• şarkının sonuna doğru gelen ezan sesiyle duygulanabilirsiniz.
  • alex turner'ın "like the beginning of mean streets you could be my baby" kısmıyla 1973 yapımı mean streets filmine selam çaktığı parça. filmin başındaki be my baby adlı parçayı 60'lı yılların kız gruplarından the ronettes seslendirmektedir.
  • yine ve yine alex turner adlı "garip şarkı isimlerinin tüm zamanlar mucidi" adlı arkadaşın elinden çıkmış müthiş bir parça. bir de josh homme'un şarkının finaline doğru yaptığı back vokal var, tadından yenmez.

not: yalnız o introdaki gitar tonunu hangi pedal ile yakaladın bilmiyorum ama alex başkan, müthiş ton yakalamışsın vesselam. sırf şarkıyı o ton yüzünden dinliyorum.
  • you and me could've been a team
    each had a half of a king-and-queen seat
    like the beginning of mean streets you could be my baby

bu kısmı söylemek için başa alıp duruyorum. do i wanna know dan daha çok seveceğim şarkıları çıkacağı aklıma gelmezdi yeni albümde.günde 15-20 kez dinlenesi şarkı.
  • ınsani suursuzca gok mavisi lacoste almaya itebilecek bir sarki. am albumunun en seksi sarkisidir bence...
  • sondaki ezanı, prodüksiyona da el atan josh homme okumaktadır.
  • bininci kez dinlenmesi, "alex turner'a blue lacoste da yakışır ha" gibi yorumlara sebebiyet verebilecek şarkı.
  • kulaklığı takıp, perdeleri kapatıp dinlemeye başladığım şarkı.

bi dakka soyunmuyorum. durun lan, erkeğim. sakin. öyle değil ya.

şaka bir yana bu şarkıyı dinlerken yerinde durabilen varsa hayat damarlarından biri kopmuştur. milliyetçilik. yok o değil. ama kesin bir tanesi kopmuştur. kapa perdeleri. kır zincirlerini. öhm. evet arkada hâlâ dans etmeyen arkadaşlar görüyorum. lütfen.
  • biri gelsin bana "knee socks" diye bir şarkı var çok güzel bi dinle dese, sırf isminden dönüp bakmam hatta laflar hazırlarım ama yapan arkadaşlar arctic monkeys tayfası olunca iş değişiyor.
    bildiğiniz üzere şarkı her zamankinden.
  • alex turner'ın "well, you cured my january blues" vecizesini içeren efsane arctic monkeys şarkısı.

(bkz: january blues)
    january blues, genellikle ingiltere' de kullanılan bir tabir. yılbaşında insanlar, yeni yıl için kararlar *alır. hepimizin başına geldiği üzere ocak ayının başlamasıyla birlikte aldığımız kararları uygulamamaya başlarız. işte yeni yıl kararlarını yapamadığımızı görüp de kapıldığımız umutsuzluğa january blues deniliyor.
    bu şarkıda geçen efsane sözün anlamı da buradan geliyor. alex sevgiliye sesleniyor; sen benim ocak depresyonumu bile iyileştirdin. bence sevgiliye söylenebilecek en güzel söz.
hesabın var mı? giriş yap