• hayırlara vesile olmasını dilediğim yeni butonumuz. öyle ki girdiğiniz entry'nin altındaki fb butonuna bastığınızda facebook profilinize entrynizi gönderebiliyorsunuz. tabii link olarak.
  • sanırsam türkçe karakterleri desteklemiyor henüz.

hızlı edit: başlık paylaşılınca desteklenmiyor. entry paylaşınca sorun yok.

daha hızlı daha öfkeli edit: sorun morun yokmuş. münferit bir olaymış benimki.

edit manyağı oldum ağbi: var bi sorun var.

elhamdülillah: sorun falan kalmadı inşallah.
  • oldukça faydalı bir buton olduğunu düşünüyorum özellikle de benim gibi sık sık ekşisözlük entry'lerini kopyala yapıştır yöntemiyle facebook üzerinden paylaşanlar için.
  • yarım saattir basmaya götümün yemediği buton.
    basıcam ve zılgıtı yiyeceğim ampul abiden , eminim bundan.
    o yüzden nah diyorum bu butona.
  • facebook'ta aşağıdaki şekilde görüntüleniyor:
    kaynak: sozluk.sourtimes.org
    'paylaştığınız başlık' ile ilgili tamamen asılsız yalan dolan bilgiler.

iyi, güzel de, paylaştığınız başlık değil de, entry olunca bu biraz eksik kalıyor, entry'nin de en azından bir kısmı önizlemede görülebilseydi daha güzel olurdu sanki. ayrıca sadece kendi entry'lerimizi değil, başkalarının entry'lerini de paylaşabiliyoruz, anladığım kadarıyla yazar olmayanlar da paylaşabiliyorlar entry'leri zaten. yani sonuçta yazarların isimlerinin açığa çıkması ilk sorunlardan biri olmayacak, ki nick'ini gizlemek isteyenlerin gizlenmesi o kadar da zor değil, ancak bu yeni özelliğe tartışma yaratan konularda facebook kaynaklı daha çok hit almaya yönelik bir hareket diyebiliriz. eh bu da, sözlükte ilginç bir dönemin başlangıcı olacak sanırım.

ek: bu arada, zamanının en ötesinde olan entarimi paylaştım ki, göreceğim bakalım, aksiyon ne olacak*
    bir de, tamamen alakasız olarak, fasilitenin kısaltmasının gs olarak düzeltilmesini rica ediyorum, lütfen.
  • faydalı bir fasilite, an itibariyle (firefox v3.5.3); türkçe karakter içeren başlıklarda hafiften sıçmakta gibi geldi bana, fb açılınca göstermiyor hiçbirini. bir de tıklayıp sonra sözlüğün tab'ına döndüğümüzde ana frame'de [object window] yazısı görüyoruz.

ps:
    bu ikinci sorun için href'de window.open dan önce ufak bi void konursa sorun çözülür gibi;
    javascript: u=location.href;t=document.title;void window.open('http://www.facebook.com/…&t=' encodeuricomponent(t));

debug editi: iki sorun da çözüldü
  • yazar hakkında butonu ile ispiyonla butonunun arasında, benjamin buttonunun da altındadır.
  • (bkz: istemezük)
  • nihayet sahip olduğumuz buton. uzun süredir youtube olsun, blogger olsun her yerde vardı bu buton. herşeyi gönlümüzce paylaşıyorduk. artık çok sevdiğimiz entrylerimizi de paylaşabileceğiz. allahım çok mutluyum.
    ayrıca bu butonu görüp gönül verdiği fenerbahçeyi hatırlayan tüm taraftarlara selam ederim. sözlük size kıyak geçmiş, kıymetinizi bilin.
  • paylaşılan entriler üzerinde ekleme kökleme yapılabildiği için tatsız bir paylaşım. yani tıklıyorum senin entrini, istediğim eklemeyi yaparak paylaşıyorum. neye yaradığını anlamam yüz yıl sürer.
hesabın var mı? giriş yap