• insanın götü portatif olsa, mesela uzun yola falan giderken çıkarıp birine emanet edebilecek olsa, gerektiğinde gözüm kapalı kendisine götümü teslim edeceğim adam, o derece...

şimdi ben o götü hurley'e bıraksam acıkınca ekmek arasında yer, locke'a bıraksam dinamit sokar patlatır, sawyer'a versem afedersin siker, ama jack'e versem bıraktığım gibi alırım.

ama nasıl bir nankörlüktür bilmem, bu adam sürekli kendini hiçe sayıp fedakarlık yapıyor, sürekli onun yarası, bunun ilacı koşturuyor, hala yok efendim lider kompleksi var, yok efendim tahakkümcü, vs. diye bik bik ediliyor. elimizi vicdanımıza koyalım, oradakilere tüm holywood sosundan arındırıp "ıssız bir adaya düşmüş bir grup insan" olarak baktığımızda, bizimle olmasını isteyeceğimiz tek kişidir jack.

bu arada jack'im, kate sana yakışmaz, sal ipini gitsin...
  • --- spoiler ---

hakkında bu kadar entry girilince öl... hass...

--- spoiler ---
  • zaman zaman türkleşse diye adaklar adadığım doc.

adadakilerin de zamanında "bok yedi başı" diye kendisine kıllanmışlıkları var..işte ben de buna delleniyorum arkadaş..

- jack bi bok bilmesin..niye herşeye o karar veriyo ?....sittir edin jack'i..jack kim ki yahu?..kabile reisi mi ? sittirsin..

deyip deyip ondan sonra başları sıkışınca "jaaaaack" diye inlemiyorlar mı; ağızlarını burunlarını kırasım geliyo ekran başındaki izleyici olarak..

hayır, türkleşse ve şöyle bir replikle ekranlara dönse ;

- jaaaack...yardım et...bak nooldu ?
    - nooldu lan, nooldu ? sikerim ulan jackinizi...götünüz tutuştu mu jack..bokun içine giriyonuz, ondan sonra jack!!..gidin ne bok yerseniz yeyin..oranız buranız pörtlerse atarız iki dikiş..gölge etmeyin, başka ihsan istemez..

ibişler..bak nası dellendim yine..
  • efendi, okumuş, başarılı bir doktor olmuş adamdır..

lakin;

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)
    (bkz: kate)
    (bkz: sawyer)
  • altı sezon boyunca haksızlığın allahına uğramış, ne yapsa yaranamamış, adanın gerçek kahramanı.

jack olmayaydı, üç dört güne kalmaz susuzluktan, on güne kalmaz bulaşıcı hastalıktan, bir ay içerisinde others saldırılarından telef olacak olan ahali, birini suçlamak gerektiğinde ilk bu garibimi buldular. biri boğuldu mu, vurun jack shephard'a, biri ateşlendi mi, saldırın jack shephard'a, dharma gofretleri mi bitti, hücum jack shephard'a..

onun gözünü açışıyla başlayan efsane onun gözünü kapamasıyla bitti. bu hikayenin esas adamıydı en başından beri. finalde uzanmış yatarken vincent'i gördüğü andaki gülümsemesi, uçağın gidişini izlemesi ve ölümü kabullenip gözünü kapamasıyla dün geceden beri gözüme uyku girmemesine sebep olmuş insan evladı.

senaristler, size söylüyorum, alayınız topsunuz oğlum, you give me jack or we all die, right here right now..

edit: live together die alone demiş, dediğini de yapmıştır, helak olduuuk ulan üzüntüden.
  • ne kadar beklenti kıran bir final olsa da, bölümlerin en şık 2 sahnesi kendisine aitti.

--- spoiler ---

desmond'a see you in another life brother deyişi olsun, köpecik yanına gelince yüzündeki huzur dolu, ölümü kabullenen gülümsemesi, bölümlerin birebir en güzel hareketleriydi.

edit: dondurulmustazesebze sağolsun, tabii ki bir de "bu da sayid için!" yumruğunu indirmesi vardı ki, her zaman ezilenin yanında olan türk halkı için de "oh olsun oh" babanne nidalarıyla desteklediğimiz bir andı.

--- spoiler ---

hakkını yedik onca sezon ama en delikanlısı senmişsin jack oğlan. aslansın kaplansın.
  • lost dizisinin desmond ile beraber en baba karakteridir kanımca. dizinin başından itibaren sadece diğer karakterlerin iyiliği için didinmiş, uğraşmış hatta kendini paralamış lakin tüm bunlara rağmen hiç kimseye yaranamamıştır. başları derde girdiğinde peşinde dolanan karakterlerin herbirinin -locke hariç o hep öyleydi- zamanla götü kalkmış, jack'i terslemiş hatta yerin dibine sokmakta bir sakınca görmemişlerdir. yanıldıkları konularda ise bir kere bile özür dilememişlerdir bu adamdan. ama tüm bunlar yerine önüne gelen kadına çaksa, erkeklere siktir çekse daha çok yaranırdı zaten.
  • liderliği, zekası falan gibi özelliklerini takdir etsem de kanımca en özelliği keçi gibi inatçı oluşudur.

--- spoiler ---
    ethan bunu mundar ederken hala daha daha dayak diye arsızca çırpınıyordu.charlie öleli beş dakika olmuştu hala adamın ciğerlerini yumrukluyordu. harbiden de diriltti adamı. boorne ölmesin diye damarlarındaki asil kandan bir damacana verdi falan. takdirle izliyoruz kendisini.
    --- spoiler ---
  • dunyanin cikan civisini yerine koymak suretiyle erkekligini ispat etmis, yuru be kocum dedirtmistir!
  • o içlendikçe ben içlenirdim, o ağladıkça içim acırdı. öyle bir final yaptılar ki, jack'i sandığımdan çok daha fazla sevdiğimi anladım. tanrı kompleksine kurban olduğum, seni bilemeyeceğin gibi seviyorum.
hesabın var mı? giriş yap