192 entry daha
  • londra ile kıyaslanamayacak kadar farklı bir şehir. ikisi birbirinden çok farklı şehirler. manchester londra olmaya çalışmayan, kendi tarzına sahip bir şehir. 6 ay yaşadım, halen iş için gidip geliyorum. manchester tamamen kendi yağıyla kavrulan, hükümet desteğinden uzak kalmış bir şehir. hs2 hızlı tren hattının manchester ayağını iptal etti geçenlerde hükümet. buna rağmen sanayi şehri olmasının etkisiyle karamsar bir mimariyle de olsa büyümeye devam etmiş. brutalizm her sokakta neredeyse. özellikle old trafford ve salford taraflarında dev gibi ssk binası tadında binalar görebilirsiniz.

ben old trafford’da yaşadım, şehri sevmememde büyük bir etkisi oldu. buraya giden arkadaşlara, özellikle old trafford tarafından ev tutmamalarını tavsiye ederim. merkeze yakın yerlerin kirası biraz daha yüksek olsa da, şehrin canlı yerlerine ulaşımı kolay olacağından işinize gelecektir.

ulaşım konusunda mükemmele yakın çalışan bi tramvay sistemleri ve rezil bir otobüs sistemleri var. zaten şehir ford fabrikasının etkisiyle amerikan şehirleri gibi otoyol üstüne kurulmuş gibi. tamamen bir otomobil şehri.

kültürel anlamda da çok canlı, sürekli defile oluyordu bir ara. herhangi bir müzik türüne ilgi duyuyorsanız illa ki güzel etkinliklerle karşılaşacaksınızdır.

demem o ki, her ne kadar ben sevmesem de, yaşanır bir şehir.
hesabın var mı? giriş yap