• bu size dokunmuyorsa ya çok açtınız ya da zengin oldunuz demektir..
    (bkz: istanbul havalimani burger king)
  • sadece iki kat olsa yine iyidir,
    hatta çalıştığınız turizm acentası ,fişini getirdiğiniz takdirde yediğiniz yemeklerin parasını size ödüyorsa daha iyidir, mükemmeldir.* * *
  • sadece otomatlarda geçerli olmayan durum, en azından ataturk havalimanı dış hatlar gelişte polis bilmemnesinin yanındaki otomatta öyle yoksa tüm havaalanlarında otomatlardaki fiyatları karşılaştırmadım
  • bu durum jerry seinfeld tarafından şu şekilde betimlenmiştir:

"bence tüm o havaalanı, havayolları kavramı sadece bize 9 dolara ton balıklı sandviç satmak için yapılmış kocaman bir dolap. bence sağlanan o kar, tüm havayolları sektörünü ayakta tutuyor. yani bir düşünün. terminaller, uçaklar hepsi dikkat dağıtmak için, siz de böylece ton balıklı sandviçten yediğiniz kazığı anlamıyorsunuz."
  • moskova vnukovo havaalanında 0.6 litrelik bildiğin sodaya 100 ruble (yaklaşık 6tl) vererek, götüme girişini hissettiğim durumdur.
  • çok da büyük olmayan bir sorundur. almazsın olur biter. iyice tüketim toplumu olduk ha. o dakika onu yemezse ölecek hastalığına kapıldık. madem kazıklıyorlar ve götüne girmesini istemiyorsun suyunu ve yemeğini kendin getir (mümkünse) ve kendini aptal yerine koydurtma. bir rahatsızlığın falan varsa anlaşılır ama o tarz insanlarla da geçinemez o dükkanlar mecburlar ondan sonra fiyatlarını indirmeye (dolayısıyla kiralar da iner).
  • iç hatlarda satılan 10 liralık simitin doğruladığı tespit.
  • havaalanı işletmecilerinin, kiracıları olan işletmecilerin aylık cirolarının en az yüzde 40'ına el koymalarının da etkisi olan durumdur. yani o havaalanı işletmecisi resmen bildiğin para vermeden ortak oluyor işyerine. adamın yapacağı kar zaten o kadar, onu da kaptırınca fiyatların böyle uçuk olması normal.
  • iki kat çok iyimser bir yaklaşım olur. zira 2003 yılında istanbul iç hatlarda 11 liraya (rötardan dolayı mecburen yemiş bulundum) soğuk sandviç yemişliğim vardır. ulan o paraya ramazanda iftar çadırı kurulur be.
  • (bkz: giderayak)
hesabın var mı? giriş yap