• halkın mutlaka fakir olmasını düşünen zihniyetlerce garip karşılanan olay. bütün ülke keşke 500 tl lik gömlek giyebilse..

ayrıca parasını kendi cebinden verip giyiyorsa mesele yok. ama gömleğe verdiği parayı çalmışsa mesele var.

ben mesela birçok orospu çocuğu tanıyorum ben halktanım filan deyip geziniyor ortalarda ama halkın cebinden çıkmıyor eli. isim verip rencide etmek istemiyorum analarını, ama bazı orospu çocukları da bunu görmezden gelip orospu çocukluğunun kitabını yeniden yazmak üzere bir araya toplanmış besleme şeyda bülbüller gibi ortalarda ötüyorlar. gün bu şeyda bülbüllerin sesini kesme günüdür. ama ar edep terbiyeyi bir kerhane karısından alan bu köpek soyları babalarının kim olduğunu kestiremediği için her önüne gelene baba deyip harçlık almaya alışmışlardır. anaları bir hergün bir başka herifin kıllı göğsü altında inlerken halktan birinin kendi cebinden parasını verip aldığı gömleğin hakkını hukukunu sormaları da tıynetlerinin hafifliğinden olsa gerek. çok ağır mı konuşuyorum bilmiyorum ama son 10 yıldır orospu çocukluğunun tek tek bütün emarelerini gösterip şimdi de sev veya sevme bir dürüst adama çamur atmaları kimyamı bozuyor. bu ülkede yaşamamak ve siktirolup gitmek için çok sağlam nedenlerim var amına koyim!...
  • asgari ücretle çalışmasına rağmen 18 ay taksitle iphone alan bir halk varken gayet normal karşılanması gereken bir durumdur. ayrıca her bayram yeni bayramlıklar alan bir ülkede, türkiye'nin ana muhalefet partisinin başına geçecek olan birisinin bayrammışçasına bir gömlek giymesi insanlara bu kadar batıyorsa, vah halimize.

normal olmayan ise 40bin dolarlık kol saati ve her an dayak yeme tedirginliği ile dolaşmaktır, gün gelir keser döner sap döner, o kol saati götünüze girer.
  • birilerinde rahatsızlık yaratmış durum. tamam kabul ediyorum. rahatsız olabilirler ve belki de olmalılar. yani hem halktanım diyeceksin hem de 495 liralık gömlek giyeceksin. olacak şey mi!?
    ancak aynı kişilerin rahatsız olmadığı diğer konuları inceleyelim;

- iş adamı bursu ile okuyup mezun olur olmaz milyon dolarlık gemi sahibi olmak,
    - koluna 40-50 bin euro'luk saat takmak,
    - kafasına 500-600 dolarlık ipek türban takmak,
    - halktan herhangi birisinin yaklaşamayacağı yüksek duvarlı havuzlu villalarda yaşamak,
    - düğünlere gitmek için halkın vergileri ile deposu doldurulan uçakları kullanmak,
    - kendi şahsi harcamalarını devletin kasasından karşılamak,
    - nikah şahitliğine yetişebilmek için şehirler arası yolu kapatmak,
    - kendisini protesto eden veya eleştiren kim varsa korumalarına dövdürmek, göz altına almak,
    - erik büyüklüğünde pırlanta yüzükler takmak,
    - koruma ordusu ile gezmek, gidilen her yerde yolları, trafiği kapatmak, halkın adamıyım deyip halkı yanına yaklaştırmamak,
    - kamu malını, hazine arazisini, kamu bankalarının verdiği çok uygun krediler ile bedavaya almak, havadan zenginleşmek,
    - ekmek için bile %8 vergi alırken pırlanta için vergi rakamını sıfıra çekmek,
    - plakası ak veya akp olan jiplere, lüks arabalara binmek,
    - düğünlerde kilo kilo altın toplamak,
    - allah, kitap, allah israfı sevmez, allah gösterişi sevmez deyip görgüsüzlüğün, görmemişliğin alasını yapmak vs vs vs...

bu örnekler o kadar çok uzatılabilir ki... yani adamın birinin halkçılığını 495 tl'lik gömleği için sorgulayacak kadar kafası çalışan "halk" nedense aynı sorguyu başkaları için yapmıyor...

işte burada olan da bu. kemal kılıçdaroğlu'nun 495 tl'lik gömleğini sorgulayıp recep beyin 40-50 bin euro'luk saatini sorgulamıyorsan ya halktan değilsin, ya kafan çalışmıyor, ya da bu işten çıkarın var...
  • kurultaya çıkarken yapılan yanlış bir tercih olmuş. hazır iktidarda belki de cumhuriyet tarihinin en fütursuz yiyicisi bir hükümet varken, "halkı soyup soğana çevirdiniz" göndermesi yapmak için sadece "donla" çıkmalıydı. pazar baksırı falan olacak ama. ona da dikkat edilmesi lazım. kıçında da hafif bir eprime, lastik gevşemiş falan. yalnız bu sefer de baykal'ın don hadisesine gönderme yapıyormuş gibi olma ihtimali var. yani her türlü istenilen yere çekilirdi o da.

- abi içine levent kırca kaçmış senin? bi hoca moca çağırıp çıkarttırsak mı?
    - exorcist hesabı diyosun?
  • gayet normal durumdur.

siz olsanız, yıllarca kamuda idarecilik yaptıktan, önemli mevkilerde çalıştıktan sonra chp genel başkanı olacağınız gün en iyi kıyafetinizi giymez miydiniz? ben herhangi bir müşteri ziyaretine ya da iş toplantısına bile benzer kıyafetler giyiyorum. çalmadım, çırpmadım, maaşımla aldım. kılıçdaroğlu'nun yaptığı gibi...
  • ajitasyon söylemidir.

armatörcüklere, mısır tüccarlarına, yumurta tüccarlarına, oxford mezunu olmadığı için kadın döven uzun havalı holdingcik sahiplerine vd. verilmeyen tepki; uzun zamandır beklenen ve gelecek vaad eden bir sosyal demokrat lidere verilmekte ise, bunun karşıt bir kamuoyu çalışması olduğu gün gibi açıktır.
  • kabul edilemez davranış. acilen saçları sarıya boyatıp, bıyığı kesip, üstü açık bmw'sine atlayıp "oh ye madafaka biç" nidalı hiphop şarkılarıyla ait olduğu ciks topluluğa dönmelidir.
  • yahu halk denince niye akla sadece en ucuzunu alan, hiç parası olmayan insanlar geliyor anlamıyorum. sorun kılıçdaroğlu değil yani. yahu bu halk gayet orta sınıf bir halktır. hoşuna giderse gider gömleğe 200-300 tl verir. tabi herkes için geçerli olmmakla birlikte neden politikacılar halk dedikleri andan itibaren en az gelirli insanları aklımıza getiriyoruz. ya kılıçdaoğlu halk dediğinde kendisini pek samimi bulamasam da aklıma kendim geliyorum. benim sorunlarıma çözer mi onu düşünüyorum.
  • nereye saldıracağını şaşıran muhafazakar kesmin son parodisidir.. diğer bölümleri merakla beklemekteyiz

(bkz: ahahahhahahah ben buna gülüyorum ya)
hesabın var mı? giriş yap