• tüm hatunların peşinde olduğu zengin ve yakışıklı oğlan, onu elinde tutmaya çalışan entrika uzmanı süslü abla ve bu oğlana aşık saf, temiz ve fakir genç kız... tesadüfen adamı çıplak görmesi, kapı arkasından konuşmalara denk gelmeler...

abi bu kadar orijinal senaryoyu nasıl yazıyorsunuz ya? christopher nolan evde duvarları yumrukluyor şu anda nasıl benim aklıma gelmedi diye*.

ha araya bir farklılık olsun diye engelli adam koymuşlar. hakkaten çok orijinal olmuş.
  • dedenin emekli maaşı vardır. adamın da engelli maaşı... ee geriye bir zeynep kaldı. o da bir işe girince güllük gülistanlık.
    o pezevenk enişte'yi neden çektiklerini anlamıyorum
  • 45 yaşında olmasına rağmen 5 yaşında bir çocuğun zekasına sahip olan bir karakteri canlandıracakmış erkan petekkaya. eminim bu rolde döktürecektir.*
  • --- spoiler ---
    o şimdi kimseye güvenmiyor,
    bıraktı oluruna direnmiyor..

--- spoiler ---

(bkz: özet geçtim)
  • "o yol ki yara bere içinde komadan bırakmıyor hiçbirimizi" kısmındaki doksanlar nağmelerine erimek istediğim şarkı.
  • emel muftuoglu produktorlugunde aysegul aldinc'in uzun bir aradan sonra cikardigi tekli calismanin adi.
    soz-muzik sezen aksu
    sozlerini de yazalim tam olsun.

o kiz

uzun uzun yıllar önceydi,
    ne ölüm vardı ne ayrılık
    ana-baba kuzusuyken daha dün,
    şimdi kolu kırık kanadı kırık
    o yol ki yara bere içinde
    komadan bırakmıyor hiçbirimizi şansına ne çıkarsa
    bi yanı uçurum bi yanı cennet bahçesi
    tanrım iyi insanlar çıkarsın karşımıza
    yoksa piyangodan ne çıkarsa bahtımıza
    hani ya hani ya o kız nerede
    hani ya hani ya kanı yerde
    o şimdi kimseye güvenmiyor
    bıraktı oluruna direnmiyor
  • günlerce reklamını yaptıklarından çok farklı bir konu var sanki. ne için açıyorsun ne çıkıyor. yarısı boş cips paketi gibi.
  • bir tarafı* "kalk gidelim" derken diğeri* "halt yeme otur" diyor bu şarkının.
  • bir kız şarkısının devam filmi tadında bu şarkı..
    ikisini de söyleyen aynı kişi olunca ister istemez böyle düşündürüyor.

"bir kız bir kız bir kız daha,koşuyor renkli dünyaya" derken umutla haykıran kahramanımız yıllar sonra "o yol ki yara bere içinde komadan bırakmıyor hiçbirimizi" şeklinde tevekküle boğulmuş..
    "bıraktı oluruna direnmiyor"
  • çok güzel bir şarkı, çok güzel bir klip. aferin ayşegül aldinç'e.
hesabın var mı? giriş yap