• suyun bir membrane uzerinden (veya bir sekilde) daha yuksek yogunluktaki bir bolgeden daha dusuk yogunluga sahip bir bolgeye gecmesi anlamina gelen ingilizce kelime.

diffusion, bunun su disindaki partikuller icin olan cesididir.

(bkz: osmoz)
    (bkz: ozzmosis)
  • ekşi sözlük bi şeyi beğenmeme timine hak verdiren dizi.
    teknoloji gibi yüzde yüz mantıkla var edilebilen bir olguyu aşkla harmanlamaya çalışan bir saçmalık gördün mü kaç zaten. aynı salaklık interstellar’da kendini “sevginin adamı 4 boyutlu evrende gardırobun arkasına taşıması” absürdlüğüyle gösteriyordu. gerçi onun finale kadar iyi giden bir kurgusu vardı, bunda konu ve kurgu da tırt.
  • fransızca birkaç cümle yapısı veya kelime öğrenmek için başladığım, yaratıcısının da (bkz: les revenants) dizisinin yazarlarından biri olması sebebiyle beklentimin bir nebze arttığı netflix'in fransız dizisi.ilk bölümden gördüğüm kadarıyla çok bir şey beklenmeden izlenebilir,idare eder bir dizi olacak gibi duruyor. paul ve esther'in komadaki anneleri için yaptıklarını, osmosis'i ayakta tutma çabalarını ve bir kısım yan karakter hikayeleri izleyeceğiz sanırım. karakterleri çok yüzeysel işleyeceklermiş gibi geliyor umarım yanılırım.
    ayrıca yine dünya üzerindeki tek distopik/near-future eser black mirror'mış gibi, her incelemede black mirror benzerliğini duyacağız sanırım. love death & robots'ta da aynı şey olmuştu.
  • 29 mart 2019 tarihinde yayınlanacak olan netflix dizisi. konusu ise bir hayli çekici geldi. hatta black mirror'un 4. sezon bölümü olan hang the dj ve birazcık da maniac'tan esinlenerek ortaya karışık bir şey yapmaya çalışmışlar. umarım kaliteli olur.

"yakın gelecekte paris'te, bir çöpçatanlık uygulaması ruh eşlerini beyin verilerini inceleyerek eşleştirir. ancak gerçek aşkın deşifre edilmesinin bir bedeli vardır."

https://www.imdb.com/title/tt7043380/
  • konusu gerçekten çok iyi ve ilgi çekici ancak dizi akmıyor bazı sahneler çok sıkıcı bir an önce bitmesini istiyorsun
  • cosmos ekosisteminin en büyük dex'i . ekibi çalışkan sürekli yeni bir özellik geliştiriyorlar . kullanımı ve anlaması gayet kolay merkezi borsalar yerine böyle platformları kullanmaya başlamak gerekir diye düşünüyorum..köprü özelliğini de iyi geliştirdiler gibi axelar ile diğer varlıkları çok kolay platforma geçirebiliyorsunuz...
  • bir netflix dizisi.

aşka, doğru düzgün ilişkilere inancını yitirmiş umutsuz insanlara göre bir dizi bu. hakkında yazılmış entryleri okudukça şaşırdım. gayet iyi bir fikirle başlamış olup, sanat yönetmeni ve ışıkçı gizemli mistik ortam algısını oldukça iyi yansıtmışlar. müzikle görüntüler inanılmaz uyumlu.
    21. yüzyılın yalnız ve umutsuz insanlarına dair sloganı "aşk sizin hakkınızdır." diyor dizi.

--- spoiler ---

bu yaptığınız şey, mistik mi yoksa bilimsel mi?

düşünceler ve duygular elektrik dürtüler ve kimyasal tepkiler yoluyla iletilir. osmisis size özel olan bu sinyalleri buluyor. o hiçbir şey yaratmıyor. sizi ortaya çıkarıyor.
    --- spoiler ---

birkaç bölüm arka arkaya izleyince karakterlerin bütünleşmemesinden dolayı rahatsız oldum ve izlemeyi bıraktım. sürükleyiciliği hat safhada olmadığı gibi, gizem ve gerilim yüklü sahne geçişleri bende merak duygusu uyandırmadı. fikri gayet ilgi çekici ve güzel bu projenin. ama anlatımında ciddi sıkıntılar var.

izlenmiş en iyi gerilim filmleri: (bkz: #101314076)
    izlenmiş en iyi romantik filmler: (bkz: #122389518)
  • omur boyu mukemmel iliskiler icin mukemmel uyum da yeterli degildir.
  • anlatmak istediği şeyi o kadar mıymıy anlatıyor ki insan ciddiye alamıyor, katlanamıyor, vakit kaybı direkt üstünü çizin.
  • sanırım sadece benim beğendiğim bir netflix dizisi. hoştu.
    sanatsal bir tarafı var.
    her distopik-bilim kurguyu da black mirror ile bağdaştırmayı keselim.
hesabın var mı? giriş yap