• öyle bir cv'si var ki bu adamın imdb'den baktığında "oha bunu da mı o yapmış" diyorsun. son zamanlarda hangi dizinin ya da filmin müziğini beğensem altından bu çıkıyor.

lan bu isveçliler de bi değişik ha. pop müziğin son 25 yıldaki bütün hitlerini yazan adam da* isveçli, bu adam da isveçli. abba da isveçli, malmsteen de. işin garibi bunların yanında amon amarth da isveçli.

wow'daki guildin main tank'ı da isveçliydi.
  • isveçli bir deha. çok farklı enstrümanlar kullanabilip bunları aynı zamanda bir besteye dönüştürülebilen bir müzisyen. hakkında sadece iki entry girilmiş olması gerçekten üzücü.

childish gambino'nun camp, because the internet ve en son awaken, my love albümlerinin altyapılarında imzası vardır. gambino'yu gambino yapan mastermind'dır. özellikle enstrümental olarak kulakları gıdıklayan les, redbone, hold you down, that power, me and your mama parçalarında çok ayrı bir yetenek sergilemiştir.

şunu da bırakayım: link

adamın ismi bir kere ludwig, ordan daha müzisyenlikte 1-0 önde başlamış demiş youtuberlardan biri. katılmamak elde değil.
  • the mandalorian dizisinin soundtracki de bu arkadaşa aittir. genius sözünün hakkını ağır verir. bi sonraki hans zimmer olmaya aday olduğunu düşünüyorum.
    the mandalorian main theme the mandalorian
  • bence creed ii'ye yaptığı müzikler black panther'e yaptığından daha iyi, mesela runnin. ayrıca avrad kılıklı erkekleri çok beğendiğimden bakınca gözümü gönlümü açıyor, saçları ne güzel.
  • venom soundtrack'ini tekrar dinliyorum, inanılmaz. arada düşünüyorum isminin de etkisiyle adama gereksiz bir paye atfediyor muyuz? hayır, övmemiz az bile...

neredeyse bizim yaşımızda (84'lü) resmen force ile bağlantıda (kucağında baby yoda kıyafeti giydirdiği yenidoğan bebeğiyle) beste yapıyor. <3 star wars saga'ya sonradan eklemlendiği belli bile değil, sanki williams gibi hep içindeydi... bear mccreary ile john williams evlense çocukları olurdu bence göransson.

kedit: soranlar oldu

şu da ağlamak istediklerimden.
  • the mandalorian'a yaptığı müzikler on numara olmuştur. disney nihayet kendine akılda kalıcı müzik yapabilen bir besteci bulabildi.
  • ya allah seni bildiği yapsın ya, günlerdir oppenheimer soundtrack'inden başka bir şey dinleyemez oldum! mutlu musun?!!
  • benim için howard shore, john williams, hans zimmer kalitesinde bestecidir. özellikle tarzı hans zimmer'e daha yakın görüyorum ve dönemi sonrası yerini alacaktır.

ludwig'e mandalorian çalışması geneli saygım vardı an itibariyle oppenheimer çalışmasında saygım bir kat daha arttı.

özellikle manhattan project score, 1'12 sonrası sekans muazzam olmuş.

nolan bu adama boşuna güvenmiyor.

t: en iyi film müziği dallarında grammy ve oscar ödüllerine sahip isveçli müthiş besteci.
  • isveçli müzisyen. community müziklerinin çoğunu bestelemiştir.
  • oglunun adini apollo koymus birey.

(bkz: apollo creed)
hesabın var mı? giriş yap