• 1 yıl kadar öncesinde boyunda 2, sırtta 3 fıtığa ek olarak bel ağrısından dayanılmaz acılar çekmekteydim. bugün geçer yarın geçer diye avuçla ağrı kesici ve kas gevşetici içiyordum. hiçbir fayda etmemesine ek olarak sinir bozukluğu da yanında geliyordu. artık beni uyutsunlar her yerimi kesip biçsinler gerekirse 3 yıl sonra uyandırsınlar demeye başlamıştım. daha sonra bunun faydasını anlatan bir arkadaşa rastlayıp balıklama atladım. manüel ve nöral terapiyi beraber yapan dr gürsel velioğlu'nda tedaviye başladım. adam anlattı bunu yapacağız bunu yapacağız kabul ediyorsan başlayalım falan dedi. ağrıdan ne dediğini tam dinleyemedim bile kabul ettim. 2. veya 3. seanstan sonra ağrılar korkunç artmıştı ama sonra bir anda geçti. inanılmaz ama hiç eser kalmadı. gayet tabi hala korkarak hareket ediyordum ama ciddi ciddi ağrı hissetmiyordum. tedaviyi tamamlamam üzerinden 1 yıl geçti. hala ağrılar ara ara yokluyor. ama hiç öyle gözümden yaş akıtacak beni yatağa yatıracak kadar olmadı.

son 1 yıldır her sabah yataktan şükrederek kalkmamı sağlayan tedavi yöntemidir.
  • özellikle migren tedavisinde başarılı olduğu söylenen tedavi yöntemi. yıllardır migrenden muzdarip bir insan olarak bu yöntemi denemesem olmazdı tabiiki. lakin oyle ucuz bir tedavi değil malesef. bir arkadaşımın arkadaşı (bkz: dıdının dıdısı) tavsiyesi ile emel gökmenin muayenehanesine gittim.
    ilk olarak tedavi yöntemi ve nasıl işe yaradığı anlatıldı. emel hanımın izah ettiğine göre insanın ömrü hayatında geçirmiş olduğu rahatsızlıklar vücudunda bazı düzensizliklere neden oluyor. hastanın geçirdiği rahtsızlıkların öyküsü alınarak ilaç tedavisinin hangi bölgelere uygulanacağı saptanıyor yaklaşık yarım saatlik bir görüşmenin sonunda.
    hastada uygun görürse hemen ilk seans yapılıyor. bu arada belirtmekte yarar var, söz konusu muayenenin yani hasta öyküsü almak ve tedaviyi anlatma kısmının ücreti 300 tl. seans basına ücret ise 250 tl.
    seans yaklaşık yarım saat sürüyor. ilk olarak ne olduğunu bilmediğim, kasları gevşettiği söylenen bir cihazla boyna masaj yapılıyor. sonra emel hanım gelip boyun bölgesi, çene, ağız içi gibi bolgelere ve iki üç seansta bir stres noktası olduğunu ifade ettiği göğüs kafesinin ortasına iğne batırarak az bir miktarda procain adında lokal anestezik madde enjekte ediyor. daha sonra vücudunuzdaki manyetik alan etkisini azaltacak bir bir cihazı kafa bölgenize yerleştirip 15 dk yatmanız söyleniyor.
    velhasıl kelam ben toplam 7 seans gittim. dört ya da beşinci seanstan sonra benden panaromik diş röntgeni istendi. emel hanıma göre dişlerdeki problemler özellikle de yirmilik dişler migren tetikleyici faktörlerin başında geliyor.
    röntgenimi beraber çalıştığı bir diş hekimine gönderdi. ve bana çok kötü durumda olmadığını düşündüğüm dislerimle ilgili uzunca bir liste çıkardılar. malesef emel hanımın yönlendirdiği diş hekimi oldukça pahalı.
    bu yüzden benim tavsiyem bu tedaviye başlamadan önce dişlerinizle ilgili problemleri güvendiğiniz iyi bir dişçide halletmeniz. yirmilik dişiniz var ise de çektirmeniz. aksi takdirde 2000 hatta 3000 den aşağı oradan cıkamayabilirsiniz.
    sonuca gelirsek tedavim yeni bitti. okuduklarıma göre azalması gereken baş ağrılarım tedavi süresince azalmadı.
    üstüne bana hiç problem çıkarmamış hiç bir rahatsızlık vermemiş olan yirmilik dişimi çektirmiş bulundum.
    umudum ağrılarımın en büyük sebebinin bu masum görünen yirmilik diş olması yönünde. aksi takdirde umutlarım boşa çıkacağı gibi boş yere bir dolu para dökmüş ve boşuna bir ton borca girmiş olacağım.
    dört beş gündür migren atağı yaşamadım. ağrılarımı dereceleri ile not ediyorum. bakalım ne olacak.
    bu arada emel hanım malesef biraz fazla konuşuyor. olur da benim vasıtamla yolunuz düşerse bir de üstüne tedavi işe yaramazsa bana küfretmeyin. zira çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı noktasına gelemediğimi tekrar hatırlatmak isterim.
  • nöral terapi bir regülasyon tedavisidir. beden üzerinde belli noktalara veya alanlara lokal anesteziklerle bir uyarı gönderilir,bu uyarıya beden tarafından segmental veya segment üstü bir yanıt verilir.bu yanıt bize hem teşhis koyma hem de tedavi etme konusunda yön verir.
    bozucu alanların tedavisinde aşağıdaki şartlar dikkate alınmalıdır :

1. bedende bulunan bir bozucu alana lokal anestezik injeksiyonundan sonra şikayetlerin kaybolması en az 20 saat sürmelidir.(dişlerde ise 8 saat )

2. her tedaviden sonra şikayetlerin giderek azalması gözlenmelidir.

