arkadaşımızın beni uyarılarını biraz da tembel olduğumdan dolayı direk buraya yazıyorum. liposakşın çok da abarttığım gibi kandırmaca ameliyatı değilmiş. bir yöntemmiş. ama ileri evrede olup olmamaya göre değişmekteymiş. aşağıda detaylar geliyor.

m for revolutiondiyor ki;

dostum yalnız o entryni editlemen gerekiyor.
    liposuction hala jinekomasti ameliyatlarının vazgeçilmezlerinden biridir. "lipo diyip kandırabilirler" falan dersen baştan aşağı yanlış bilgi vermiş ve insanları zan altında bırakmış olursun. şöyle izah edeyim;
    sana uygulanan tekniğin adı pull through tekniğidir ki biz de hemen hemen her ameliyatta bunu da liposuctionla beraber uygularız. ancak bu evre1-2 ve jinekomastilerde tek başına yeterli olabilir. bunlarda da meme bezi genellikle yağ dpkusundan daha fazladır. ama evre 4 bir jinekomastiyi liposuctionsız düzeltemezsin. bu ameliyatın dünyadaki en büyük duayeni rod rohrich (university of texas) senin söylediklerinin aksine özellikle ultrasonik liposuction'ı her jinekomasti ameliyatında kullanmaktadır ve 2014 yılında buna dayanarak yayınlanan "rohrich jinekomasti klasifikasyonu" tüm dünya plastik cerrahi camiasında kabul edilmiştir. her zaman sana uygulanan yöntem yeterli olmaz. bir de şunu belirtmem gerekir ki ; liposuctionla alınan yağlar geri gelmez, çünkü yağ hücresi eksiltilir liposuctionla. bir plastik cerrah bu temel bilgiyi bilmiyor olamaz. bu nedenle senin yanlış anlamış olduğunu varsayıyorum. liposuction birçok ameliyatta kullandığımız son derece faydalı bir tekniktir ve kimseyi kandırma amacıyla kullanılmamaktadır. eğer dikkate alırsan vermiş olduğum bu güncel ve geçerli bilgileri eklemenden mutlu olurum. yok eklemem dersen ben bilgilendirme amaçlı bir entryi ben yazarım.

---liposakşınla ilgili hayvani edit, düzeltme vs. ----
  • salakların ve kendi bedeniyle kompleksi olan birilerinin, arkadaşlarıyla dalga geçmek için kullandıkları araçlardan biri.
  • sporla belirli bir yag oranin altina inildikce fark edilmesi zor olan rahatsizlik. jinekomastinin fark edilmemesi icin belirli bir yag orani kisiden kisiye degisir. burada yag orani taban siniri yuzde 10 veya yuzde 5 denilmiyor. tabi, burada uzun vadede (ornegin en az 1 sene) istikrarli ve duzenli bicimde spor yapilmali hatta spor yasam bicimi olmali, diyet takviyesine gidilmeli. ek olarak, sonuc alinmadikca kesinlikle spor birakilmamali, inatla basarili oluncaya kadar spora devam edilmeli, sonrasinda spor kisinin yasam bicimi haline gelmeli. baslangicta sagliga, fiziksel yapi ve yasa gore, yag yakma araliginda kardiyo ( tempolu yuruyus, bisiklet, cross training, kurek vs.) , sonrasinda agirlikli calisma ve calisthenics-hiit daha sonra da bunlara ek olarak yuzme ve bu egzersizlerle birlikte diyet ve dogru beslenme yag oraninin belli seviyenin altina inmesini saglayacaktir. ileri asamada da kosu, bisiklet, yuzmenin birlesimi ve insani demir adam yapan spor icin (bkz: triatlon)

basarili uc ornek icin

1. massive to muscular
    fat to muscular

2. fat to super hero
    fat to super hero - main page
    before
    after

3. weightloss motivation
    how to get rid of man boob

yazilar
    1. http://www.wikihow.com/…an-breasts-through-exercise
    2. http://www.askmen.com/…ing_150/156_fitness_tip.html
    3. http://www.menshealth.com/…ss/banish-your-man-boobs
    4. http://www.mensfitness.co.uk/…713/how-get-rid-moobs

videolar
    1. how to get rid of man boobs1
    2. how to get rid of man boobs chest workout2
    3. how to lose your man boobs3
    4. how to get rid of man boobs4
    5. how to get rid of man boobs5
    6. how to lose man boobs 6
    7. yagli gogus yapisi ve sporla yagli gogusler buyur veya kuculur mu?
    not: 7. videodaki sut bezlerini ihmal edin. kas, yag ve gogus dokusu kismina odaklanin.

