• evet şerefsiz,

belki hatırlarsın 20 ağustos 2011 cumartesi günü seninle ilk ve son karşılaştığımız gündü.fatih sultan mehmet köprüsü saat 18.30 civarında iş çıkışı ve iftarın hemen öncesi olması sebebiyle oldukça yoğundu.sen siyah, plakasız ve sivil bir araçla emniyet şeridinde gidiyordun.bende malesef hastanede yatan ve laboratuvar sonuçları geldiğinde doktorların bile tanımlayamayacağı bir bakteri ile savaşan 36 günlük oğluma gitmeye çalışıyordum.hani dörtlüleri yakmış ve korna çalarak yol isteyen hemen arkanda gitmeye çalışan araç vardı ya işte ben o aracı kullanan kişiyim.hatırlamamış olabilirsin.biraz daha detay vereyim.hani önce aynadan el kol hareketleri yapmıştın 'ne var lan dercesine'.ben yolu açın diye camdan sarkıp bağırınca aniden durmuştun ve ben sana istemeyerek arkadan vurmuştum.hani onu bahane olarak kullanıp o mavi polis üniformanın sana verdiği sonsuz güç ve güvenle arabadan inmiştin.yanımda eşim çığlık çığlığa oğlum hasta diye ağlarken sen üzerime yürümüştün 'seni döverim he!' diyerek beni tehdit etmiştin.yok sen yine hatırlamadın.sanırım hergün bu tip senin için küçük anılarla egonu tatmin ediyorsundur.ondan beni çıkaramadın sen.hatta sonrada yine gerine gerine dönüp kendi arabanın arka tamponuna bakmıştın ve arabana binmiştin.neyse

işte sen o arabadan inerken seni polis üniforması ile görünce çok korkmuştum.çünkü benim aciliyetini hiçbir olayla kıyaslayamayacağım bir durumum vardı; seninse beni saatlerce yoktan yere alıkoyup oyalayabilecek gücün.senin gibiler yüzünden güven duymam gereken bir polis gördüğümde tedirgin olurum ve sayende zaman zamanda korkacağım sanırım.kimliğinde belli değil.gerçi belli olsa ne olacak ki ne yapabilirim.eğer oğluma birşey olursa yakarım yıkarım gibi beylik laflar edemezdim.nasıl olsa buranın adaleti pekte adil değil.ama allah (c.c.) inşallah öbür tarafta seni karşıma çıkarır.belki o zaman beni hatırlarsın.çünkü ben seni hep aynı hırs ve öfkeyle hatırlayacağım şerefsiz.
  • bu kelimeyi hakettiğini düşündüğünüz kişi, bir süre sonra o durum değiştiğinden, helallik istemeniz gereken kişi de olabilir.

olayı anlatmadan önce, bu kelimeyi çok sık kullanmadığımı özellikle belirtmek isterim. ancak o makus gün çok sıkıntılıydım ve laf saymaya yer arıyordum.

bir ay kadar önce bir kız arkadaşım aradı ve kendisini sebep yokken çok uzun zamandır aramayan erkek arkadaşıyla ilgili epey bir dertlendikten sonra aramızda şuna benzer bir konuşma geçti:

k: işte ne aradı ne sordu. insan merak etmez mi, sevmek bu mu? vs. vs. vs. (yaklaşık bir on dakika kadar anlattı, kıza da hak vermiyor değilim yani)
    m: şerefsizin önde gideni. bırak olm ya, sana kısmet mi yok?
    k: şerefsiz evet, şerefsiz hakkaten de. değil mi?
    m: evet şerefsiz tabi ya. bunların hepsi böyle zaten. boş ver sende.

ondan sonraki tüm telefon konuşması boyunca, bu şerefsiz kelimesini 1-2 kere kullanmış olabilirim, tam hatırlamıyorum 10-15 kere de olabilir; ama epeyce de konuştuk.

az önce yine aradı arkadaşım, sesinden bahar taşıyor resmen.
    m: ne oldu, sesin iyi geliyor. hayırdır?
    k: neden olabilir?
    m: işte ben de onu diyorum neden olabilir diye. yoksa, yoksa??
    k: evet canım, o sebepten :))

uzun bir es.

m: e ben ona şerefsiz demiştim ya.

bir uzun es daha.

