• -istanbul'a zamanında tek başına gelip davul çalmıştı, sonra da piyano çalmıştı, acayipti.
    -çok sakin bir kişi, konser çıkışı "usta nasıl hazırlanıyosun çalmadan önce? soruma "sakinleşiyorum" diye cevap vermişti.
    -sonor kullanır, ziller eskiden istanbul'du, şimdi sabian jack de johnette serisi. (bu serinin hi-hat'leri ve ride'ları çok güzeldir)
    -yarkın'la beraber geldikleri konser de bi sçış ve provasızlık eseriydi. ayrıca hayvan yarkın ritim topluluğu adamı, ön plana çıkacaz, diye rahatsız etmişlerdi.
    -keith jarret trio'daki üçün biridir. miles davis'le de çalmışlığı var.
    -solo albüm olarak da oneness'ı önerebilirim.
  • bu adama iyi davulcu demek kucumsemek gibi birsey. cok iyi davulcu demek de yetmiyor anlatmak icin, apayri birsey bu jack.
  • evet dogrudur keith jarret ve gary peacocktan sonra layik oldugu en guzel trio, john abercrombie ve dave holland ile olusturdugudur.
  • kendisinin piyano çaldığı "the jack de johnette piano album" adlı bir piyano trio albümü de olan davulcu. hafızam beni yanıltmıyorsa kendisi klasik piyano eğitimi de almıştır.
  • bir workshopunda millet toplanmıştır.herkes neler öğreteceğinin merakı içindeyken gelir.davulu sevin der ve gider.birgün onu anlayacağım.umarım fazla beklemem..
  • 13 kasım 2005 akşamı işsanat'ta danilo perez ` : piyano` ile karşılıklı gökgürültüleri arasında esip savurdukları, john patitucci'nin ` : kontrabassağanak yağmuruyla katılmakta gecikmediği,jerome harris'in : elektro gitar` ` : banco` zarif dokunuşlarıyla da yağmurdan sonraki toprak kokusunun mis gibi sarıp sarmaladığı hoş bir konser vermiş olan dörtlünün lideri *.
  • 10 temmuz 2006 akşamı john scofieldla birlikte verdiği konserde büyük bir hayal kırıklığı yaşatmış; caz konserlerinde çok nadir görülen bir biçimde hınca hınç dolu olan harbiye açıkhavayı 3 parçada boşaltmış müzisyendir. sonra da konser ortasında salon neden boşalıyor denmektedir; zira harbiye açıkhavanın keyifli ortamını terketmeyi tercih eden o kadar insan salak değildir.
  • 10 temmuz 2006 akşamı sergilediği performansla ben de hayalkırıklığı uyandıran efsane baterist. kendisi ritm kaçırmış, hatta bir ara bagetine bile sahip olamayarak tebessümlere yol açmıştır. hey gidi günler hey. bu hallerini de mi görecektik jack baba diyor ve önümüzdeki konserlere bakıyoruz.
  • 10 temmuz 2006 konserinde attığı solo ile özellikle zakir hussain - eric harland şovundan sonra gayet yavan bir performans sergilemiştir.

gerçi konserden gözünün önünde o kadar seyirci çıksa herkes demoralize olurdu ama neyse...
  • jazz davulcusu.dalında yarmış kişilerden.davulda hissi yakalamış bi kişidir.çocukken piyanoya başlamış gençliğinde davula heves etmiştir.jan garbarek ,pat metheny ve en son keith jarret çalıştığı müzisyenlerden bazıları
hesabın var mı? giriş yap