• vardir. eger tersini dusunuyorsaniz, bunu gayet eski bir yazar soyluyor.
  • kart hıyarların asabını bozar.
  • ahaha abi nedir bu halkımın hiyerarşi manyaklığı inanın anlamıyorum..
    kıçıkırık bi sözlük sitesine, alt tarafı bikaç yıl önce üye olmuşsun diye, neren diğerlerinden daha yükseğe çıkıyo mesela?

nası bi hiyerarşik biat bu.. ahi dergahındayız sanki anasını satıym.. loncalık falan çünkü burası.

yok arkadaşım.
    o iş öyle değil..
    daha yarım saat önce üyeliği açılmış ve belki sözlüğü daha dün öğrenmiş görmüş adam bile, konseptini monseptini karıştırmadan uygun şekilde, istediği başlık altında istediği biçimde çemkirmeye hak sahibi valla...

ben 2002 den beri sözlük yazarıyım..
    2000 den beri okuyorum..
    97 den beri internet kullanıyorum

o zaman dağılın ulan! bu başlığı açanınız da dahil olmak üzre, en çok ben çemkiririm..

ahahah nası hastalıklı bi payelenme çabası bu yahu..
  • yıllardır sözlüğü takip ediyorsa ve yeni yazar olmuşsa. 3 günlük yazar olmasının bir önemi olmayacak yazarın kendinde gördüğü çemkirme hakkıdır.
  • efem normalde üç gün beş gün kaç günlük olursa olsun, konuştuğunuz konuyu bırakıp, alakasız kişisel bir özelliğini öne çıkararak muhatabınızın kıymetsiz olduğunu, dolayısıyla ettiği sözlerin, ne kadar haklı olursa olsunlar, o kıymetsiz ağızdan çıktığı için yok sayılması gerektiğini söylemek, yani hakikaten konuyu bırakıp muhataba çemkirmek terbiyesizliktir. yani "nick altı" hadisesinde itiraz edildiğinde şuna itiraz ediliyor, sen atıyorum teorik fizikle ilgili entry girmişsin, adam söylediklerini beğenmemiş ama derdi seni çürütmek dğeil, sindirip susturmak olduğundan, nickinin altına gitmiş "bu yazar bize kuantum anlatmadan önce gitsin o koca götünü eritsin" demiş mesela. bu terbiyesizliktir, kişiye ettiğin hakareti geçtim, oturup seni ciddiye alıp üşenmeyip bilgi veren insanın emeğine saygısızlıktır. bahsettiği konuyu çarpıtıp, mevzuyu değiştirme çabasıdır en azından.

ama burada "üç günlük yazarsınız siz" diye başlayıp "ben 99dan ber, burdayım" itirazını alınca, "neslinizi demedim, yaşınız küçük dediydim" diye ilerleyen nefis üslubumuzla, bu yukarıda bahsettiğim türden terbiyesizliklere karşı çıkmıyoruz.

zira bulup çıkartmayayım boşuna, kendisine laf eden adama "kılsız, sürmeli adamsın sen" şeklinde aklı sıra eşcinselsin sen diyerek hakaret ettiğini sanan bir insan var karşımızda. dolayısıyla muhatabımız hakarete karşı değil, karşıdakini bir yöntem bulup ezmekle ilgili bir sorunu da yok. zira alın burada bile "bana itiraz etme senin yaşın küçük" diye mevzu kapatmaya çalışılmış. ne peki dert, şu: kendisine neden cevap veriliyor, neden itiraz ediliyor onun dediklerine, tek derdi bu.

yani talep ne: ben gerekirse başkasına hakaret edebilirim. gerekirse normalde hakaret sayılmayacak ama sosyal hiyerarşide benden aşağıda olduğunu ima edecek şekilde senin yaşın benden küçük, senin rütben benden az diye seni ezmeye, pıstırmaya çalışabilirim ama siz ağzınızı açamazsınız...

bu nefis isteme karşı itirazlar biraz kuvvetli gelince 'ben lafımı ortaya goruuum, beyenen alır geder, beyenmeyen bıragır gaçar! '' şeklinde dilber hala'ya da dönüştük ya tam oldu. tüy dikti.

ağanın entrysinin üstüne entry mi olurmuş hoşşikler, susun da dinleyin.
  • 11 yıllık yazarım böyle ayar görmedim demenin öbür adıdır. enerjinin tükendiğine delalettir. sıçar diyorum...
hesabın var mı? giriş yap