• rs fm'i yavuz oğhan ve monogları bazen beni boğacak hale gelse de zafer arapkirli için dinliyorum.

yavuz oğhan'ı kovdularsa benim için rs fm de biter.
    araba teybinin 1. nolu kanalında kayıtlı olacak radyolar, yavuz oğhan ve onun tarzında yayınlar yapabilen adamların olduğu radyolardır.
    cehennemin dibine kadar yolun var rs fm.
  • iyi adam.
    uzun süredir dinlerim. ünsal ünlü akif beki konusunun gündeme geldigi programı da dinledim. konunun programda konuşulmasının bir sakıncası yok. yeter ki diger muhataplar da yayina bağlanıp konusturulsaydi. akif beki kendi penceresinden, ki o pencere hala oldukça kirli, olayı anlattı. gazetecinin makinesini vs. aldırdığını soyledi. gazeteciye, makineni iade edecegiz, olayın içeriğini anlayana kadar bekle, dedigini, basbakan'ın durumuyla ilgili şüpheli bir sey olabilecegini, milliyet'in o g dinleyince birçok sey berraklasiyor. akif beki'nin o ünlü demagog yanı ortaya çıkıyor. yaptiklarini normallestiren bir söyleme devam ediyor. akif beki'nin eski yazdiklari, tv programlarında insani çıldırtan çıkışları unutuldu mu? hayır.
    yavuz oghan program yapıyor, bizi de programa çağırıyor. ben de, "nereye çağrıldığına degil, kimlerin çağrıldığına bak." diyorum. akifli bir programi dinlemeyi birakiyorum.
  • kendisini ünsal ünlü ile alakalı son olayda akif beki'den dolayı eleştirmiş biri olarak söylüyorum,

rusya'nın hükümete bir teşekkürü olarak sputnik türkiye'den (rs fm) kovulmuştur.

ahmet davutoğlu'ndan nefret eden biri olarak sırf onunla röportaj yaptı diye erdoğan'ı hoş tutmak amacıyla kovulmasını kabul edemem. röportajın kalitesi ve olması gerektiği gibi olup olmamasından bağımsız olarak, davutoğlu ile bu dönemde röportaj yapma, her gazeteci için bir nimettir ve kaçırılmaz.

ben yabancı kaynak olarak sadece batı yayınlarını takip etmemek için, alternatif bir ses ve bakış olsun diye sputnik'i de takip ederdim. batı yayınları da sütten çıkma ak kaşık değiller ama bu şekilde bir hareketi kabul etmem mümkün değil. o nedenle sputnik'i bundan sonra takip etmeyeceğim ve tıklamamaya dikkat edeceğim.

not: kendisine, akif beki'den dolayı eleştirilerim bakidir.
  • klişe tabir ile türkiye'de can çekişen gazetecilik mesleğinin son kalan onurlu üyelerinden biri.

aslında çok basit bir şey yapıyor. bir haber gündeme düştüğünde kim olduğuna bakmadan bu haberin tüm taraflarına ve ilgililerine ulaşıp onlara sorular soruyor. o haberin içyüzünü kavramamızı sağlıyor.

bu basit gazetecilik refleksi tayyip türkiyesindeki en zor işlerden biri.

rs fm'de türkiye'deki yığınlara göre az sayılabilecek bir kitleye tecrübesi, kıvraklığı, hakimiyeti ile bu işi olabilecek en şık, en basit, en doğru şekliyle kotarıyor yavuz oğhan.

gençler, gazetecilik nasıl bir şey öğrenmek istiyorsanız yavuz abinizi takip edin, onu yalnız bırakmayın.

youtube kanalı:
    https://www.youtube.com/…l/ucfeepmjeuo0pvqo7xk2ya_g
  • bugün "ben aktivizm yapmıyorum" diyerek aslında "ben pasifizm yapıyorum" demiştir.

kendisinin her 2 programını da 1.5 yıldır gün aksatmadan severek izlerim. ancak görüyorum ki, kendisi işine geldiği zaman pasifist olduğunu, daha doğrusu, işine gelmediği için aktivist olmadığını söylemektedir.

hayır, kendisi aleni bir aktivisttir. programlarında, özellikle iktidar ile ilgili haberlerde ya da iktidar yanlısı biriyle röportaj yaparken muhalif bir çizgide olduğunu çok net bir şekilde göstermektedir. pasifist olduğunu iddia eden bir insan bunu yapmaz. programın jingle'larında bile bu aleni görünmektedir. kimseyi kandıramazsın. bu konuda ekşideki 1-2 arkadaş dışında da kimseyi ikna edebildiğini sanmıyorum. bugünkü yayında yaptığı savunma ile ilgili güzel bir deyim var: "ne şiş yansın, ne de kebap".

ünsal ünlü'yü ise 2.5 yıldır her sabah dinlerim (2 yayınını da) , kendisi aktivist'tir ve aktivist olmanın gereğini yaparak bunun arkasında durmuştur. tkp gibi balon tepki veren türden değil, bildiğin, arkadaşının kendisine yaptığı aleni ayıbı göze soka soka aktivizim yapmıştır. kendisine zaten hayranım, bir kez daha takdirimi kazanmıştır. bu çarpışmanın galibi ünsal ünlü'dür. yavuz oğhan'ı ve programlarını dinlemeye devam edeceğim, ancak bunun sebebi akif beki denen omurgasız faşist siyasal islamcının eki eki eki diye gevşek gülüşlerini duymak değil, yavuz oğhan'ın iddia ettiği pasifist karakterini ne kadar sergileyemediğini görmek içindir.

yaşam hakkın mücadelen kadar yavuz abi.
  • nesli tükenmeye yüz tutmuş, zamanın ruhuna uymayan, takip edilmeye değer az sayıdaki gazeteciden biri. gazeteciliğinin yanında, ses tonu ve konuşma şekli de dinlenesi.
  • yaptığı şey bildiğin kankacılık. gazeteci tutuklatmış, göz altına aldırtmış, yandaş medyanın kodlarını yazmış akif beki'ye muteber adam muamelesi yapıp, itibar kazandırması kabul edilemez.
  • muhakeme kabiliyeti yüksek, soru sormayı iyi bilen gazeteci
  • gazeteci ismini hak eden sayılı insanlardan birinin daha önünü kesmişler. sen vazgeçme abi bu yoldan
  • hala ısrarla akif beki'yle yayın yapmaya devam ediyor.
    kendisini protesto ediyorum.

akif beyimiz şahane bir muhalif şu an. 8 sene evvelki olayları yorumlat bakalım nasıl sonuna kadar savunuyor.

akif beki ahlaksızlığına güle oynaya eşlik ediyorsun yavız oğhan. bir gram ahlakı olan insan bir saniye yan yana durmaz akif beki'yle.
    "dün öyleydi bugün böyle" kolaylığı var burada. onun pişkinliği...
    sen de bu pişkinliğin ortağısın yavuz oğhan.

yeni değil bu yayınlar evet biliyorum eski yayınlarınızı, insan yan yana durmaya utanır; akif'in "anlatamadım hala sana yavuz" şakalarına ve üstten bakışlarına bile tahammül ediyorsun. yazıklar olsun yavuz oğhan.

az önce yazdığım gibi, 8 sene evvel olsa ölümüne savunurdu bugünleri akif rezili, sen de sözüm ona yeni akif 'in kankası olmuşsun.
    kendisine en ufak bir sevgim saygım kalmadı.

senin akif'fle ne alakan var arkadaş
    bu kadar mı midesizsin
    bu kadar mı cüneyt özdemir'sin
hesabın var mı? giriş yap