• idris isminin gorebilecegi zirve.
  • cehaletime tüküreyim kendisiyle alakalı olarak.
    bu beyefendiyi ben ghost rider spirit of vengeance'in denizli'deki çekimlerinde görmüştüm ilk. adamla aramda iki metre var yok, kendisi rol kesiyor, role odaklanıyor, kendince konsantrasyonunu canlı tutmaya çalışıyor. ben de filmi ucuza getirmek için "ikinci kalite" bir oyuncuyu kadroya dahil etmişler sanıyorum. ciaran hinds'i tanıyorum onu tanımıyorum. halbuki makul olanı tam tersi- ötekini bilip ciaran hinds'i bilmemek(miş).

adam sempatik, kibar, figüranlara iyi akşamlar diliyor, triplere girmiyor, gülüyor. hatta antik tiyatronun merdivenlerinde takılıp düşerek bacağını yaralamasına rağmen iyimser ve gülümser halini elden bırakmıyor.

bende ve muhtemelen geri kalanımızda da "vay gariban afrom. bir film fırsatı yakalamış, uğruna ölecek" izlenimi oluşuyor çünkü "zenci çok sempaatik yaa" ve benzeri yorumları duyuyorum kalabalık arasında.

hasılı bir hafta sonra televizyonda tesadüfen bir filmde görüyorum. "ana o. idris...müslüman mıydı bu? garibim" derken the wire'da görüyorum, sonra türlü çeşit blockbuster filmde. adamın kariyer grafiği dikey... mahsun aile babasından pezevenk evladı rolüne kadar her şekli alabilecek bir yeteneği var gibi. baş değilse de başaltı.

ben imza alabilirdim, fotoğraf da çektirebilirdim, cep telefonuma adımı söyletebileceğim bir ses kaydı da alabilirdim , hatta video...yakamdaki altın toplu iğneyi satıp bir kişi daha kurtarabilirdim. gitti gül gibi on sekiz bin yıl anlatabileceğim hatıra.
  • ilk zenci james bond olabilecegi soylenen, asiri karizmatik, hackney - londra dogumlu bir abi. ben sahsen kendisini the wire adli mustesna yapimda canlandirdigi tum zamanlarin en iyi anti-kahramanlarindan biri olan russell "stringer" bell karakteriyle tanidim. the reaping ve 28 weeks later'da da var ayrica kendisi.
  • konuk oyuncu olduğu the office'de olayını kısa ve öz biçimde açıklamıştır:

"i am aware of the effect i have on women"
  • bu herifin dunya kadar fani var. ve inaniyorum ki cogunun the wire'dan, idris elba'nin ordaki stringer bell karakterinden haberi dahi yok. cok eksik bir hayranlik icindeler, cok eksik.
  • adının nasıl okunduğunu merak ettiğim oyuncudur bildiğimiz idris mi? aydris falan mı
  • herif the wire'da o kadaar karizmatik ve taşşaklı oynuyor ki, sanırım hayatımda bu kadar sağlam bir oyunculuk görmedim arkadaş, ama bunda en çok da herifin dağ gibi bir adam olmasının etkisi var diye düşünüyorum.
  • istiyorum ki o bütün gün ingiliz ingiliz konuşsun, ben de dinleyeyim...
    konu mühim değil, telefon rehberini okusa dinlerim

bir ses, bir aksanla birleşince bu kadar mı karizmatik olur??
  • nam-ı diğer luthercığım 1.sezonda karısına kızıp evin kapısını yumruklayarak kırması olsun, depresyona girdiği zaman her sabah kahvesini yudumlarken kendi kendine rus ruleti patlatması olsun, cinayeti itiraf etmeyen suçluyu ayaklarından tutup gökdelenden sarkıtması olsun..

şu hayatta kapri giyinmesine göz yumabileceğim tek adamdır.

içimde bir kıpırtı var sözlük.
  • yeni thor filminde heimdal'i canlandiracak siyahi aktor. negzel lan, karizmatik olduktan sonra kimsenin ten rengi, etnik gecmisi onemli degil. yeni ataturk filmi cekelim, ama ataturk'u ken watanabe canlandirsin o da karizmatik, iyi rol yapiyor...
hesabın var mı? giriş yap