• sözlükte onlarca bug varken adamlar nelerle uğraşıyorlar. kesin eş dost işidir, kanka takımından birisi istemiştir rica etmiştir falan filan. çok çok daha gerekli istekler de sayfalarca dururken, bu şeye sürülür bir şey değil yoksa. zira bu sözlükte işler böyle işliyor. bir tabaka ekmeğini yiyor kimseyi sallamadan keyfine bakıyor, geri kalan da onların cebini ve egosunu dolduruyor.
  • facebook'ta aşağıdaki şekilde görüntüleniyor:
    kaynak: sozluk.sourtimes.org
    'paylaştığınız başlık' ile ilgili tamamen asılsız yalan dolan bilgiler.

iyi, güzel de, paylaştığınız başlık değil de, entry olunca bu biraz eksik kalıyor, entry'nin de en azından bir kısmı önizlemede görülebilseydi daha güzel olurdu sanki. ayrıca sadece kendi entry'lerimizi değil, başkalarının entry'lerini de paylaşabiliyoruz, anladığım kadarıyla yazar olmayanlar da paylaşabiliyorlar entry'leri zaten. yani sonuçta yazarların isimlerinin açığa çıkması ilk sorunlardan biri olmayacak, ki nick'ini gizlemek isteyenlerin gizlenmesi o kadar da zor değil, ancak bu yeni özelliğe tartışma yaratan konularda facebook kaynaklı daha çok hit almaya yönelik bir hareket diyebiliriz. eh bu da, sözlükte ilginç bir dönemin başlangıcı olacak sanırım.

ek: bu arada, zamanının en ötesinde olan entarimi paylaştım ki, göreceğim bakalım, aksiyon ne olacak*
    bir de, tamamen alakasız olarak, fasilitenin kısaltmasının gs olarak düzeltilmesini rica ediyorum, lütfen.
  • onuncu yılında hala 3 tane frame'den oluşan ve yeni web teknolojilerinden neredeyse hiç yararlanmayan, ayrıca w3c standartlarına uymayan tasarımında bir değişiklik yapmak yerine yalnızca daha fazla hit alma amacı güden sözlüğüme eklenmiş yeni bir buton. ekşi sözlük'ün varoluş nedenini sorgulatan bir buton.
  • (bkz: istemezük)
  • acilen ayarlar sekmesine "entrylerimin feysbuk'ta paylaşılmasını istemiyorum" seçeneğinin eklenmesi gerekliliğini de beraberinde getiren buton.
    ya da herkes sadece kendi entrylerini paylaşabilsin...ben şahsen yazdıklarımı iki gün sonra onun bunun profilinde görmek istemiyorum ve en azından, az da olsa bir şeyler yazan biri olarak yazdıklarım üzerinde karar verebilme hakkım olması gerektiğini düşünüyorum.

"devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır."
    peki benim yazdıklarımın, benden habersiz, başkaları tarafından, başka yerlere aktarılması neye aykırıdır bir de onu söyleyin hele...
    benim hangi bilgiyi nerede paylaşıp nerede paylaşmayacağıma karar verebilmem gerekmez mi?
    tabi ki sözlük herkesin gelip okuyabildiği bir yer, isteyen istediğini copy paste yapıp da başka yerlerde paylaşabilir bunun önüne zaten geçilemez. ama bunun sözlükteki doğrudan bir linkle sağlanması ve bu paylaşım yapılırken o yazıyı yazan kişinin hiç bir şekilde tercih hakkı kullanamamasını hiç de doğru bulmuyorum açıkcası.

yazılardan yazarları sorumluysa eğer, paylaşım konusunda da karar vermek onlara düşer bence.
  • yanında bir de burcucum çok güzel yazmışsın butonu eklenmesi gereken yeni atraksiyon.
  • olm çok üzerine gidiyosunuz çocuğun ama! ama bak çok üstüne gidiyosunuz ve ben sinirleniyorum!! ssg karşime laf söyletmem lan, adamı hasta etmeyin!!! naber karşim, nası gidiyo windows filan? yine restart mı hep? :/

sözlüğümüzün bu yeni özelliği, zamanında maykıl ceksın'a devrettiğimiz haklarımızın, veraset intikal yolu ile ssg karşime geçtiğinin kanıtıdır. zaten, allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, krala bu hususta çok kırgınım ben şahsen. yani şu allahın metalci ssg'sine bile vasiyetinde yer ayır, çocuklarına şarkılar türküler bırak, ama yıllarca moonwalk yapıcam diye binlerce çift çorabı heder eden, hepsini epritip (epritmek) parçalayan bana bir zırnık koklatma! yaa en azından o çoraplar yüzünden annemden yediğim dayaklar hatrına iki çift çorap bırakaydın be mj :( o taşlı maşlı olanlardan :/

konu neydi la? :/ hee feysbukta paylaşma şeysi. olm ben feysbuka üye de değilim, tam olarak nasıl işliyor bu mevzu bilmiyorum ki! ama çok karı kız var diyorlar orda. e o zaman bence sorun yok yaa, istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz benim entryleri fireeeeş slkdjflskdfjlsdkjfs. gururum engel olduuu gitme kaaal diyemediiim diyemediiim diyemediiim slfkdjlsdkfjs. yandı benim devreler kaçayım hemen. bu ssg'ye de çok güvenmeyin ha, bütün entrylerinizi satar valla lsdjkflsdkfjs. karşim şakaydı yaa hemen şeyapma :/
  • kaldırılana kadar, son entrimin şu olmasını temin edecek butondur:

beyne anal yoldan doktrin, pazarlama propagandası tatbikinin farkında ve bıkmış insanların toplaştığı bir ortamın, "no kitty" reklamlarıyla başlayan bitme sürecinde yeni bir durak. ağzını yüzünü sikeyim senin sözlük. (bkz: bence artık sen de herkes gibisin)
  • tamam paylaşılsın; ama bu sayede sözlüğün artan tık sayısı ve bunun sonucu olarak da gelen yeni turkcell reklamlarının parası ssg'nin değil bizim cebimize girsin, bana uyar yani.

sözlük'te yazmaya çok heves etmiştim, şimdi yazıyorum da. yeri geldi saçma bir nedenle çaylaklığa düşürülüp aylarca beklediğim de oldu. bu aylarda bir kere bile facebook'a girmedim ama her gün çaylak onay listesinde kaçıncı sıradayım diye ekşi'ye baktım. şimdi birileri benim yazdıklarımı, benim girmeye bile tenezzül etmediğim başka bir sitede mi yayımlayacak? hiç olmazsa "paylaşmak için yazarından izin al" gibi bir kutucuk olsun ya da ayarlara paylaş/paylaşma diye bir şey eklensin.

ne güzel şeymiş lan bu kapitalizm, ben de salak salak...
  • onu bunu bilmem ama nick altı butonlarınının olduğu kısım pezevenk arabası gibi oldu. ne lan o öyle

:) :o :( /msg ? fb :p >

hee butonumu kullanırım ben o ayrı mesele*
hesabın var mı? giriş yap