• pahalı giyinen ucuz insanlar..
  • maddi olarak sahip olduklarinin agirligini tasiyamayan, ya da sahip olamadiklarini kapaticam diye kendini komik duruma dusuren salaklar toplulugu...turkce'sine ozenti desek de yanlis olmamali aslinda su durumda
  • tikiliğin bokunu çıkarmış kişiler kararlastirip ayni giyinmekten büyük haz alan kisilerdir.
    en ugrak mekanlari akmerkezdir
    solaryum hayatlarinin vazgecilmez bir parcasidir.
    kiclarina giyicek donlari olmasa da görünen yerlerindeki her seyin marka olmasi icin sonsuz bi caba harcarlar.
    dedikodusuz bi hayat onlar icin cok bayattir.
    son model cep telefonu sahibi degillerse hayata küser disari cikmak bile istemezler. zira en yakin kiz arkadaslarinda en son model, en kücük cep telefonu vardir, onun neyi eksiktir?
    ayrica cep telefonlari en piyasa sarkinin melodisiyle ötmektedir.
    yeniyila uludagda girmezlerse o senelerinin kötü gececegine inanirlar.
    ama gelin görün ki hayatlarinda okuduklari kitap sayisi 10'u gecmez (cinali'nin 10 kitaplik serisi)
    allah akil dagitirken, beymen'den alisveris yaptiklari icin gec kalmislardir.
    özel okullara girip her sinifi 3 senede bitirir ve özel okullarin adini kötüye cikarmakta bir numaradirlar..
    (bkz: nereye kadar)
  • yüksek derecede estetik kaygılı ve marka meraklısı belli bir grup insanı, marka meraklısı ve estetik kaygılı olmayan diğer insanlardan ayırmak için türetilmiş sözcük. ben tiki gördüm. a anne tikiye bak. bu marka tiki markası.

tikky; rotring'in üretiği bir uçlu kalem markası. envayi rengi mevcuttur. sıfırbes tikimi bulamiyorum yaaa
  • bunlardan çoğuyla senelerce aynı okulda okudum. ama bi tanesinden söz etcem. babasının parası boldu. en pahalı özel okullardan birisinde okumasına rağmen her dersten özel hoca alırdı. donu da dahil olmak üzere herşeyi markaydı. kıyafetlerinden marka olmayanı yoktu hatta kendisi aldığı markanın bile 50 ytl altı olan ürününü beğense bile almazdı. sırf marka giydiği için yapmadığı züppelik kalmazdı. neyse bi gün bişey oldu bu tüm marka kıyafetlerini çıkarmak zorunda kaldı. kaybetmişti yanlış hatırlamıyosam gitmiş okulun eşorfmanını giymişti. ama o züppelik, kendini beğenmişlik, gerizekalılık sanki kaybolmuştu, onun yerine ezik, suskun, tenefüzte yerinden kalkmayan bi varlık geldi. gittim sordum 'olum ne iş sen böyle olazdın, suskun, normal filan' aldığım cevabı aynen yazıyorum 'ya abi görüyosun işte kıyafet filan çok kalitesiz, kendimi hiç bir şey gibi hissediyorum.' sanırım bu tikilik demekti. üzerinde marka kıyafet olmadan kendini bi hiç bir şey hisetmişti. sonra dayanamadı babasını arayıp marka kıyafetlerini getirtip gerizekalılığına ve züppeliğine devam etti.
  • gomlekleri benim butun elbiselerimden pahalli olan insan toplulugu
  • tiki kelimesinin insanın ekonomik durumuyla bi alakası yoktur. gönülden katılıyorum. tikilik insanın içinde olan igrenç bi özentilikten başka bişey degildir. tikilik ezikliktir bence.
  • geçenlerde gördüğüm, hani tikiliğin bir derecelendirmesi olsa idi übermensch olmaya aday bir hatun üzerinden tanımlayalım ;
    -ugg giyen(ama böyle eskimo gibi yan taraflarında tüyler fışkıranından)
    -boynuna eşarp saran(tercihen burberry ve alabildiğine püsküllü)
    -büyük popolu(alt hizaya kadar görüntüyü kapatmak için atlet çekilmiş olacak)
    -üzerinde yaban ellerde hoodie diye adlandırılan, tercihen abercrombie kapşonlu eşofman üstü olan
    -yakışmasını kriter almadığı her halinden belli olan skinny jeanden vazgeçmeyen
    -her yerinden ayrı birşey sallanıp çok afedersin götü başı ayrı oynayan küpe ve kolye takan
    -saçı böyle "yeni kavgadan çıkmış atkuyruğumsu" modelinden yapan
    -uzaktan bakınca yürüyen dilek ağacı zannedip kişiyi bağlayacak çaput aramaya iten

kişilere verilen ünvan.
  • ingiltere'nin onde gelen ihrac mallarındandır. genelde master, dil okulu ya da tatil bahanesiyle londra'ya dolusan genc tiki adayları (hammadde de denebilir) burada islenerek turkiye ve dunya piyasalarına surulur. ana var edilis amacları populer kultur labirentinde pacman misali dolasarak onlerine cıkartilan her urunu tuketerek modanin devamlılıgını saglamaktır.
  • normal kolayı ısmarlarken "regular kola istiyorum" diyenlere denir
hesabın var mı? giriş yap