• budapeşte'ye en ucuz uçuş sağlayan macarlara ait havayolu şirketi.burda dikkat etmeniz nokta ise small cabin bag mi large cabin bag mi diye sorduğunda, burdan giderken small'u seçmeniz ama ordan gelirken kesinlikle large'ı seçmeniz gerekmekte 14 euro fark ödeyip.türkler hiç sorun çıkarmıyorken budapeştede elinde mezurayla bekleyen görevlileri gördü bu gözler sonrasında 45 euro gibi de bir ceza ödettiler amk macarları.

ekleme: asıl çantanızı saklayıp ufak bir sırt çantasıyla gidip small cabin bag yapıştırmasını alırım sonra asıl çantama yapıştırır yoluma bakarım gibi bi düşünceniz varsa (artık var hehe) uçağa binmeden önce ikinci bir kontrol noktası var orda yakaladıklarına müthiş sol ayaklarıyla yapıştırıyolar ne yazık ki.
  • ağustos 2016 tarihi itibarı ile istanbul seferlerini iptal ederek insanları fena şekilde mağdur eden hava yolu şirketi.

2 kişi istanbul'dan budapeşte'ye sziget için 92 euro'ya biletimiz bulunmaktaydı, güvenlik vs. sebeplerden dolayı uçuşları iptal etmişler ve biletimizi yaktılar. paranın iade edileceğini söylediler ve maille 67 euro'luk iade faturası geldi, oradan da kesinti yapmışlar yani. ayrıca şimdi uçak biletlerine bakıyorum ve en ucuz 2 kişilik bilet 1000 lira civarı. festivale gideceğim için seyahat tarihlerim de esnek değil, gitmem gerekiyor o tarihlerde.

2 hafta önce de bu havayolu şirketi ile birkaç arkadaşımla hafta sonu için budapeşte'ye gitmiştik ve web checkin i unuttuğumuz için kişi başı 40'ardan 120 euro airport checkin ücreti aldılar. websitesinde 10 euro yazmasına rağmen hem de. mail falan attım, nafile.

mağdur edebiyatı yapmayı hiç sevmem, 200-300 liraya bilet bulsaydım bu iptal olanlar yerine yine dert yanmayacaktım, ama yani şu an tepeme kadar doldum. bir yurt dışı tatili bu kadar zehir edilmemeli. festival bileti tamam, airbnb'den ev tutulmuş, dönüş bileti pegasustan alınmış... demek ki bir de gidebilsek şu lanet şehre.

sonuç olarak buradan wizz air yetkililerine sesleniyorum; hepiniz orospu çocuğusunuz!
  • ankara - abu dhabi seferini an itibari ile tamamlamış bulunuyorum.
    mobilden online check-in yaptım. son 24 saat kala açıldı sistem ve son 3 saat kalaya kadar check-in yaptırdı.
    pasaport ön sayfasını telefon kamerasından tarıyor ve nfc özelliği ile pasaport chip'inden verileri okuyup otomatik sayfayı dolduruyor,
    vize bilgilerini yazmanızı istiyor.
    yeşil pasaportu olanlar vizeyi seçip pasaport numarası ve pasaportun son kullanma tarihini yazarak işlemi tamamlayabilir.
    yine transit gidecek olup transit vizesine ihtiyacı olmayanlarda pasaport numarasını yazarak online check-in tamamlayabilir.
    oluşan biletlerinizi telefonunuza indirin.
    havalimanı kontuarlarında online biletinizi gösterip basılı biletinizi alın.
    varsa sırt çantanıza etiket alın, valiziniz varsa teslim edin (online olarak bilet alırken almış olun havalimanında ücretlendirme daha pahalı)
    sırt çantam 50x35x25 idi bir şey demediler. kimseye de karışan olmadı tabi bu olmayacağı anlamına gelmez.
    tam zamanında kalktı ve 30dk önce indi.
    uçağın %30'u boştu. boş olan yerlere geçmeye izin verdiler.