egzersizlerle vucut her taraftan(yuz, kol, bacak, gobek, kalca, gogus vs.) yag yakiyor. egzersizlerle yagli gogusleri buyutmek mumkun degil. sporla kilo kaybedilmesiyle birlikte gogsun yagli kismi gidecek ve gogus kuculecektir. burada akla su soru gelebilir. sporla gogus buyumuyorsa vucut gelistirme yapan erkeklerin gogusleri neden buyuk gosteriyor? erkeklerde vucut gelistirme sonunda goguslerin iri gozukmesinin nedeni yaglarla ilgili degil; kaslarla ilgili durumdur. gogusdeki yaglar tipki alt karindaki yaglar gibi en son gidecegi icin cok sabirli olmak gerekir. burada hedef ve kritik nokta alti adet karin kasini cikarmak. neden? cunku alti adet saglam karin kasi cikarmak demek yag oranimiz yeterince dustu demektir. alti adet karin kasini saglam bir sekilde cikarincaya kadar pes etmek yok. (bkz: six pack)
    duzenli, sıkı bir sekilde spora, saglikli diyete, dogru beslenmeye, yeterince dinlenme&uyumaya ve stresten uzak yasama devam... icsel motivasyonunuz bol olsun.
    yag orani ornekleri
    karin kaslari motivasyon

bu yolcukta size motivasyon saglayabilecek en gaz sarkilar icin
    (bkz: #67290404)

gogus acilarina gore jinekomasti turleri:
    1. type1
    2. type2
    3. type3
    4. type4
    5. type5
    6. type6
    7. type7

jinekomasti ve karaciger (ingilizce)
    gynecomastia (man boobs) and your liver

jinekomastinin nedenleri ve jinekomastinin giderilmesi hakkinda (ingilizce)
    doctor reveals #1 reason you have “man boobs” (gynecomastia)

5 dakikada 25 jinekomasti operasyonu derlemesi icin (ingilizce)
    gyno pullout compilation 25 gynecomastia surgery gland removals in 5 minutes
  • 2011 senesinde ameliyatını oldum, bi süre daha bekleseydim akıl sağlığımı yitirecektim heralde. şanslıymışım ki iyi bir plastik cerrahını tavsiye etmişlerdi. öncelikle istediğiniz kadar göğüs çalışın, kardio, diyet yapın, yağ oranınızı düşürün; göğsünüzdeki kalıcı yağdır ve bunlar cerrahi müdahele olmadan gitmez. operasyona gelirsek genel anesteziyle yapıldı. hem doku alımı hem de liposuction uygulandı. birkaç hafta korseyle geziyorsunuz, 1 ay kadar da spor yapamıyorsunuz. aşırı kilo almadığınız ve anabolik steroid kullanmadığınız takdirde jinekomastinin tekrar etme ihtimali ortadan kalkıyor. hala hatırlarım, operasyondan sonra korseyi ilk kez çıkardığımda resmen dehşete kapılmıştım. aşırı cılız ve sapsarı bir göğüsle karşı karşıya kalıyorsunuz. renk aşağı yukarı 6 ayda eski haline dönüyor. operasyon sonrası ilk hafta gerçekten zor. ancak sonuç epey yüz güldürüyor. soruları olanlar varsa yardımcı olabilirim.
  • erkekte kadın tipi meme büyümesi olarak tanımlanabilen hastalık. fiziksel herhangi bir sorun olmasada erkeğin psikolojisinde derin yaralar açabilen (özellikle ergenlik zamanlarında yaşadıkları) iğrenç bir durum.

şahsım olarak bu illetten tam 4 gün önce ameliyat olarak kurtuldum. bu dertten muzdarip olan başka kişiler için umarım bilgilendirici cesaretlendirici bir yazı olur. 20li yaşların ortalarında birey olarak senelerdir olmayı isteyip bir türlü o imkan ve cesareti gösterememiştim. bir arkadaşımla birbirimizi gaza getirip olmaya karar verip doktor araştırmasına giriştik. aslında işin en önemli kısmı burası doktorunuz. o kişi ne kadar tecrübeli ve bu ameliyata eli ne kadar yatkın olursa o kadar iyi. burada şu devereye giriyor günümüz estetik cerrahları instagramı çok güzel kullanıyorlar. hesaplarına girip yaptığı jinekomasti ameliyatlarına ve ne sıklıklıkla yaptığına dikkat ediniz. bu noktada doktorunuza karar vermeniz önemli zira bir sonraki aşama muayine aşaması.

