• erdem filiz'e, oğuz leyla'ya, bürge berber ayşe'ye, yavuz bahar'a asılsaydı sanırım 13 bölüm değil 13 yıl sürerdi.

(bkz: kavak yelleri)
  • oğuz : oğlum burası senin bildiğin gibi değil artık. hani sen giderken ortada dolaşan mankenler vardı ya. onların hepsi şarkıcı oldu.
    erdem : peki şarkıcılar ne iş yapıyor?
    oğuz : oooo. onların hepsi sinemacı oldu.
    erdem : peki sinemacılar?
    oğuz : ... onlar öldü bee.

gibi harika diyaloglara sahip dizi. yolları açık olsun.
  • erkan can varsa gerisi teferruat olan yapımdır.
    edit: işbu entry mahallenin muhtarları dizisi yok sayılarak girilmiştir.
  • yazmayı unuttugum bana göre bu dizideki en mühim ayrıntılardan biri;
    hele şükür biri akıtmaya krep değil akıtma dedi.
  • en bomba diyaloglarından biri

ayşe - oğuz ya sen de mi kendi kendine konuşuyorsun?

oğuz- ablacım ben kendi kendime neler yapıyorum bir bilsen, konuşmak nedir ki!
  • gecenin köründe yayınlanıp reyting almıyor diye bitirilen; dinlendiren, eğlendiren ho$ dizi. ben ki tv neredeyse hiç seyretmeyen biri olarak gayet zevk aldım bu diziden. birçok arkada$ım bahsetti, çoğu övdü ve ek$i'de olmu$ 1 k entry sayısı.

acı olan ise akasya durağı gibi ucuz ve salak bir dizi yıllardır devam ederken bu dizi bitirildi arkada$!

daha da acısı 4 erkeğin genç bir kıza tecavüz etmesinin anlatıldığı dizinin kupaları, internet siteleri vs çıkarken bu dizi bitirildi arkada$!!

yaprak dökümü gibi her saniyesi kalp kriziyle, aldatmayla, arkadan çevirilen dümenlerle dolu olan depresif bir toplumu daha depresif yapmaktan öteye gidemeyen bir dizi yıllarını yedi bu ülkenin..

lan ağaların evleri, kadın(lar)ı, öküzlükleri prime time'da verildi. ne zararı vardı 2 dk eğlendiğimiz bu dizinin?!?

acı çekmeyi o kadar seviyoruz ki bizi güldüren, eğlendiren hiçbir $eyi kabul edemiyoruz. kar$ımıza gülen bir sevgili çıksa ka$ar, piç diyoruz. arkada$ çıksa arkamdan konu$ur diyoruz; tecavüzcülere, ağalara, konak sakinlerine bayılıyoruz ama! git gide daha ilginç bir toplum oluyoruz..
  • türk televizyonlarına fazla gelen dizilerden biri. her sahnesi dolu, her sahnesi ayrı güzeldi cidden.

ezberci eğitimin eleştirildiği ufak bir sahnesinde oğuz(-)* ve erdem(+)* arasında geçen diyalog;

...
    ...
    -hacı dayı işte hep ezberci eğitim ondan oluyo bunlar yoksa zeki insanlarız lan..
    +aynen..
    -ingiltere'de nasıl ya böyle mi, erdem?
    +aynı.. ezberci eğitim..
    -orda da ezberci eğitim.. orda da aynı diyosun.. ..bu david beckham falan bildiğin o zaman devlet okulundan mezun..
    +tabi tabi, onun.. paslarına falan dikkat edersen hep ezbere paslar zaten..
  • --- spoiler ---

"vaaayy, yaşadığımız onca şeyden sonra oğuz bey ha? sen şu oğuz'u kaldır bana bey de!"

--- spoiler ---
  • "seni seviyorum, başlıbaşına bir sorudur.." *
  • --- spoiler ---

geçen haftaki bölümde ofisde geçen, liseliye ofisi tanıtan konuşma:

-...ofis insanı da tıpkı bir cemaatin üyesi gibidir. ama senin düşündüğün manada değil liseli.ayrıca senin düşündüğün manada olan üyelik bir çok şirkete girmek için ön şarttır.

--- spoiler ---

selçuk aydemir güzel laf sokuyormuş. teprikler canı gönülden.
hesabın var mı? giriş yap