• google'ın kapatılması için dilekçe vermişlerdir bunlar..
  • fikirdaşlarının birçoğu çeşitli platformlarda "memurlar maaşlarını beğenmiyorlarsa başka iş bulsunlar" gibi bayat savları kullanırken, bu arkadaşlar, niyeyse, 25 kasım 2009 kamu emekçileri genel grevi için yapılan yürüyüşe katılmaya karar vermişler. uzakta bir köşede ellerinde pankartlarıyla bekliyorlardı; bunların olduğu yere gelindiğinde, kamu emekçileri, normalde arkaları dönük olması gerekirken, bunlara dönerek öfkeyle "yaşasın halkların kardeşliği" ve "faşizme karşı omuz omuza" diye bağırdılar. "biji biratiya gelan" diye bağıran binlerce emekçi karşısındaki şaşkınlıkları ve korkuları görülmeye değerdi. atatürkçü düşününce zor oluyor tabii.

sizin işçilerle, emekçilerle ne alakanız var güzel kardeşlerim? gidin resmi devlet ideolojisinin ırkçı, darbeci, militarist politikalarını savunun başka yerlerde. öncü işçilerin yanında sökmez!
  • genel kurulunda icraatlarını dinledikten sonra rezalet çıkarıp ayrıldığım dernek.
    -şarkıcı bilmem neyi getirdik üyelerimize hoş vakitler geçirttik
    -hede hödöyü getirttik hep beraber eğlendik
    -bir arkadaşımız el kaldırıyor buyrun
    -ben barda daha iyi eğleniyorum onu sölicektim
    ortalık karışır...
  • prof. dr. binnaz toprak'ın türkiye'de farklı olmak adlı araştırmasında da ortaya çıktığı üzere, ideolojik işlevinin yanında anadolu coğrafyasında modern yaşamın sürmesine olanak veren gerçekten türkiye demokrasisi adına inanılmaz faydalı bir sivil toplum kuruluşu. bu konuda bir yazı için; http://ydemokrat.blogspot.com/…ak-ve-ataturkcu.html .

(bkz: uşak add)
  • atatürk'e bulaşmak isteyenlerin bulaştığı adreslerdendir. eleştirilmesi tamam da atatürk'e hakaret etme çabasındakilerin hedefi olması üzerine ancak kendilerine sunu söyleyebilirim: siz anıtkabirdeki klozetlerdeki su kadar bile temiz olamazsınız.
  • vatanı muasır medeniyetler seviyesine taşıma amacı güden bir dernek google'ı falan kapattırmaz. kendisine iftira atılıyor besbelli.

atatürkçü düşünce derneğini rahat bırakın lütfen ...
  • ellerinden gelse ülkeyi kuzey kore'ye çevirip, (bkz: ordu göreve) tümden kapatacaklardı mümkün olmadı google'ı kapattıralım diyorlardır. şu memlekete "kanarya sevenler derneği" kadar bile faydaları yoktur, onlar hiç olmazsa sevgi felan diyor..
  • atatürk'ün düşüncelerini savunup google'a erişimin engellenmesini talep ederek atatürk'e hakaret etmiş olup olmadıklarını düşünmesi gereken dernek.
  • bu derneğe bağlı gençler akşamları kapı kapı dolaşıp bir dergi satmaya çalışıyorlar.
    fakat bunu yine zaten akp'yi hiç bir zaman birinci parti yapmaya niyeti olmayan çankaya bölgesinde yapıyorlar. aferin çok güzel düşünmüşsün diyoruz onlara. almayınca da bozuluyorlar. hatta bir defa "e o zaman bari size bir atatürk takvimi verelim, parasız" falan dediler.
    kardeşim, o elindekileri bana satmanın kimseye bir faydası yok, ben senin o sattığın dergideki bilgileri her gün zaten okuyorum. atatürk takvimi konusunda da "düşün artık şu adamın yakasından" demek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap