• 17 yasimdayken bursa festivalinde cirak olarak calisirken konseri sirasinda sahnede ayakciligini yaptigim inanilmaz gitaristtir.

ayrica bir animi paylasmak isterim. söyleki kendisi bilindigi gibi kördür. benim konserindeki görevim ayakcisi olarak arkasinda bulunan gitarlari üzerlerindeki numaralara göre ona uzatmakti. farkli parcalarda farkli gitarlar caliyordu. isi biten gitarin kablosunu cikarip ötekini getiriyor tekrar kabloyu takip ona veriyordum. ek olarak su vs. ne isterse getirecektim.
    benden konserin ortasinda su istedi. kenarda duran plastik siselerden birini aldim ona götürüyordum. heyecandan su sisesi yerine meyva suyu sisesini götürmüsüm, neyse uzattim eline dogru. icmeden bana kafasini cevirdi ve su istedim meyve suyu degil dedi. hayatimdaki en büyük dumurdur bu.

(bkz: hassiktir)
  • türkiye'ye bir önceki gelişinde arkadaşım gezdirmişti kendisini. ona "her gelişimde tekneyle bana boğaz turu yaptırıyorlar. sallanmaktan içim dışıma çıkıyor. lütfen bu kez beni değişik bir yere götür" demiş. kör bir adama boğaz turu yaptırmak dünyada sadece bizim turist rehberlerimize has bir yetenek olsa gerek. "solumuzda görememiş olduğunuz sait halim paşa yalısı..."

herneyse; bizim nazlı akıllı kızdır. aklına mısır çarşısı gelmiş. hem böle otantik ortam, baharatlar, değişik esanslar falan. hakikaten jose amca mısır çarşısı'na bayılmış. bunlar mutlu mesut her dükkandan lokumlar, şekerler, bilmemneler tırtıklayarak giderken jose'nin menajeri yanlarına gelmiş ve o sırada üstada lokum yedirmekle meşgul olan arkadaşıma, jose'nin "ileri derecede diabet hastası" olduğunu ve şu anda bir cinayete kurban gitmek üzere olduğunu söylemiş.

nazlı'nın savunması süper ama "iyi de jose bana hiçbir şey deme di ki. hapur hupur götürdü lokumları maşallah. gıkı çıkmadı."
  • 01 haziran'da acik hava tiyatrosunda yagmur altinda acikhava konseri veren gitarist.
    kor bi adam ve sahne hakimiyeti yok ama gitarla neredeyse dalga gecio. kutsanmis yetenek...
  • malaguena calisi vardir ki oha! dedirtir.

http://www.youtube.com/watch?v=zm5jiav38q0

edit: link yenilendi, bosbakan ucan conan'a teşekkürler.
  • tek eliyle gitar çalan la copa rota, listen to the falling rain gibi şarkıyla kişiyi kendinden alan süper sanatçı. sesi insanın içini yumuşatır, müzikle başka alemlere gidersin, en moralinin bozuk olduğu zaman bile seni o sıkıntıdan alıp masal dünyasına götürebilir.
  • semiramis pekkan'ın "bana yalan söylediler" şarkısının orjinalini söyleyen kadife sesli. çok içli söylüyor "the gypsy"yi...

"some are made to make you laugh
    some are made to make you cry
    i don't know the reason why" dediğinde gözümden bir damla yaş düştü.

http://www.youtube.com/watch?v=df0gowm1irs
  • kendi tanımıyla, ud çalmayı bilen ilk porto rikolu sanatçı.
  • türkiye'ye pek çok kez gelmiş;türkiyede de birçok ahbabı olan;kör fakat süper yetenekli;yağmur altında rain'i söylemesi ile hoş bir tat yakalamamıza sebep olan sanatçı.cover konusunda da nasıl esere başarılı yorum katılabildiğini göstermiş olan insan.
hesabın var mı? giriş yap