doktorunuzda karar kıldınız ve muayine için gün aldınız. eğer o doktora ameliyat olmaya kararlıysanız doktorların çoğu muayine ücretini almayacaktır. (benim sorduğum doktorlar eğer ameliyatı bizden olacaksanız muayine ücreti almıyoruz demişti. ki olduğum doktor zaten muayine ücreti almıyordu.) doktora gittiğinizde 2 tip jinekomasti olduğunu öğrenebilirsiniz daha önce araştırmadıysanız. ya göğüslerinizde yağ dokusu vardır (bu basit olanı). ya da meme dokusu vardır ( bu biraz daha komplike bir durum). doktor ilk önce bunu tayin etmeye çalışacak. ben kendimde sadece yağ dokusu olduğunu doktor hanım kendi elle muayinesi ile belirledi ve ultrasona girmeme gerek kalmadı. arkadaşımda ise meme dokusu ile birlikte yağ dokusu vardı ondan ultrasona girmesini talep etti. muayine sonunda ben ameliyat olmaya kararı ile gittiğim için ufak bir pazarlıkla işi tatlıya bağlayıp ameliyat gününü aldım.

ameliyat sürecinde bir kaç tahlil istendi bunları verdik. ben ameliyata girdim çıktım (odadan çıkıp odaya dönmem) toplamda 1 saat 25 dakika gibi bir süreç aldı. fakat doktora sorduğumda ameliyat 35 40 dakika civarında sürmüş. düşündüğünüzün 10 da 1 kadar bile zor ve ağrılı değil. kesinlikle bu aşamada korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok. benim sadece yağ dokusu olduğu için doktorumun lipolazer dediği yöntem ile memelerimin içini boşaltmışlar toplamda 400 gram kadar yağ çekmişler 2 mememeden de (ki benim memelerim görece küçük olmasına ragmen). o yüzden benim birer dikişlik o lipolazer cihazının girdiği deliklerim var yaralarım o kadar. sabah 10 da girdiğim ameliyattan sonra aynı günün akşamında 8 gibi taburcu oldum. benden sonra giren arkadaşımın meme dokusu ile karışık yağ dokusu olduğu için ona yapılan müdahale daha uzun sürdü tabiki onda meme yuvarlağının çevresinden atılan bir kesi ile içerideki meme dokusu alındı ve yağlar da benim gibi lipolazer ile çekildi. benden hemen sonra o ameliyata girdi fakat onu taburcu etmediler o gün içerisinde ertesi gün sabah çıkardılar.

asıl önemli olan ve artık topun sizde olduğu kısım ameliyat sonrası. ilk önce size bağladıkları bir korse varki kaburgalara böyle baskı görmedi ( dalış yapıyorum 20 metre falan kesinlikle bu korsenin sıktığı kadar üstümdeki 20 metrelik su tabakası sıkmıyor). bu korseyle iyi anlaşmaya bakın anlaşamazsanızda alışmaya bakın 1 ay boyunca bu korse ile yatıp kalkıp bu korse ile yemek yiyeceksiniz. ameliyat günü doktor akşam gelip pansumanı yeniledikten sonra korseyi tekrar bağlayıp nefesimi kestikten sonra 2 gün boyunca o sıkılıktaki bir şeyle yaşamak zorunda kaldım ( hoş 20 kusür sene meme ile yaşadıktan sonra bu korseyi öper başıma koyarım) dün gittiğim doktor muayinesinde doktorun demesi ve benim sonucu görmemle muazzam bir ameliyat olmuş diyebilirim. korseyi gevşetip asla spor yapmamam asla bu korseyi (banyo dışında) çıkarmamam ameliyatın başarısının en önemli kısmı bu olduğu telkin edildikten sonra haftaya olacak olan düzenli kontrolüme gün aldım. ameliyat sonrası biraz şişlik oluşmuş bu normal dedi doktor. herhangi bir dayanılmayacak bir ağrım sızım olmadı. zorlandığım tek kısım korseyle geçen 2 gün sadece sırt üstü yatmak zorunda kalmam ki bunun sonucu benim için 2 gün uykusuz gezmek oldu sağlık olsun. muayineden sonra biraz daha gevşetilmiş korse ile hayatıma devam ediyorum. umarım buraya kadar bilgilendirici ve cesaretlendirici bir anlatı olmuştur. iyileşme sürecini ileride yaşadıkça editlerim. iyice iyileştikten sonraki öncesi sonrasını fotoğraflarımı da buraya eklerim. sağlıcakla kalın. kafanızda oluşan soru işaretleri için yeşillendirin yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. jinekomastilinin halinden eski jinakomastili anlar.

