• monopolynin eski (vatan caddesinin 60 lira olduğu) versiyonunda 20. hanenin adı. piyonunuz tesadüfen oraya geldiğinde "sadece ziyaret" için orada bulunursunuz. içine atılmak için şans kartlarından biri tarafından gönderilmiş olmanız, kurtulmak için yine o kartlardan birine veya 3 elden birinde çift zar atma yetisine sahip olmanız gereken yer.
  • monopoly de bazen kurtarıcı olan hane. ılk zamanlar böyle şans mi olur derken , bir sure sonra , yaşasın kodesteyim deme nedenidir.
  • hardcore rap olayını türkiye'de iyi yapan rapçilerdendir. gelme, gecemde kodes var, yeraltı ordusu başta olmak üzere birçok sağlam parçası vardır.
  • argoda hapishane
  • t-rap camiasında sert sözlere sahip abimiz.
    abim saygılar
  • ölüm kalım savaşı albümü üzerine yazıyorum

favori parçam komik vakalar. tabi diğer parçalar da müthiş
    vokaller, altyapılardan daha kaliteli olmuş
    bazı back vokallerde özensizlik olmuş ama olsun
    mix ve prodüksiyonda nakaratlara verse lere göre biraz daha ihtimam gösterilmeliydi.
    aranjede ufak tefek turkish problemler var ama bu tarzı seven için sorun olmaz
    bu adam misal bir tartışmada velev ki haksız olsa arayı açan ayıp eder öyle bir karakter hissettim. etrafındakiler değerini bilsin.

konu dışına çıkmak gibi olacak ama diyeyim. albümü dinlerken aklıma yener çevik geldi. ikisinden muazzam bir albüm çıkar. massaka ile olan albümdeki sadece bir şarkıya dayanabildim. uyumsuz ikili. uyumsuz kelimesinden kasıt şu: kişilik karakter değil de bence tarz olarak yaklaşımları uyumsuz yani.

son sözüm
    maşallah

edit akbayram imla
  • pim albümü üzerine yazıyorum

youtube musicte 2023 yılı yazıyordu ben de dinleyip aşağıdaki yazıyı yazdım. spotifyda 2010 yazıyormuş. sorun değil. noktasına dokunmadan paylaşıyorum. aşağıdaki 15 yıl tabiri üzerine işkillenip araştırdım. bazı şeyleri doğru tahmin ediyormuşum demek ki .d
    tabi güncel yaklaşmaya çalıştım ama yine de o dönemde de biraz daha çalışılabilirdi neyse geçen geçmiş. şuan bile daha beterleri var. bu arada albümün gerçekte resmi olarak yayınlanma tarihini bilmiyorum. o kadar araştırmaya gerek yok.

-

serin karataş verse ü özelinde diyorum: dinamik eq yü sidechain e gönderip vokale biraz daha yer açılabilirdi

şizofren parçasında ciddi aranje sorunu var.

önceki albümde de farkettim: altyapılar daha güncel veya taze sound vermiyor maalesef. 15 yıl önceki yaklaşımla böyle prodüksiyon ve mix yapmak zorunda değilsiniz.

-
  • "üstünde dereceler çizili bir bardak aldım, şöyle sırtımı ona çevirdim, görünüşü zararsız bir şişe seçtim, çünkü insan zehir şişelerinin üstünde etiket bulundurmazsa kodesi boylar zaten. terementi gibi kokuyordu. bardağa biraz döküp verdim. kokladı, camın ardından bana bakarak." william faulkner - as i lay dying

(bkz: hapishane/@ibisile)
    (bkz: dam/@ibisile)
  • yunanca kota-tavuk ve kotetsi-kümes/tavuk barınağı kelimesinden türkçe’ye geçmiş ve argoda hapishane anlamına gelen kelime
hesabın var mı? giriş yap