• türk televizyonlarının mahallenin muhtarları, cennet mahallesi yayınladığı yıllarda six feet under, the wire gibi diziler yayınlayan kanal. bugünlerde de akasya durağı, arka sokaklar karşısına the newsroom, game of thrones'la çıkan dış mihrak. bunlar hep amerikan hayranlığı. oyuna gelme türk genci, televizyonuna sahip çık.
  • efsane dizileri içinde barındırmış güzide kanal. starz ile birlikte sansürsüzlüğün temelini oluşturmuşlardır. istatistiğe vurursak..

the sopranos - 9,1
    six feet under - 8,7
    oz - 8,9
    the wire - 9,4
    carnivàle - 8,5
    boardwalk empire - 8,7
    band of brothers - 9,5
    rome - 8,9
    true detective - 9,3
    game of thrones - 9,4

efsaneleriyle belli bir çıtanın altına inmemiştir. bu da onu diğer kanallardan üstün tutuyor. fakat bana göre büyük bir eksiği var. o da oz, six feet under (ilk 2 sezon) gibi dizilerin hddvd, web-dl, bluray, 720p hdtv sürümlerinin olmayışıdır.

oz gibi bir diziyi sırf dvdrip diye izlemeyip göremeyenler bile var. yazık oluyor bu efsanelere. hbo'nun birşeyler yapması şart şu konuda.
  • şimdi kimisi bbc falan diyebilir ama bence burun farkıyla dünyanın en iyi kanalı budur. ayrıca hbo ve bbc farklı kulvarlarda sayılabilirler, ne de olsa bbc dizi kadar belgesellere de ağırlık veriyor. bu ise sadece dizi ve film. o yüzden dünyanın en iyi dizi kanalı kesinlikle hbo'dur, üstüne tanımam.

nasıl yapıyorlar nasıl ediyorlar bilmiyorum ama daha başında voooiiinnnnkkkk ses efektiyle açılan hiç bi diziyi beğenmediğim olmadı. nasıl bi senaryo ekipleri var, bu dizilerin senaryolarını yazarken kaç danışmandan yardım alıyorlar, niye asla çuvallamıyorlar pes diyorum vallahi pes.

umarım deveyi hamuduyla götürüyorlardır para konusunda. zira eğer paraysa bu dizileri ortaya çıkarmalarındaki ana etken, milyar dolarlar feda olsun. yeter ki bu kalitede devam etsinler.

the wire, sex and the city, rome, six feet under, carnivale, sopranos, oz.. oha ya.. insan mısınız olm siz...
  • teletubbiesi bile yayınlasalar, hbo yayınladığına göre bir bildiği vardır diye düşünür, oturur izlerim. o kadar çok seviyorum.
  • hbo iyi dönem dizileri çekebilen yegane kanaldır amerikada. her dönem muhakkak anormal bütçeli bi yapımı vardır hbo'nun ve tümü sinema filmi kalitesindedir. öyle ki bu dizilerin sonlandırılma sebepleri de genellikle yeni gelene yer açabilmektir. zira her birinin yapım bütçesi memleketimiz dizi/sinema endüstrisi büyüklüğüne eşdeğer olduğundan sanıyorum bir arada yürütülememekteler.

(bkz: band of brothers)
    (bkz: carnivale)
    (bkz: deadwood)
    (bkz: rome)

kısaca hbo elindeki hazır iyi malzemeyi dahi gözden çıkarabilecek kadar kendine güvenen aşmış bi kanaldır.
  • tatar ramazan'ı bu adamlar çekseydi, ramazan avluda abdurrahman çavuş'un kopuk kellesiyle gezmişti.
  • bu kanalın hangi dizilerinde hangi ortak oyuncular oynadı görebilmek için yararlı aparat:

http://zgrossbart.github.com/hborecycling/
  • hbo'dan babam ciksa izlerim.
    (bkz: boardwalk empire)
  • 90lı yılların başında kurulup aniden korkunç popüler olmuştur. oteller reklamlarını, bedava hbo seyretme fasilitesiyle yapmışlardır o dönem.
  • tarihsel dizi cektiler, sava$ serisi yaptilar, western cektiler, hapishane dizisinin kralini yaptilar, polisiyenin hakkini verdiler, vampirli bi$iler cektiler, olum/ya$am uzerine adeta dokturduler, fantasy yaptilar ve $u an yenisini cekiyorlar, komedi yaptilar. ne kaldi geriye?

"2012 oldu bilim kurgu nerede orospu cocuklari? :("
    bir dost.

cektiler mi lan yoksa? msj atin lan varsa. insan birbirleriyle fuck'li suck'li konu$an uzay gemisi tayfasi, cocksucker'larin havada ucu$tugu bi koloni gormek istiyor yani. :((
hesabın var mı? giriş yap