• amerikan filmlerinde her türlü market sahnesinde mutlaka yer alan,
    içinden dışarı doğru bir ekmek kafası çıkmış olan,
    we eğer filmdeki bir loser ise, yolda taşırken muhtemelen yırtılan kağıt muhafaza.........
  • amerikada, supermarketlerde alisveris sonrasinda kasiyerin "paper or plastic?" sorusuna "paper" seklinde cevap verilmesi durumunda alabileceginiz torbasal.
  • çok fazla bilinmeyen bir özelliği de bunların bir geçim kaynağı da olmasıdır. tabi fabrikasyon olanlar değil bildiğimiz gazete kağıtlarından el emeğiyle yapılanlardan.

tee eski zamanlarda oturduğumuz mahallede sakız hanım ile mahur bey tadında yaşlı bir çift yaşardı ki barış manço'nun şarkısının bu çift için yazıldığını düşünürdüm. bu feleğin sillesini yemiş insanların tek geçim kaynağı komşulardan topladıkları gazete kağıdından yaptıkları kese kağıtları idi. hatta biz mahallenin çocukları arada sırada yardıma giderdik onlara. geçmiş zaman pek hatırlamıyorum ama yapıştırıcı olarak bildiğimiz un ve sudan yaptıkları bir tutkal kullanırlardı. o zamanlar başka alternatif olmadığından ve şimdilerde sadece eski türk filmlerinde kalan belki de seyredenlerce abartılı gelen mahalle kültürü sayesinde esnafın da desteğiyle geçinip giderlerdi.

düşünsenize bu kese kağıtları tekrar yaygın olarak kullanıma geçse bırakın sadece çevreye yararını kimbilir kaç ailenin de nafakasına az miktar da olsa bir katkısı olabileceğini.
  • son zamanların favori duvar boyası rengi.
  • argo: genellikle erkeklerin güzel vücutlu fakat çirkin bayanlar ile ilgili söyledikleri klişe sözlerden biridir. genellikle muhabbet şöyle gelişir:
    - üff abi hatuna bak.
    - olm surata bak iğrenç ama ya.
    - kafasına kese kağıdı geçirirsin olur biter.

ha iğrenç mi? evet, iğrenç ama biz öküzler bu muhabbete her seferinde gülüyoruz.
  • babamın " ne yapıyorsun?" sorusuna verdigi cevaptır efendim.
    kim sorarsa sorsun soyler bunu...
    oyle ki cidden kese kagıtcı zannedenler var adami...
  • cocukken icinden ne cikacak diye merak ettigimiz, heyecanla actigimiz paket kagidi.
hesabın var mı? giriş yap