• karloviç ile yaptıkları bir maçı izlemek istemezdim. ama sonucunu merak ederdim.

edit: şöyle bir baktım maçlara oynadıkları son 8 set 7-6 bitmiş hahahahah allah belanızı versin lan.
  • sabah işe giderken bırakmak zorunda kaldığım maçları akşam eve döndükten sonra hale devam eden tenisçi. bir maçı ortalama 6-7 saat sürüyor olsa gerek. nasıl bir ciğer varsa artık kendisinde, tebriklerimi iletiyorum.
  • dağ gibi adam eridi gitti gözümüzün önünde yazık günah. ama hâlâ bırakmış değil maçı. helâl olsun valla.
  • 82 ace atarak dünya rekorunu geliştirmektedir an itibariyle.
    edit: 92 oldu. dünya rekoru gelişiyor.

en iyi ikinci rekor ise şu anki rakibine ait.

en iyi iki rekorda aynı maçta.

john isner:92
    nicolas mahut: 76

edit2:supuki uyardı düzeltiyorum eski rekor 78 ile karloviç'miş.
    neyse birazdan o da tarih olur.

edit3: egale etti.
    edit4: geçti.
    edit5: maç bitmedi entry de bitmiyor.

maçı alan ikinci turu kaybedecek orası çok açık. maç artık kazanmaktan çok ace rekoru kime gidecek'e döndü.

önemli olan kısım bu artık galiba.
  • bu adamın maçını izliyorsanız bilin ki o maç ölümüne uzayacak. ha diyelim maç 3 set üzerinden oynanıyor, o zaman bu kardeşimiz tie-break oynar yine mümkün olduğu kadar uzatır maçı. grand slam tarihindeki en uzun 4 maçın ikisini bu adam oynamış varın siz düşünün.
  • 6 saatten kısa süren maça maç demeyen tenisçi.
  • şu an roland garros'ta paul henri mathieu'ya karşı yeni bir rekor denemesine başlamış olabilir.
  • 3 ocak'ta avustralya açık'a hazırlık maiyetindeki turnuvalardan biri olan hopman kupası'nda* nicolas mahut'le yeniden karşılacaklar. allah sonumuzu hayretsin.
  • bu yil 979 ace atmis. bu alanda 1.
  • adam oyununu bir türlü geliştiremedi senelerdir, oyun varyasyonları çok az ve sadece servisleri çok iyi, kendince estetik hareketler yapıyor bazen de işte. yıllardan beri böyle bu adam, ne eksiği var ne fazlası hep standart bir oyun tarzı. bu adamın 4-5 senedir maçlarını izlerim hala backhand'i ilk günki kadar zayıf ve en ufak gelişme yok. hal böyle olunca kariyerinin iyi derecesi 9 numarada yer almak, daha fazlasını da beklememek lazım zaten bu hantaldan. gününde olduğunda bazen bir şeyler yapacak diye bekle dur işin yoksa işte.
hesabın var mı? giriş yap