• bitanecik annem. her seyim. cocugu olmaktan gurur duydugum, kimseye zarari dokunmamis masum bi melek.. iyi ki benim annemdin..
  • yanımda dur
    usulca koluma dokun
    al ellerim senin olsun
    yüzüme bak
    sana anlatacak
    çekinme, güven bana
    herşey sevgiyle başlar...

aynen oyle yaptim nunu'm.. son aninda yaninda durdum, usulca koluna dokundum, ellerin zaten hep benimdi.. ve yuzune baktigimda anladim; olum seni korkutmamis, aksine -tahmin ettigin gibi- huzur vermisti sana.. her seyim..
  • hayattaki yoklugunla birlikte hayatimdaki varligin daha da kuvvetlendi..
  • seslendirdiği ''umut'' şarkısıyla umut veren..

''o minicik kuş der ki yılma
    her şey altüst olmuşsa aldırma
    bak ışıldıyor yıldızlar
    el uzatır sana dostlar

o minicik kuş der korkma
    yol boyu taşı beni koynunda
    bak ışıldıyor yıldızlar
    el uzatır sana dostlar

müjdeler sezerim ben onun yürekli sesinde
    artıyor gücüm nefesiyle......''

kendisi o minicik kuş işte..
  • kanser denen iğrenç şeye bir kez daha küfrettiren, kendimle ilgili çok önemli şeyleri (sesim, bakış açılarım, birincil hayatta kalma sebebim) çözmemi sağlamış melekten hoca, ikinci anne... verdiğim ilk doğrudüzgün konseri ona adayacağım. huzur içinde uyu..
  • şaka gibi değil de daha çok yalan gibi gelen bir haber, nükhet ruacan'la ilgili bu son gelen. etrafına toplanan ve gözünün içine "senin sevgini ve onayını istiyorum" diye bakan insanlara bir şarkı söyle(t)meye başladığı bir gün gerçekten güneş doğdu:

on a clear day
    rise and look around you
    and you'll see who you are
    on a clear day
    how it will astound you
    that the glow of your being outshines every star
    you feel part of every mountain, sea and shore
    you can hear from far and near
    a world you've never heard before
    and on a clear day
    on that clear day
    you can see forever and ever more

(ki zaten bu şarkı da hayatının bir döneminin kapandığını düşünen ve bu yüzden bunalıma girip kendisini bir otel odasına kapatan birine doğumgünü hediyesi olarak yazılmıştır)

onun sevgisini isteyen bu kadar çok sayıda insana sevgisini vermek onu çok yoruyor mu acaba diye düşünmüşümdür. güneşin doğduğu başka bir günde de yine etrafına toplananlara birşeyi hatırlattı: hayatta hiçbir şeyi ertelemeyin.
  • birkaç saat önce kaybettik, hepimizin başı saolsun :(
  • türkiye'ye caz konusunda hem sanatçı hem de eğitmen olarak çok şeyler kazandırmış, mütevazi ve sıcak karakteriyle pek çok kişinin sevgi, saygısını kazanmış sayılı isimlerden "melek" olanı. başımız sağolsun...
  • trt'nin arşiv serisine dahil albümü çıkmış müzisyen.. ellerindeki kayıtlardan artık olabildiğince bir düzenleme..

http://www.trtmarket.net/…caz_orkestrasi_yildizlari
  • kırk yılda bir etrafı toplayacağı tutmuştur, fakat gerekli gereksiz her şeye elini atmaktadır...

dosed: anne bırak onu toplama yaaa alla allaa
    nr: aaaa yaşasın ben ev toplayan, derli toplu bi kadınım ayol! (o sırada aynada kendini seyretmektedir kırıta kırıta, ancak birden bire o gururlu ifadenin yerini şaşkın bakışlar alır) yaaaa bluzumu ters giymişim!!
hesabın var mı? giriş yap