• herkes erasmus yaptığı şehri yazmış. aynen erasmus yapılabilen şehirlerin hepsinde musluk suyu içiliyor.
  • tabi ki adanadır. ankara diyen rüyalarda yaşıyor olmalı.
  • marmara bölgesinin herhangi bir şehrinden ola ki içerseniz, bi kaç sene içerisinde mutasyona uğrayabilirsiniz.

edit: adam diyor ki yuvacık barajı var. heryerde var baraj, suyundan bahsetmiyorum ben. evde akan sudan bahsediyorum. yani sorun barajdaki temiz su değil o suyu taşıyan altyapı kötü. hiç mi musluktan akan suyu içerken koku almıyorsun ?, nasıl bir mide var.
  • new york city de bu şehirler arasında olmakla kalmayıp nyc büyükşehir belediye başkanı michael bloomberg tarafından bundan birkaç yıl önce açıklandığı üzre suyu afrodizyak bile ihtiva eder. (bkz: sex and the city)* suyun süzülmesine falan da gerek yoktur ve tadı gerçekten güzeldir.** annemin new york ziyareti sonrası memlekete dönüp onca şeyi dururken konu komşuya new york'un suyunu ballandıra ballandıra anlatmasının sebebinin bu olduğunu bilmiyorduk o zamanlar tabiy.*

ve evet nyc'de su faturası gibi bir kavram da yoktur.
  • kayseri'nin her yerinden musluk suyu rahat rahat icilebilir. kayseri buyuksehir belediyesinin yaptigi arastirmalara gore kayserinin musluk suyu bircok şişe suyundan daha kaliteliymis. eski binalarda bulunan su depolarinin duzenli temizliginin yapilmamasindan dolayi evlerdeki sular cok iyi olmayabilir ama parklarda, camilerde, sokakta bulunan her turlu musluktanrahat rahat su icilebilir.
  • (bkz: atina). yunan arkadaşıma kalmaya gittim geçen sene, eve girer girmez soğuk su istedim, musluktan içiyoruz biz istersen buz atayım dedi. istemeye istemeye içtim ama allah için iyiydi su. kaldığım sürece sürekli içtim.

dönüşte uçağın yarısı olympiakoslu taraftar, istanbul'a final four için geliyorlar. yanımdaki yunan elemanla konuşuyoruz , yol soruyor , servis falan soruyor anlatıyorum. sonra tavsiye su sordu adam, nasıl yani dedim, al marketten iç nesini soruyorsun . ya ben 1 kere geldim daha önce, sizin sular benim midemi bozdu sen bana en iyi markayı söyle dedi. ulan musluk suyu içiyorsunuz ambalajlı sudan mi killaniyorsun diyorum benim mide hassas diyo. ya sabır cekip nestle al nestle dedim konuyu kapattık.

finalde koyduk biz bunlara 2 gün sonra, bol bol içmiştir artik nestle suyundan .
  • arkadaşım hala nasıl yazılmamış yuh.

(bkz: adana)

çatalan suyu oh mis:)
  • 26 milyon nüfusuna rağmen tokyo'dur.
    biz ise 5 milyon nüfuslu ankara'da bırakın içmeyi banyo olmaya bile tiksiniyoruz. resmen sanayi atığı kokuyor banyo.
  • (bkz: bingöl)
    otobüs dinlenme tesisinde garsondan şişe su istediğim zaman sürahiyi önüme koyup "abi bizim burda çeşme suyumuz bu sulardan güzeldir" demesi üzerine tattığım ve hem suyuna hem de ilk defa bir dinlenme tesisindeki bu tokgözlülüğe, esnaflığa hayran olmuştum.
  • adana.

toroslara kisin yagan karlar baharda erir, seyhan baraj golunde birikir. catalan tesislerinde testlerden gecer, sehre dagitilir. bircok hazir sudan daha kalitelidir. hatta siselenip satilmasi da gundemdeydi bir ara.

yazin kavurucu sicaginda suyu baraj golunun derinlerinden cektikleri icin musluktan gayet serin su gelir. can suyu gibi olur.
hesabın var mı? giriş yap