• öyle gerzekçe yorumlar gördüm ki yazmak zorunda kaldım.
    vasatlar vasatı ilk filmle kıyaslanması mümkün değil bi kere.
    mike flanagan hayvan gibi iş çıkarmış. eline verilen bozuk limondan şampanya yapmış.
    bunu takdir etmeyi beceremeyen de gitsin testere falan izlesin.
    benim gözümde underrated korku klasiğidir.
  • --- spoiler ---

film aslında bodrum katındaki karşılaşmaya kadar fena gitmiyor ama senarist o noktadan sonrasını getiremeyip "amaaan hepsini öldürelim birinin de hayatını karartalım" demiş gibi bitiyor.

--- spoiler ---
  • bu filmi ilki ile kıyaslamak yersizdir. her ne kadar ilk filmin öncesini anlatıyor olsa da aralarında dağlar kadar fark vardır. türünün en iyi 100 filmi arasında zannımca kendisine kalıcı yer bulmuş, değeri çok sonra anlaşılacak bir filmdir.
  • beğenmediğim filmdir. ben ki birçok filmi “emek var emek” diyerek beğenen bir insanım, bunu gerçekten beğenmedim. zaman kaybıydı diyebilirim.

başlarda iyi başladı. oyunculuklar fena değildi. ama ne zaman korku ögeleri filmde gösterilmeye başladı, film kötüleşti. son yarım saati görmezden gelseydim filmi beğenebilirdim ama son yarım saat kötüydü.

--- spoiler ---

lina’nın sevgilisi tavanda asılıyken hiç kimsenin abartılı bir tepki göstermemesi bir tek bana mı anormal geldi? adam öldü, senin evinde, tavana asılı. azıcık bağırdılar sağolsunlar, sonra umursayan olmadı adamı.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

pederin eve geldiği sahnedeki (elinde çanta ile beklediği sahne) exorcist göndermesi dışında bomboş film. vakit kaybı.

--- spoiler ---
  • derli toplu bir film. ilki kadar olmasa da gene gideri var. ben beğendim.
  • ilk film kadar berbat olmasa da; imdb bazında bir korku filmi için alınabilecek 6,1'lik puanı ve ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timine gerçek bir rakip olabilecek metascore'dan 65'i nasıl alabildiğini bir türlü anlayamadığım filmdir.

ilk filme göre daha iyi olmasının temel sebebi de evdeki 3'lünün oyunculuğunun götürüyor olması sadece. zaten filmin sarpa sarmayan kısmı olayların giriş aşaması ki filmin 2/3'ü bu şekilde geçiyor. korku kısmına geçtikten sonra filme iyi demek çok zorlama kalır.

iyi korku filmi kıtlığında son sıralardaki bir ortalama film olarak iş görür ancak bir insidious, the conjuring, lights out, get out, the autopsy of jane doe beklemeyin derim. hatta çok başarılı olmasa da hikayesinin farklı olması ile scare campaign bile bu filmden bir adım öndedir.

ayrıca gündüz kuşağı programlarının kadrolu teyzeleri neyse, cinli perili korku filmleri için lin shaye da öyle olmuş iyice. artık bu teyze yüzünden filmleri birbirine karıştırmaya başlayacağız.
  • ilk filmle kıyaslayınca beklediğimden çok daha iyi çıktı bu.

film 60'lı yıllarda geçiyor. gayet de güzel yansıtmışlar o yılları. sırf o kasvetten uzak ışık ve renkleri için bile izlenir. rengarenk tam 60'lar. yani aslında baya tırstırıcı bi film ama görüntüler konuyla tezat oluşturduğu için nefis bir tat bırakıyor. boğmuyor izlerken. bu açıdan korku türünde izlediğim en doyurucu filmlerden biri olabilir. oyunculuklar da gayet iyi. ee daha ne?

güzel.
  • mike flanagan'ın gördüğüm en rezil işi olabilir.

2/10
  • ouija'nın devam filmi. 21 ekim 2016'da vizyona girecek. filmin yönetmenliğini mike flanagan yapıyor.

oldukça kötü olan ilk filmden daha kötüsünü yapamazlar diyordum. fragmanı izleyince yanıldığımı anladım.

fragman
    poster
hesabın var mı? giriş yap