3. yeterli sıklıkta tedaviden sonra hastalık iyileşmelidir.hatta anatomik olarak ortadan kalkmalıdır.
  • tamamlayici tıp uzmanlarinin kullandığı tedavi yöntemlerinin başında geliyor. bu tedavi yöntemi konusunda en sık duyulan isim dr. hüseyin nazlıkul'dur.
  • ankilozan spondilit hastasıyım. romatoloji ve fizik tedavi doktorum arasında ping pong topu gibi gidip geliyor, aylar süren ağrılarıma bir çare bulamıyordum. daha doğrusu onlar bulamıyorlardı. eylülde başlayan ağrılarım kimi gün az kimi gün yürütemeyecek derecede nisan ayı geldi hala geçmemişti. en son fizik tedavi doktorum ilaçları bıraktırdı sana nöral terapi yapacağız ay uy etmek yok dedi sonun getireceksen on seanslık başlıyoruz dedi. bezmiş olan ben tamam dedim tabi ki yeter ki normal hayatıma döneyim. önce bitkisel bazı ilaçlar, serumlar peşinden iğnelerle boynumdan sırtıma ve göğsüme bütün gövdeme iğneler batırarak yapılan bir işlem uygulandı. hiç zorlamadı hemşire ve doktorla konuşarak yapıyorduk hepsini. karnımdan sapladığı rahmimin içine giren iğneyi görmesem sıkıntı yoktu çünkü biraz büyüktü ama çoğu minik minik bayırılan iğneler. ben şişkoyum diye belki en kocamanından iğneleri batırmış olabilir çünkü kalçama yaptığı iğne siyatik sinire değebilir dedi. bu sinir içerlerde bir yerde olduğuna göre bu kalçaya minicik iğne olamaz falan gilan derken ben dokuzuncu seanstan sonra voleybol oynayacak kıvama gelmiştim. yürüyemiyordum tedaviden önce. 2018 yılının nisan ayıydı, şükür ki hala iyiyim. sağolasın ahmet bal.
  • migren hastalarina uygulanan tedavi yöntemi.

http://www.emelgokmen.com/
  • nöral terapi endikasyonlari

ağrı tedavisi
    anti aging
    migren
    gerilim tipi baş ağrısı
    boyun, sırt ve bel ağrıları
    boyun fıtığı
    bel fıtığı
    detoks
    baş ağrısı (nevralji, yüz felci ve diğer felçlerde)
    kronik tonsillit
    kronik faranjitis
    akut ve kronik sinüzit
    primer ve sekonder alerji
    gıda alerjilerinde
    organik fonksiyon bozukluklarında
    tiroid rahatsızlıkları
    kronik kabızlık
    aşırı gaz durumu
    ülser
    tinnitus (kulak çınlamsı)
    vertigo ve baş dönmesi
    çeşitli sinir sıkışmalarına bağlı ortaya çıkan ağrılar ve kas güçsüzlüklerinde
    eklem ve ekstremite şişlikleri tedavisinde
    sportif yaralanmaların tedavisinde
    adet düzensizliklerinde
    doğum sonrası ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde
    geçirilmiş bir hastalık veya cerrahi müdahale sonrası ortaya çıkan değişikliklerde
    selülüt tedavisinde
    dolaşım bozukluğunda (arteriyel ve venöz)
    keloid tedavisinde

(bkz: ben doktorların yalancısıyım)
  • artık devlet hastanelerinde de uygulanan bir yöntemdir. fibromiyalji gibi rahatsızlıklarda uygulanıyor. bugün yaptırdım yaklaşık 2 saat olmasına rağmen bir rahatlama hissettim. 10 günlük 3 seans şeklinde yapılacak ve ağrıların giderek azalması bekleniyor. tüm seanslar bittikten sonra sonucu editleyeceğim.

ayrıca, dr.un dediğine göre yapılan işlemin yan etkisi bulunmamakta ve enjekte edilen şeyin diş dolgusunda filan uyuşturmak için kullanılan sıvı olduğunu söyledi.

edit: omuz ve sırt bölgesi için gittim 3 seansın sonunda omuzlarımda ki ağrı nerdeyse geçti ancak sırtımda ki ağrı devam etti. bu sebeple dr. ek 3 seans daha verdi ama tedaviye devam edemediğim için sonucunu aktaramıyorum.
  • bir yıl içerisinde 1000 den fazla hastaya uyguladığım ve hemen tamamının memnun kalarak seanslarına devam ettiği tedavidir ...
  • fibromiyalji hastası olarak; çektiğim ve kronikleşecek diye korktuğum, çare bulamadığım, aylar süren boyun ağrıma iki seans sonrası iyi gelen, bel ağrımı geçiren, ellerimi açma kapama hareketi yaptırmayacak derecede ağrıtan fibro atağımı bir seans ile rahatlatan tedavi yöntemi.
    o iğneyi yiyince hayvan gibi acıyor ama söyleyeyim.

bir de bademcikleri olan ve en ufak rüzgarda bademciği şiştiği için kbb doktorumun da önerisiyle majezik fısfıs ile mutualist yaşama geçmiş biriyken, doktorumun bademciğime yaptığı tek iğne ile şu an majezik’i neredeyse bırakmış durumdayım.
hesabın var mı? giriş yap