• ben değilim. sen değilsin. aa olur mu abi? sen hiç değilsin.
    kim lan o zaman bu insanlar!

sonra hangi ilişki formundan bahsedildiği meselesi var: aile ilişkisi mi, duygusal ilişki mi, arkadaşlık mı, iş mi..

velhasıl, kimsenin kendisi olduğunu kabul etmeyeceği insan bu. hadi hep beraber ona laf sokup bok atıp huzura erelim.

ikiyüzlü dünya tasarımınıza tüküreyim.
  • kadınsa maddiyatın erkekse cinselliğin peşindedir. tüm hamlelerini bu plan üzerinden yapar ve her ikisi de yavşağın önde gidenirdir.
  • kendisini seven insanın içini oyar gibi üzer üzer üzer,
    beyninin içine eder, sonra da çeker gider.
  • gütsen de gütmesen de sonu boka sarabilir. kasmaya gerek yok bence. hayatın pazarlıksız alanları olmalı, fakat bazısının ciğerine işlemiştir aklı sıra kurnazlık, strateji olmadan yapamaz.
  • kaybeden taraf olur.
    ilgilendiği kişi güdülen stratejileri farkettiğinde yalnızlığı ile tanışır.
  • basittir, hayat hakkında en ufak bir görüşü yoktur. bunları hakaret bağlamında değil, realite bağlamında söylüyorum. hayat hakkında bir felsefesi, etik anlayışı olan bir insan böyle basit düşüncelere yer vermez hayatında. böyle insanlar daha çok zihnî meselerle meşguldür. “yok şöyle yaparsam şöyle davranır, bunu yaparsam yüz bulur” gibi salakça ve ahmakça düşünceler hayatı boyunca gerçek anlamda düşünmemiş, orta kafalı insanlara aittir. aklı başında bir insanın böyle ufak ve boş şeylerle meşgul olacağına ihtimal vermiyorum. birini yanında tutmak için çaba göstermek, o kişinin sizi er geç terk edeceğini ve bundan sizin çekindiğinizi gösterir. kimse yanınızda kalsın diye çaba göstermeyin, bırakın gitsinler. bir şey olacaksa erken ya da geç olması bir şeyi değiştirmez, önünüze bakmış olursunuz.
  • samimi olmayandır.
  • benim lan bu. strateji gütmeden ilişki yaşamak isteseydim, erkek halimle gider bi erkekle evlenirdim. kadınla evliysem, strateji de yaparım, nabza göre şerbet de veririm.
  • bu kesinlikle ben değilim. ama bazen bu strateji kaygısı güden insanların karşısındaki tarafından değerli olduklarını görünce yanlış mı yapıyorum yoksa denilir fakat bir insanın hamurunda yoksa yapamayacağını da bildiğim şey.
  • ilişkisinde olan biten her şeyi arkadaşlarına anlatıyor ve onların akıl vermelerine maruz kalıyordur. bu yüzden dolduruşa gelmiş ve bi strateji izlemesi gerektiğine inanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap