6042 entry daha
  • 10 kasım’da beğendiği twit bu. atatürk’ün partisi demiyor mu bi de akıl sağlığımı kaybedeceğim.

https://x.com/…081401?s=46&t=iy2ivwcpb98_u5fdnh5c8w
  • yerinde olsam, ikram edilen hiçbirşeyi yiyip içmem.

hatta peçeteme biraz numune alır, çıkışta tahlil ettiririm.
  • chp genel başkanı olur olmaz görünüşe önem veren değişikliklere gitmesinin motivasyonunun "karizmatik lider" olmak olduğunu düşünüyorum. bu bir takıntı ise ekrem imaro'nun partinin gizli lideri olmasından şikayetçi. (ki bu gayet normal) muhtemelen cb seçimine kadar etkisini arttırmayı deneyecektir. bu da imaro ile zaman içinde sürtüşmelerin yaşanabileceğinin habercisi. böyle bit şey olursa imaro karşısında kaybeden çünkü en azından şimdilik kendisinin halkta bir karşılığı yok.
  • özgür özel akıllı biri. o da akp'nin kendisini ekrem ve mansura karşı kullanmak istediğini görüyor, oradan ekmek çıkarmaz kimseye ama şu akp işini tekrar yazmak istiyorum.

akp belli ki bahçeliyi şutlamak istiyor. çünkü ekonomi bahceliyle ittifaktan sonra iyice çöküşe geçti. bahçeli içeriden kemirir. her yere kendi adamlarını atatti ve akp'yi rehin aldı. erdoğan'ın daha önce hiç yanaşmadigi chpye bu kadar hevesli olması boşuna değil.

ekonominin duzelmeyecegini akpliler de anladı. deniz bitti. bu fakirlikle de milleti artık zor tutarsın. hiç olmayacak bir şey oldu ve sağcı denilen ülkede chp birinci parti çıktı. üstelik tek başına. iyi parti bile daha çok muhalefete muhalefet etti. yani görünen köy kılavuz istemiyor aslinda.

özel erdoğan ile görüşmesinde kesinlikle anlaştık görüntüsü vermemeli. millet burnundan soluyor, akp nefreti zirve yapmış durumda, hamza dağ adlı tip izmir'de kendi parti logosundan utanıp logosuz seçime girdi. bu nefret ülke geneline yayılıyor.

özel burada stratejik davranıp iyi parti ve erbakan'ın oğlunu da akp saflarına yakın konumlandırmalı. ülkeyi sağcıların el ele batırdığını göstermeli. sen şimdi gidip akp ile koalisyon falan yaparsan işin biter. dyp shp koalisyonu sonrasında shpnin düştüğü duruma düşer.

ha sen oraya gidersen de dışarıda kalan yeniden refah tek başına iktidar olur. her şey ortada.

ayrıca chp akp ile koalisyon yaparsa akp'yi de temize çekmiş olacak ve 22 yıldır olup biten onca hukuksuzluğa ortak olacak. milyonlarca insan hak arıyor. çevremde öyle büyük haksızlıklara uğramış insanlar var ki, o adamlara ne diyeceksin? kahrından intihar edenler, işsiz bırakılanlar daha neler neler...

hesabı ödemeden size kitleyip gitmelerine izin verecekseniz buyrun koalisyon yapın.
  • chp'yi kılışdarizm felsefesiyle yönetmeye devam eden şahıs.
  • saraydaki görüşmede, olası kumpaslara hazırlıklı ol.

cb ile görüşmek için saraya gittiğinde, onun karşısında ezik oturma.
    karşındaki kişinin 2'nci parti durumuna düşmüş olan akp genel başkanı olduğunu unutma.

sarayda davranışlarına, vücut diline, konuşmalarına çok dikkat et.
    ekrem imamoğlu'na kırık sandalye veren zihniyet, senin de başına işler açmak isteyecektir.
    çok uyanık olman gerekir.
    sana kurulacak her türlü kumpasa ve karizmanı muhalefetin gözünde yok etmek için yapılacak her türlü harekete karşı hazırlıklı olmalısın.

muharrem ince 2018 yılındaki cb secimleri sırasında sarayda görüşmeye gittiğinde cb karşısında ezik oturmuştu.
    sen öyle olma.
  • yavaş yavaş havaya giriyor galiba. "teknik direktörüm, forvetler belli" hikayesi bir yere kadar, makam hırsı başka şeye benzemez. 2027'de banyoda etrafında şampuanlar, duş jelleri, sabunlar, banyo lifleriyle millete seslenirken görebiliyorum. e malum mutfaktan çekemez, oranın kralı belli.
  • eskiden iktidarı dizayn eden aynı eller muhalefeti de dizayn ediyor diyenlere çok komplo teorisi okumuşsunuz derdim. ama son 10 seneden beri yaşadıklarımız bunu defalarca bize gösterdi.

baykal'ı direkt geçiyorum.

kılıçdaroğlu bu anlamda "toplumsal öfke sönümleyicisiydi". atı alan üsküdar'ı geçti dedi. hayır geçmedi diyemedi. aynı zarftaki 4 oydan biri geçersiz sayılıp iptal edilmesine sesini çıkarmadı. o seçim yapıldıktan sonra tamam seçim artık gündemimizden kalktı dediğinde, hayır bir yerel seçim diye yola çıktık ama görüyoruz ki halk seni istemiyor diyemedi. ona hep oyun alanı açtı. 3. kez aday olmaması gerekirken buna ses çıkarmadı. eyt ile köşeye sıkıştıracağını sandığı adamın eytlilerin oylarıyla ömrünü uzattı. hangi birini sayayım, sayarken sinirlendim.

bu halefi de çıkmış, anayasaya keyfen uymayan bir adamın, yeni anayasa için görüşmemiz gerekiyor çağrısına balıklama atladı. diyemedi ki sen artık güvenoyunu kaybetmiş 2. partinin başkanısın. yarın görüşme sonunda ne kadar büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ilerleyen süreçlerde anlayacaksınız nasılsa, yazmak beyhude. beğenilmeyen filmin bilmem kaçıncısını çekiyorlar. ben bu filmi defalarca izledim ve hiç beğenmemiştim, size iyi seyirler.

edit: sinirimi alamadım. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi, niye her sıkıştığında birileri el uzatıyor. bundan daha önemlisi niçin biz halk olarak, bunca tecrübeye rağmen "görüşsün ne olacak" diyenler var sözlükte ve aramızda. "makul adam" rolü kesen sözde gazetecileri saymıyorum bile. bu edit vesileyle arkadaşın sorusunu tekrar etmek istiyorum.

• karizmatik lider kriterlerine oturmayan çığırtkan bi parti başkanımız.saçları boyatıp gözlükleri atmış,galiba ses tellerinede ayar çektirmiş.göreceyik.
  • cumhurbaşkanı erdoğan ve ana muhalefet lideri özgür özel'in bu görüşmesikutuplaşan ve birbirinden uzaklaşan siyasi parti destekçilerini de bir nebze olsun yumuşatacak ve ortak payda olan devletimizin çıkarları noktasında birbirlerini desteklemek için güzel bir adım olacaktır hayırlısı olsun.
hesabın var mı? giriş yap