muayene sonrası ilk edit: öncelikle her şey çok güzel gidiyor. şu durumdaki göğüslerim beni çok mutlu etsede doktorum sadece biraz daha ödem olduğunu hafif şiş olduğunu söyledi bu şişlik 10-15 güne kadar geçip son şeklini alacağını belirtti. mevcut durumda bile inanılmaz memnun etti bu ameliyatın sonuçları bakalım ödem tamamen geçince nasıl olacak. ameliyatın üstünde 10-11 geçti yavaş yavaş normal günlük hayatıma başlayabiliyorum. denize girip hafif hafif spor yapmamda araba kullanmamda bir problem olmadığını söyledi doktorum. teknik olarak şu an normal hayatımdan tek fark korseyle yaşıyor olmam. bir kaç arkadaşa fotoğraf atabileceğim söylemiştim ama bunun için ödemlerin geçmesini beklememiz daha doğru olacağını söyledi doktor. öncesi ve sonrası fotoğraflar için biraz daha beklemek gerekecek.

öncesi sonrası için edit: https://eksiup.com/p/n8413352gh82 şu linkten ameliyat öncesi hali ve sonrası halini görüntüleyebilirsiniz
  • güneş sistemi içerisindeki en uzak gökcisminin yüksek kalite fotoğraflarının çekildiği, crispr teknolojisi kullanılarak bakteri dna'sı içine gif formatında görsel yerleştirildiği 21. yüzyılın bu döneminde henüz kendisinin çözümüne dair ameliyat harici bir krem/jel veya hap uygulamasının kullanıma sunulamadığı şey.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • yunanca kadın anlamına gelen gyne ile göğüs anlamına gelen mastia nın birleşiminden oluşur.
    (bkz: gynecomastia)
  • top oynamaya giderken memintolarım sallanıp diğer oyuncuların dikkatini dağıtmasın diye beni sütyen kullanmaya mecbur edendir.
  • erkekte genellikle ergenlikten itibaren süregelen meme dokusu oluşumu.

bunun yağ + meme şeklinde vuku bulanından 25 yıl kadar çekmiş bir gerizekalı olarak diyebilirim ki yol ne kadar yakınsa o kadar iyi, ameliyat olun.

çok değil, ameliyattan sonra bi 4 günlük drenlerle gezme aşaması var, sancılı, evet. o dikişlerin sökülüp drenlerin çıkarılması aşaması var ki acı eşiğim yüksek diyen adama allahını gördürtebilir, sancılı, evet. o dar korseyi takması var, 5 hafta kadar, sancılı, evet.

lakin bu saydığım aşamaların hiçbiri yazın plajda t-shirtle gezmek zorunda kalmak kadar sancılı değil.
    lise yıllarındaki o sikik okul üniforması memeleri belli etmesin diye ilkbaharda bile üstüne kazak, ceket vb. giymek zorunda kalmak kadar sancılı değil.
    avm giysi reyonlarındaki o beyaz renkli basic t-shirt ile aynaya bakıp nefret kusarak o memeleri söküp koparma isteği kadar sancılı değil.
    çıplak bi şekilde oturup aynaya bakınca dark souls boss'u gibi gözükmek kadar sancılı değil.
    yılları spora verip deli gibi omuz kol yapıp da göğse bakınca çekilen o iç kadar sancılı değil.
    yolda yürürken bir kızla denk gelip kesişirkenki o minicik aralıkta size doğru esen rüzgarın o memeleri belli edişinde vuku bulan özgüven reseti kadar sancılı değil.

sırf o sarkıklık belli olmasın diye saçma sapan dik dik yürüdüğümü biliyorum lan.

yol yakınken dönün arkadaşlar, bakın ileride ergenliğe gireli uzun süre olmuş çocuklarınızda falan bile gözlemleseniz şu lanet şeyi direkt ameliyat! özellikle kliniklerdeki cerrahlar bi sizin onayınıza bakıyorlar, 18 yaş altıymış bilmemne... beyin açmıyor, kalp nakletmiyorlar ulan. oldukça basit bir ameliyat. inanın çekmeyen kimsenin zerre empati kuramayacağı bir durum bu.

he o bahsettiğim ameliyat sonrası sancılı süreç var ya. o drenler çıksın, üstünüze giyeceğiniz o ilk t-shirt ile yana doğru dönüp aynaya baktığınızda karşılaşacağınız dümdüz göğsün size verdiği hisse kesinlikle değiyor. lafı bile edilemez.

ameliyatı daha yeni oldum. bu uğurda eski kafalı spor yapsan geçecek mentalitesindeki pederi ve birkaç aile dostunu vs. ayartmam epey zor oldu. he kim karşı çıkarsa çıksın yola geliyorlar :)
    evde kedi beslenmesini istemeyen ana babayı 1 ay sonra o kedi karınlarında uyurken televizyon izlerken bulursunuz ya hani. aynı kafa, lan ne iyi ettin de ameliyat oldun diyorlar.
hesabın var mı? giriş yap