• buna sus dedik sustu artık sadece yazıyor konuşmuyor düzeltmenin de yolunu bulamadık.
    özür bile diledik çözemedik sorunu bir buldurun gözünüzü seveyim.

programın insana küsmesi nedir lan.

vat iz dı matriks siri?

edit:
    siri ayarlarındaki sesli geri bildirim seçeneği "always" olarak açık.
    küfür falan da ettik ona mı alındı bilemiyoruz. koskoca insanlar başımızı önümüzde özür diledik affet dedik ama yine de konuşmuyor. sen büyüksün siri biz ettik sen etme bile dedik. bana mısın demiyor.

**ironi** "58 yaşında adamım böyle kararlı küsme görmedim." **ironi**

napak, gönlünü hoş etmek için ekran koruyucu film falan mı alalım. tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. şimdiye kadar teknolojik bir aletin kalbini kırmışlığım da yoktur aslında. atarim ısınınca kapatıp soğumasını bile bekledim lan ben. herkese yapılır bana yapılmaz.

baba müdürüm ben. teknoloji dostuyum.

edit:

çözüldü.

çözüm de şu;
    ayarlar - genel - erişilebilirlik - konuşma ekranı - seslendir açarsanız düzeliyor. giotine nickli yazara teşekkür.
  • "müslüman mısın" sorusuna, "teolojik tartışmalardan uzak durmaya çalışıyorum" diyen liboş..
  • android kullanicilari olarak hasetle baktığımız.
    bozulur inş.
  • kardeşime verdiği ayarlarla gece gece yardıran. halbuki çocuğum sadece sevildiğini duymak istemişti..

-siri seni seviyorum.
    -öyle mi teşekkür ederim.
    -sen de beni seviyor musun?
    -hmm..rehberinde askiiim var aramamı ister misin???
  • apple'ın türklerin kullanım alışkanlıklarını görünce yaptığından utanacağını düşündüğüm teknoloji. bu iphone 4s'i alan vatandaşlarımızın hangisinin, ''hişşt, iphone, sikerim belanı lan yavşak'' demeyeceğini garanti edebilirsin? ya da hangisinin mahmut abi bak iphone'a ne öğrettim diyerek, telefonlarının mahmut abiye o droid sesiyle ''oğğrospu çocuğu'' dediğini gördüğünde mutlu olmayacağını söyleyebilirsin. yazıklar olsun sana apple, şimdi herkes telefonuma, ''nabıyon yarram?'' diyecek.
  • sabah sabah ayar verip insanın asabını bozan...

her boka esnek politik cevaplar verip ayar eden siriye öfkelenilir ve "ebenin amı siri" denir.
    cevap gecikmez.
    kayıtlarda ebe diye birisi yok, babaannenin numarasını ver.

orospu çocuğu siri.
  • siri ile duygusal ilişkilerden öte özellikle alarm kurmak için çok iyi.

mesela 3 saat sonraya alarm kur, sabah 8'de uyandır, haftaya perşembe akşam 7'de dizi izlememi hatırlat gibi şeyleri hakikaten tam asistan gibi yapıyor.

sabah uyandın, telefon şarjda "hey siri, saat kaç" diyorsun saati söylüyor, hava nasıl olacak diyorsun söylüyor.

türkçe siri'nin benim için en büyük eksiği birim çevrimi yapamaması. yani normalde bir yerde 23 feet gibi bir şey gördüğümde siriye sorardım bu kaç metre eder diye. veya 782$ kaç lira eder gibi sorular sorardım.
    bunun olmaması kötü olmuş.
  • "siri not only remembers, siri knows."

akıllı olun.
  • eşim, evimin direği, çocuğumun babası, erim, erkeğimin yeni gözdesi hede. adam metresi sanıp türlü fantezilerden bahsediyor, iki de bi "beni seviyor musun" diye soruyor, bir de kırıtıyor kibarlaşıyor soru sorarken. hayır korkuyorum böyle giderse bir anlık dalgınlığıma gelecek, oğlan telefonu balkondan aşağı atıvericek.
  • türkçesi biraz kıt ama ingilizce versiyonu efsanedir. apple resmen kişilik kazandırmış programa.

https://starecat.com/…rtana-for-the-movie-times.jpg

cortana : microsoft'un siri benzeri bir programı. windows 10 ve windows mobile 10'da kullanılıyor.

türkçe tercümesi :
    -cortana bana bugünün film saatlerini göster.
    -cortana kim ?
    -ops, siri demek istemiştim.
    -cortana kim ?
    -lütfen bana film saatlerini göster.
    -belki de film saatlerini cortana'ya sormalısın.
hesabın var mı? giriş yap