• türkçe'de edat olarak kullanılan kelimemizin (bkz: imek/@poturgilinpotur) (bkz: etmek/@tsan chan) mantığından hareketle imek fiilinin dilek kipi ile çekilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz diye spekülasyon yapıp uzman görüşlerini göreve çağırıyorum.

(bkz: imek)
  • (bkz: oysa) ile üvey kardeş olan üç harf...
  • yunanca olmak mastarının ikinci tekil şahıs kipinde çekilmiş hali : sin,sın,sun
  • xilinxin design yazilimi
  • (bkz: bağlaç)
  • ısparta süleyman demirel havaalanı'nın iata kodu
  • nişantaşındaki, lise öğrencileri yurtdışı exchange şirketinin ismidir. 13 sene önce gönderdikleri yerde her türlü psikolojik istismara maruz bırakılıp, deli ilan edilmeye çalışılmış, yanına gönderildiğim aile tarafından her türlü tehditi ve rezilliği görmüşümdür. - ailen burada yok sana ne istersem onu yaparım, kim seni koruyabilir sözlerini suratı sinirden kıpkırmızı olmuş, üzerime yürüyen bir kadın tarafından 16 yaşımdayken duymuş ve şirketi arayıp psikolojim altüst, işinizi yapın dediğimde, -yapabileceğimiz bir şey yok sen kendine gel diye azarlanmışımdır.

ailenin kendi kızlarının mini şortlar giydiği evde, kapri giydiğimde, sizin ülkede herkes çarşaf giyiyor sen neden böylesin diye sorgulanmışımdır.

evdeki annenin, beni kenara çekip, bu salonda eşimin kız kardeşi kendisini kesti ve astı her yer kandı diye 16 yaşındaki bir çocuğu türlü korkulara maruz bırakmasının sorumlularıdır.

psikolojim bozuldu artık dayanamıyorum dediğimde, benim ağzımdan psikiyatriste yalan dosya yazdırıp.söylediklerimin yüzde yüz dışına çıkıp, beni deli ilan etmelerinin sebepleridir.

aileye, ben burada sizinle kalmak istemiyorum, şirketle aile değişimi için konuşacağım dediğimde, ailenin suçlu durumuna düşmemek için, telefon kablolarını çıkarıp, benden önce şirkete ulaşıp, kendi çocuklarının arkadaşlarının evde içtiği sigaraları üstüme atması sonucu beni suçlu durumuna düşürmelerine seyirci kalan şirkettir.

geri dönene kadar aileme ulaştırmadılar, beklettiler, çantalarımı nasıl hazırladığımı eşyalarımı tıktığımı & gecelerce uyumadan yemeden içmeden dönmek için beklediğimi unutmak mümkün değil. nasıl ilgilenmezsiniz dedim, olan oldu bir 15 bin dolar daha ver bu sefer başka yere yollayalım diye teselli ettiklerinde, gittik dava açtık.çok hızlı şekilde de kazandık.

keşke daha fazla davalar açsaydım, 29 yaşımdayım hala kabuslarımda o hiçliğin ortasında beni eve kilitleyip basıp gitmeleri, ben eve dönmeye çalışırken. çoğu arkadaşım mağdur döndü, dava açmaya ne bizim ne ailemizin psikolojisi yok dediler.

ben, bu yaşımda olsaydım o evdeki herife, ben koltukta otururken önüme kaldırıp ayağını koyup, sana bu ülkede nefes aldırmam dedirtirmiydim.
    3-5 çocuğu destekleyip, güzelce yurtdışında onları takip edip, şirketleri için reklam kişileri haline getirirler.

çokca caka satan, yatacak yerlerinin olmadığı şirkettir.
    keşke 10 sene boyunca, her sene başka dava açsaymışım.

bir ingiliz dili ve edebiyatı öğrencisi olarak, imkanım olduğu halde bu travmayla hala yurtdışına çıkamıyorum...
  • cıvıl cıvıl bir anna vissi şarkısı.

spotify
    tidal
  • lise son sınıfı abd'de okumama imkan tanımış öğrenci değişim organizasyonu.

ilk yanına yerleştiğim aile baya öküz olduğu için değiştirmek istemiştim ama oradaki kordinatörüm sallamamıştı ben de pılı pırtı toplayıp "yiyorsa hadi gelin beni alın geri gönderin" diyerek arkadaşların yanına yerleşmiştim. sonrasında hiçbirşey olmamış gibi programı tamamladım ama araba da kullandım, sigara da içtim, kısacası sallamadıklarını görünce program dahilinde yasak ama yasal olan şeyleri yaptım ki zaten 18 yaşındaydım. kötü bir tecrübe olmak üzereyken benim inisiyatifimle hayatımın en güzel tecrübelerinden bir olumştu.
hesabın var mı? giriş yap