• bugün attığımız 2. golden sonra kutlama yapmayan tek futbolcu. gol sonrasını dikkatli izlerseniz adam 3. gol için bir an önce santraya dönmek istiyor. 2-0'dan beraberliğe dönmek değil grupta kazanmak zorunda olduğumuz tek maçı kazanmak istiyor. çok karakterli topçu. kariyerinin istediği yerlere ulaşmasını tüm kalbimle diliyorum.
  • boey öldükten sonra organlarını bağışlarsa taşşaklarını ben alırım.
  • porto, sporting lizbon, lyon ya da ajax vs da olsaydı bayern simdi 60 milyonu masaya dizerdi ama turkiye'den oyuncu alırken max 20-30 veriyorlar.

bizim starbucks'tan kahve alırken 120 tl yi bayıla bayıla verip herhangi bir yerden kahve alırken 30 tl yi çok bulmamız gibi bir psikoloji sanırım.

sacha bize çok ucuza geldi, takıma da çok katkı sundu. 25 milyona satılıyorsa bu işten herkes mutlu olmalı diye düşünüyorum.

çok efendi, temiz ahlaklı bir çocuktu, bir kez olsun hakemle, rakiple, takım arkadaşıyla didiştiğini görmedim. çalışkan, düzgün bir karekter olduğunu herkese gösterdi. hicbir kötü anısı yok bizde. hatırası her daim güzel anılacaktır.

yolun açık olsun rastalı kardeşim.
  • satilmasin diyenler sozlesmesinin 1.5 sene sonra bittigini, sacha boey'in sozlesme yenilemek istemedigini bilmiyorlar saniyorum.

simdi satilmazsa temmuzda fiyati dusecektir. sozlesmesinin son senesindeki her futbolcuya oldugu gibi, eylule kadar da satilamazsa aralik 31 de baska kuluplerle gorusebilir ve haziran 2025 de baslamak uzere galatasaraya bonservis kazandirmadan dogrudan sozlesme imzalayabilir.

ozetle tanim; satilmasi hem kendisi ve galatasaray acisindan dogru olan futbolcu

debe edit: sacha boey senelik 450 bin euro maaş alıyor ve 2 milyon euroluk sözleşme teklifini kabul etmedi, daha iyi bir ligde oynamak istiyor ve hak ediyor da.
    25 milyon euroluk satışından elde edilecek karın 3.5 milyon eurosu eski kulübü rennes'e gidecek. 20 milyon euro üzeri bir kâr elde edilecek ve bu rakam süper lig şampiyonluğundan elde edilecek kârın 10 katından fazla.
    futbolun içinde ayrılıklar da var, gitmek isteyen bir oyuncuyu tuttuğunuzda eskisi gibi olmayacak. boey bu kulübe yapacağı katkıyı hem performansıyla hem de bıraktığı bonservisle fazlasıyla yaptı, artık ayrılık vakti.
  • burak elmas dahil bir sürü kişi transferi sonrası benim payım var diye ortaya çıkmış.

hiçbirinizin bayern münih'e transfer olmasında payınız yok.. sacha hikayesini kendi yazdı kendi oynadı. çok karakterli bir adam. giderken çağlar söyüncü gibi yapmadı. ben burada oynadım buraya para kazandırmadan gitmem dedi galatasaray'ın kasasına hatırı sayılır bir para koydu. geçen sene hayallerini açıkladı. epl veyahut avrupa'da büyük bir kulübe gitmek istediğini söyledi ona göre oynadı ona göre yaşadı ve dediğini yaptı.

sacha boey kendi hikayesini yazan bir kahramandır. taraftarın kalbinde hep güzel anılarla kalacaktır. belki bir gün yolumuz yine kesişir.
  • türkiyeye gelip fenerbahçe ve galatasarayda oynayıp da hakeme, rakip futbolcuya çemkirme katsayısı artmayan nadir oyunculardan.

bizim ülkeye gelen yabancılar ya yerlerde sürünür faul alır, ya hakemin üzerine üşüşür ya da rakip futbolcular ile uğraşır. her türlü çirkefleşir.

bu çocuk bunca zamandır çizgisini hiç bozmadı. pozisyon bitti, en ufak bir sinirli hareket yapmadan topu bırakıp gitti her daim. ne hakeme el kol yaptı, ne rakibe.

savunmada da hamleleri çok temizdi, en ufak bir sert girme, en ufak bir art niyet sezinlemedim hareketlerinde. geçen sene alanya maçında 100 mt koşusu ile gelip uydurma kırmızı göstermeseler kırmızı da görmeyecekti adam.

işine müthiş bir saygısı var, yolu bahtı açık olur inşallah.
  • bu adamın yerine neredeyse kör kalmış bir adamı kampa götüren teknik heyetedir bu oyun
  • aynen bayern münih boş bir kulüp, haliyle ferdinin boeyden iyi olduğunu bilmiyor. ınstagram'da galatasaray taraftarının gazına gelip aldı boey'i. marcao'yu kilitler gibi boey'i de münihe kilitledik. oh oh. bayern münih ancak tuzlaspor ayarında. hatta tuzlanın scout ekibi bayerninkinde daha iyidir.

30 milyonun 20 milyonu rennes'e 9 milyonu da menajere gider kesin. 1 milyon da zaten satın alinan fiyatta. bak sen allan işine para kalmadı. bedavaya gitmiş boey. alacağın olsun erden timur, ekşi sözlüğü okuyup malum takımlı yazarları dinleseydin böyle olmazdı.
  • önce rakama inanmadılar, rakamlar açıklanınca şimdi de türk futbol tarihinin en pahalı transferi değil diye muhasebecilik oynuyorlar.
    elvir baliç'in transfer bedelinin alım gücü falan diye samanlıkta iğne aramaya kalkmışlar. vallahi işsiz güçsüzsünüz.
    ulan 23 yaşında kendi alanında zirveye çıkan bir çocuğun başarısını tebrik etmek yerine, rakip takımdan çıktığı için değersizleştirme çabasına giren zavallıları görmek bu ülke açısından size net bir fikir verecektir. o yüzden de ülke olarak hiçbir konuda bir arpa boyu yol alamıyoruz.
    ne var yani hem sacha'yı, hem arda'yı, hem ferdi'yi, hem kenan'ı ve semih'i aynı anda destekleyince daha kötü biri mi oluyorsunuz? rakip takım daha mı güçlü oluyor? nereden geliyor bu zeka geriliğiniz? yetersiz mi besleniyorsunuz yoksa hep mi böyleydiniz?

edit: biri de suriyeli diye götünden kaynak uydurmuş. (bkz: #161038861) ufak bir google aramasıyla ailesinin kamerun kökenli olduğunu öğrenebilirdi halbuki. hem fransız hem kamerun pasaportuna sahip sacha.
  • gittiyse sacha'yı güzel uğurlamak lazım. 1 milyon euroya alındı kadro dışı kaldı küsmedi son 2 senenin en iyi futbolcularından biri oldu. kulübe önemli bir parada kazandırmıştır. böyle oyuncuları elden bedavaya kaptırmamak lazım.
hesabın var mı? giriş yap