• sütte bulunan proteinlerden birisi. asitle pıhtılaşır. özellikle cezve gibi gereçlerle süt ısıtıyorsanız hemen metale yapışır ve koku salar. süt yanığında duyulan koku aslında pıhtılaşan kazein kokusudur.
  • whey protein ile beraber kullanilmasi tavsiye edilen proteindir bu. whey proteinin hizli bir sekilde vucut tarafindan emilmesine karsilik; kaseinin emilimi daha uzun surmektedir. bu sebeple yatmadan once kullanilmasi tavsiye edilir. uyku esnasinda kaslarin parcalanmasini onlemekteymis. en ideali soyle diyorlar:

-sabah uyaninca whey
    -spordan hemen sonra tekrar whey
    -yatmadan once kazein

az once muzlusundan bir kutu* siparis ettim; vatana millete hayirli olsun.

edit: siparisi iptal ettim. biraz inceledim ve ogrendim ki; sutun icindeki proteinin 80%'i kazeinmis zaten. whey'i surekli olarak sutle karistirip ictigimi goz onunde bulundurarak toz halinde kazeine ihtiyacim olmadigina karar verdim. onun yerine buyuk kutu whey siparisi verdim, huzura erdim.
  • whey ile kazein in karistirilmasinda sikinti yoktur, sut icmek buna alternatif degildir.
    ıkisini karistirmis urunlerin olmasi bir kenara, protein alma imkanin olmadiginda(ornek: aksam dogru duzgun yememisim, ogleyin et yiyemeyecegim bir gun, ya da antrenman gunu aksam yemegi dusuk proteinli gecmis vesaire) gayet de karistirip da tuketmek mantikli.hem hizli hem yavas proteine ihtiyac duyulan her zaman karistirabilirsin.

hesabina bakalim : 244 gram sutte (ki ustelik yuzde bir yagli sut diyorum) yaklasik 8 gram protein var. 25 gram protein iceren whey ile (1 scoop) 25 gram protein iceren kazein kombosu(1 scoop) , elde etmek icin 1.5 kilodan fazla sut icmen gerek demek bu. 650 kaloriyi sadece 50 gram protein alacaksin diye harciyorsun yani senin mantigina gore. e genc, kg basina 3 gram protein alan diyetler var, sen makroyu komple sutle doldurdun? hani bunun saglikli yaglari karbonhidrati vesaire?
    onu da gectim, satin aldigin whey i ve kazein sindirim icin parcalanmis(hydrosu micellari i vesaire) enzimle satilani bile var. sen 1.5 kilo sut icince osuruk bombasina donuseceksin o kadar sute karsi alerjik reaksiyon gostereceginden?
    yapma cocugum, yapma evladim.
  • ne aromali olursa olsun tadi igrenc, bir turlu cozunmuyor topak topak kaliyor ama gercekten faydasini gordum bu zikkimin.
  • fitness'a gönül vermiş insanların gece boyu katabolik evreye geçmemek için yatmadan önce almaları gereken protein türü, neden, çünkü en yavaş sindirilen protein türü budur. herhangi bir şey yemediğiniz 7-8 saat boyunca vücudunuz kaslardaki amino asitlere saldırmak yerine aldığınız kazein proteinini kullanır. emek verdiğiniz kaslarınızda yıkım sürecine girmekten kurtulmuş olur, bol anabolik günler
  • birçok süt ürünü ve süt teknolojisindeki olumlu veya olumsuz gelişmelerin büyük bir bölümü bunun başının altından çıkar. (diğer sorumlu da serum proteinleridir) ph 4.6 izoelektrik noktasıdır ve bu noktadan sonra pıhtılaşma başlar. kalsiyumla çılgın bir etkileşimi vardır ve kalsiyumun varlığı ile yokluğu dert olur buna.
    her türlü süt ürününün fanatiği bir insan olarak, bu faideli çalışmalarını saygıyla karşılamamak mümkün değil.
  • kapsaisini etkisiz hale getiren yegane guc. o yuzdendir ki, acili yemeklerin yanina yogurt, ayran pek yarasir ..
  • sindirimi ve emilimi daha yavaş olan bir proteindir bu sebepten vücut geliştirme sporcuları tarafından özellikle gece yatmadan hemen önce alınarak vücudun kas gelişimine en müsait olduğu zamandaki 7-8 saatlik protein ihtiyacını karşılar.
  • oral yoldan demir eksikliği anemisinin tedavisinde gastrik tolerabiliteyi yükseltmek için;
    demir iyonlarının midede serbest hale geçmemesi gerekmektedir. mide ph değeri ister asidik olsun ister bazik olsun her durumda da bu ph değerine uyum sağlaması için demir iyonlarını paketlemek için kullanılan proteindir. kim bulmuştur derseniz (bkz: italfarmaco)
  • sütte bulunan bir proteindir.
    anne sütünde yer alan proteinlerin yüzde 40'ı kazein iken; inek sütünde bu oran yüzde 80'a çıkar ve bebekler bu yüksek kazeinli inek sütünü sindirmekte oldukça zorlanırlar. işte bu yüzden inek sütünü buzağıya, anne sütünü bebeğe vermek gerekir:)
hesabın var mı? giriş yap