• mor isimli romanı ile orhan kemal roman armağanını kazanmış yazar.
  • insana özellikle ergenlik yıllarında kırklı yaşlarda iş bitmiş düşüncesi gelirdi, oysa büyüdükçe-o yaşlara yaklaştıkça kavrıyor insan, olay aslında böyle değil.
    daha kırklı yaşlara gelmeden, işbu yazar fark ettiriyor bunu. kitaplarını okuduktan sonra -özellikle gölgede kırk derece ile taş ve ten- insanda "kırklı yaşlarda korkulacak birşey yokmuş yahu" duygusu uyandırıyor.
  • ankarada resim - iş bölümünü bitirdikten sonra yazar olarak ortaya çıkan hatun kişi.
    ağda zamanı, kıran resimleri, uykusuzlar, sevginin eşsiz kışı öykü kitaplarıdır.
    ölü erkek kuşlar, yeni yalan zamanlar, hiçbir aşk hiçbir ölüm, içimden kuşlar göçüyor ve mor romanlarıdır.
  • mor isimli yeni romanıyla kendini bir kez daha "antifeminist" olarak nitelemiş, kadınların erkekleri mahvettiğini düşünen yazar bayan.
  • "henüz her şey yolundayken, bedenim bana yabancılaşmaya başlamamışken daha, bütün tanışmalardan, başlangıç ve bitişlerden, sevecenlik, aşağılama, ayrılık ya da gidiş dönüşlerden, büyük bunalımlar ve şaşkın, yaralı dolaşmalardan sonra bir gün acı çekmekten bıkmış olduğumu düşünüp düz bir çizgiyi özledim. düz. dümdüz. yatağında uslu bir su gibi akmaya özendim. yorgunluk belki. güvenli bir limanda bir solukluk dinlenme. çiçek yetiştirme, kedi besleme dönemi.''

içimden kuşlar göçüyor / inci aral
  • '' acıyan bir yerlerim olup olmadığını anlamak ister gibi yokluyorum içimi. hiçbir sızı yok. geçmişin ağırlığı yok üstümde. yolunca yordamınca unutmuşum unutulması gerekenleri.''

içimden kuşlar göçüyor / inci aral
  • ağda zamanı,kıran resimleri,uykusuzlar,sevginin eşsiz kışı,ölü erkek kuşlar,yeni yalan zamanlar,hiçbir aşk hiçbir ölüm,içimden kuşlar göçüyor,gölgede kırk derece isimli kitapları bulunan yazar.
  • safran sarı isimli son kitabı 1 mart'ta merkez kitaplaryayınevinden çıkarmış olan bu yıl yazarlığının 30. yılını kutlayacak yazar. bir de televizyon reklamı varmış.
  • unutmak isimli nehir söyleşisi merkez kitaplardan çıkmış yazar.

annemi ve babamı erken kaybetmenin bendeki en büyük yan etkisi hayatım boyunca sevdiklerimi kaybetme, terk edilme ve ansızın yalnız kalma korkusu oldu. çok uzun zaman her şey acımsı, keder doluydu. hep biraz nevrotik, özgüven yoksulu kaldım ve her zaman sevildiğimden emin olmakta zorlanıp daha çok ve istediğim biçimde sevilmek için beni sevenleri hırpaladım.
  • rahmetli tekin aral'in esinin adi da inci'dir. yani karikaturist olan aral ailesinde vardir hakikaten bir inci aral.
hesabın var mı? giriş yap