abu dhabi - ankara dönüş seferimi de tamamladım.
    burada da sırt çantasına karışan olmadı. dönüş için online çekin daha kolay sistemde verileriniz zaten girili olduğu için ileri ileri diyerek online check-in tamamlanıyor. biz bileti yazdırdık ama havalimanın da soran olmadı, direk basılı bilet düzenlediler.
    bol bol playstation alan olmuştu iki tarafta da bakan olmadı herkes aramalardan direk geçti.
    hem ankara binişte hem abu dhabi binişte çantadaki su şişelerine de karışan olmadı uçuş 4 saat sürdüğü için yanınıza 2 şişe ve atıştırmalık kesin alın.
    hediyelik eşya olarak abu-dhabi havalimanın da sade hurma, dolgulu hurma ve çikolata çeşitleri merkez ile aynı paketlemesi de güzel aklınızda bulunsun.
    alkol sigara ankara dönüşte atü duty free de daha uygun herkese iyi yolculuklar..
    yakında dubai yazısı da yazmayı düşünüyorum.
  • online check in yaptığım halde ciktisini almamis oldugum icin (barkod screen shotinin yeterli olacagini dusunmustum) acimadan 45 euroma kan dogramis, butun ugraslarima ragmen sokup cikarmis bi daha sokup icimde cevirmis firma.
    printsiz gitmeyin. yapmayin. moraliniz bozulur, üzülürsünüz.
  • budapeste sehri uzerinde alcaktan bir ucus gerceklestirmis ve videoya almıs havayolu sirketi, buyrun.

http://youtu.be/d6vgsiukups
  • uçakları ve uçuşları, hizmet kalitesi bizim pegasus'tan çok daha rahat ve ucuz olan havayolu şirketi. ayrıca kimse kanat çıkışı koltuklarından satın almadıysa(xxl) ekstra geniş koltuklarda da uçabiliyorsunuz. bu koltuklar da pegasus'un çıkış koltuklarından daha geniş.
    check-in'i rahat.

içeride satılan yiyecekler gerçekten kaliteli ve ucuz. menü filan da yapmışlar pegasus gibi acayip fiyatlardan satmıyorlar.

en güzeli de "biz en ucuz havayoluyuz" u dillendirmiyorlar. eskiden pegasus'un yaptığı gibi "ucuz havayolu(!) olduğumuz için kalktığınızda koltuk kemerlerinizi çapraz bırakınız" diyen de yok.

saw-bud-saw rotasında kullandım. yine kullanırım -ki dönüşünde 4 saat rötar yaptılar kadro yetersizliğinden, bir de avm tadında olan havaalanında yemek ısmarladılar filan iyiydi. pegasus'ta rötar olacağını bile söylemezler, bileti iptal ettirmek istersen de bir dünya sorun çıkartırlar.

peşinen: pegasus'u hiç sevmiyorum.
  • eylül'deki istanbul'a dönüş biletim için bana sizi bakü'ye bırakalım diye teklif vermiş olan macar hava yolu şirketi.

kesinlikle rezalet.
  • evet, ucuza uçuran şirket ama başka taraflardan da geçiren şirket, dikkat! tavsiye: small cabin bag-big cabin bag olayını ciddiye alın, ölçüleri geçmeyin 45 euro kitlerler. ayrıca netten check-in yapsanız dahi havalimanına giderken elinizde çıktınız olsun ya da telefonunuza wizz air uygulamasını indirin oradan code'unuz olsun. pdf'yi de kabul etmez lanetler söyleyeyim. şu dediğim çıktı olayından ayaküstü panik yaptırıp 30 euro kitlemeye çalışıyorlar.
  • istanbul seferlerini ayin 15'i itibari ile sonlandiran ve gerekce olarak hukumet ile anlasmazlik yasadiklarini belirten ucuz havayolu firmasi.

iyi hos da, balayi icin budapeste'ye geldik, simdi donemiyoruz. 100 euro ya iki kisi istanbul budapeste gidis donus bileti almistik. bugun maillerime baktim sans eseri, donus seferimiz iptal edilmis. eee n'olcak? ucuz etin yahnisi misali, simdi thy'den 1500 tl ye iki kisi istanbul-budapeste bileti alacagiz.

hukumet ile neden anlasmazlik yasandigi anlasiliyor sanirim. 50 euro nere, 1500 tl nere...
  • ist-bud bir sefer kullandım. hic sikinti yaşamadım. ucun efendim.

ha bilet alirken tuzaklara dikkat. emirates fiyatina gelir yoksa.

edit: ya düşündüm de, ben hiç emirates ile uçmadım. emirates en pahalısıdır diye bir imaj oluşmuş kafamda. bende nerde o para. neyse işte, hadi hayırlı uçuşlar.
hesabın var mı? giriş yap