k: evlendikten sonra deme de, şimdi diyebilirsin. ben neler dedim zaten ya, boş ver...
    m: şerefsiz değil yani?
    k: değil, çok mutluyuz...
    m: peki!!!...
  • diyar pala'nın original albümünden sansar salvo'yla icra ettikleri dinlenesi şarkı.. şöyle ki:

diyar pala

yirmi sekiz senelik bombok hayatımda
    düzenbazlar arasında verdim kavga
    yüzüme gülüp arkadan tuzak kuranlar
    herşeyin farkındayım asıl düşen onlar
    kimisi bana sözde yardım etti
    özünde sahtekardı canıma yetti
    benim sahte dosta benim yeni bi dosta
    ihtiyacım yok bu sayfa kapandı silindi

şu an kimseye zararım yok ama
    zorlama beni atar kafam yoksa
    beni sakın tek başıma sanma
    oyalama beni adamlarını yolla
    sen benim dostluğumu haketmedin şerefsiz...

hep adam gibi delikanlı gibi çok da samimi
    yaklaştım iyi niyetimi suistimal ettiniz ama
    bu sefer çok ayıp ettiniz aga
    adam gibi delikanlı gibi çok da samimi
    yaklaştım iyi niyetimi suistimal ettiniz ama
    bu sefer çok ayıp ettiniz aga

yürümez bu işler yalanla, hep hikaye duy da inanma
    çıkar ortaya foyan zamanla, yaşadığın hayat zaten palavra
    herkes ettiğini bulacak, herkes hakketiğini görecek
    bu adam sizi adam diye tanır mı? kötülükler yanınıza kalır mı?

sansar salvo

bu evden çıkardım hep tek gezerdim, erkek evinden de beter çok özensiz,
    tüm planlar alan dışı hep sezerdim, cok akıllı çok sinsi çok güzeldi.
    yek gelmem beklerken piskolojin biter bitch, sektirmem sektirmedim
    iyi bilirsin ama sektirmem diye değil çok sekersin, kim şerefsiz abi ya
    çok şekersin. hiç bir yere gitmiyorum, yemin ettim bilmiyorum ne
    olacagina bak finalde nedense ölmüyorum o yüzden öldür oğlum fon efekti
    güldüm oğlum ağlıyorduk günde oldu bitti şimdi bitti gitti iq farkımızdan
    ötürü kolay çözdüm işi kimi insanlara göre öyle hep triptir, bad triptir
    aklımız ve bir mezarda saklıyız hastaneden önce orada kalbim attı sakladım.
  • arkadaşınmış gibi davranan, aslında arkadaşın olmayan, hoşladığın kızla sevişirken gecenin 3ünde seni arayıp kızın sesini dinletip 'elini çabuk tutacaktın ortağım' diyendir. beş para etmez biri olmasına rağmen kötü şekilde kalbinin kırılmasına sebep olandır.
  • varlığını onurlu insanlara çamur atmak, hakaret etmekle bulmaya çalışan, yokluğu varlığına tercih edilecek vicdan ve ahlak yoksunu mahluk.
  • bunca yıldır anlamını çok eksik bildiğimi fark ettiğim kelime.
  • şiir okuduk mağdur olduk diye senelerde ağlayanlar sansür uygulattığı şiir.

şerefsiz olduğunun farkında olanları üzmüş şiir.
  • balgat çetesini alarm durumuna geçirmiş efsane bir ozan arif şiiri..

"vatan-matan bu arif‘i kandırma,
    kendini hiç vatanperver sandırma,
    senin derdin koltuk, lafı döndürme,
    senin umrunda mı vatan şerefsiz!"
  • ses getirmistir. bayaga bam bam bam diye sesler geldi. su serefsizlerin, iftaricilarin, satilmislarin duzenine ses cikaran milliyetci insanlari gormek gercekten guzel. milliyetcilere hep mesafeli dursam da hem referandum da hem de sonrasinda lan aralarinda sozde degil ozde de milliyetci var herhalde dememe neden olmus beni sasirtmislardir. kendilerine selam olsun.

edit: is bu entry devletten cok devlet bahcelici, ultra süper tedbirli adminler tarafindan ozan arif'in serefsiz siiri basligindan serefsiz basligina tasinmistir. yani o baslikta devlet bahceli icin dogrudan yazilmamis olan entryler simdi dogrudan devlet bahceli adina serefsiz basligina yazilmistir. bakin bu kas yaparken göz cikarma degil, gözün icine sicmaktir. bir de sayin admin kardes neden serefsiz basligi? baska basliklara da tasiyabilirdin mesela devlet, bahceli ev, teletabiler ve ya sansür (bkz: sansür uygularken dikkat edilmesi gerekenler)
  • ozan, bu yapıtında şerrefsiz diye nitelediği birisinden söz ediyor ama kimden söz ediyor bilemedim. genel kültürüm çok iyi değil de o bakımdan.
hesabın var mı? giriş yap