• arkadan giren amca sanki elemanı sakinleştirmeye çalışıyor gibi:

-lose yourself to dance!
    -tamam tamam tamam tamam tamam tamam tamam tamaaam*.
  • bu şarkıyı sevmeyen insanı ben de sevmem heralde diye düşünüyorum.

şarkının güzelliği zaten bu kadar sadeyken bu kadar güzel olabilmesinde, ayrıca bass'ları, ağızda dağılan kurabiye kıvamında bir keyif veriyor.

kafa güzelken 100 kata kadar daha etkili olabildiği tarafımdan deneyimlenmiştir.

daft punk yine yapmış dedirtiyor.
  • en yakın düğüne gitme sebebim olacak şarkı.

evet, sabahtan beri albümde ne zaman sıra bu şarkıya gelse "come on come on.." bölümünde kendimi bir düğündeki kadınları "ayol bak ölümü gör kalk kız" diye oynamaya kaldırmaya çalışan kişi olarak hayal ediyorum ama replik "come on come on.." aynen şarkıdaki gibi. aklıma girdi bir kere, gerçekleştiricem. şu depresyondan bir çıkıp ülke sınırlarına girer girmez ilk düğüne atıcam kendimi. buraya yazıyorum.

edit: evet, yaptım. düğünde değil ama kına gecesi varmış iki hafta önce. hemen aklıma bu amacım geldi, gözlerim ışıldadı tabii. gittim ve görevi başarıyla yerine getirdim.
  • şarkıda nanoteknoloji kullanılmış. eskimiyor.
  • gözlerimi kapatıp kendimi 70'lı yıllarda hayal edip dans ediyorum. kafamda siyah afro peruk, ayağımda apartman topuklu bot, üstümde payetli ceket ve ispanyol paça pantolonumla diskonun tozunu attırıyorum...
    hoparlörleri balkona çıkarıp tüm mahalleye son ses dinletmek istiyorum. herkes çıksın dans etsin istiyorum.
  • beğenmeyen beğenmesin. şimdiye kadar kendimi dans ederek kaybettirebilen tek parçadır şu ömrümde. düşün nasıl bir öküzüm.
  • bu gunlerdeki favori sarkilarimdan, icinde 2 gram soz var ama mubarek pastirma gibi, 2 grami da yetiyor damakta tadi birakmaya.

"i know you don't get a chance to take a break this often
    i know your life is speeding and it isn't stopping
    here, take my shirt and just go ahead and wipe up all the
    sweat, sweat, sweat"

adamlara bakiyorsun, "biiyorum, bu siralar mola vermeye cok sansin olmuyor.... biliyorum hayatin giderek hizlaniyor ve duracak gibi de degil.... o yuzden, al baskan sen su gomlegimi, mesele yok, tum terini sil...." diyor, bir nazim hikmet tadinda sozler yaziyorlar elektro-pop sarkisinda bile, sonra geliyorsun bu sene cesme'de tum beach lerde gups gups gups gups diye calinacak sarkiya bakiyorsun:

"ask bu yarali muzesi lazer otesi harket edemem"

vay emeke. insanligi kurtulacaksa, lorde'nin "team" sarkisindaki ruh hali ile, bu sarkidaki "baskan olur oyle ya, hayatin giderek zorlasiyor ama birak simdi afrayi tafrayi al su goynegimi terini sil, yargilamam" tavri ile, efendime soyliyim bi "alors on dance" ruh hali ile kurtulacak.

pharell williams: tek basina is basina.
  • pharrell williams'in vokalde olduğu, yeni albüm ram'ın en iyi şarkılarından.
  • düette michael jackson olsaydı nesiller boyu eskimeyecek bir şarkı olurdu. bu haliyle de albümün en iyilerinden.
hesabın var mı? giriş yap