• neuer reyize penaltılarda vaziyet al panenka atacam hareketi çektikten sonra topu dağa bayıra vuran mal topçu.

ulan kandırmaya çalıştığın adamın senden daha iyi tekniği var kovalak.

böyle kepaze ederler sirk soytarısı seni.
  • futboldan anlamayanlarin da yavas yavas tanimaya basladigi forvet. ancak boyle dunya kupasi, avrupa kupasi olacak ki gorecekler, yoksa futbol onlara real, barca, chelsea, atletico, liverpool gibi takimlar ve bunlarin futbolcularindan ibaret. swh*
  • ya bu southampton ne ayak premier ligde ikinci sırada diye bakarken farkettiğim oyuncu. öyle genç bir oyuncu da değil ama, bugüne kadar kendisinden haberdar değildim. istatistikleri, boyu, kilosu enterasan bir oyuncu olduğunu gösteriyor. ilk fırsatta izleyeceğim.

edit: ya tamam hatırladım ben bu adamı. iyi de ne olmuş da patlamış birden böyle 3 yıldır, ilginç.
  • şu anda az alkmaar forması giyen, 1985 doğumlu italyan santrafor. italya u-21 milli takımı ile yıldızı parlamıştı. bana göre çağdaş santrafor tipine örnek bir futbolcu. boyu 1.93 m, fakat buna rağmen çok iyi çalım atabiliyor, iki ayağını da kullanabiliyor, kafa vuruşlarında da çok etkili. alkmaar'da çok şans bulamadı, bu sene kendisinden patlama bekliyorum.
  • (bkz: graziano pelle/@ceyar i kim vurdu)

premier lig takımı southampton fc'de forma giyen 1985 (29) italya doğumlu forvet.

futbol stili eski galatasaray forveti ümit karan'ı andıran bitirici golcü.

27'sine (2012/13) kadar isminden söz ettiremeyen sıradan bir forvet reputasyonuna sahipti. altyapısından çıktığı lecce, calcio catania (k), fc crotone (k) , cesena fc (k), az alkmaar (2007/08 - 6m € - yaş 22), sampdoria (k) veparma (k) formaları giydi ve iz bırakamadı.

27'sinde (2012/13) 3m € gibi osuruk parasına opsiyonlu olarak kiralık geldiği feyenoord'da patlama yaptı. eredivisie'de 29 maçta 27 gol bulup gol krallığında 31 gol atan (bkz: wilfried bony/@ceyar i kim vurdu)'nin ardından 2. oldu. sezon sonu takımı tabi ki satın alma opsiyonunu kullandı.

28'inde de rakip kaleleri bombalamaya devam edince (2013/14 - 29 maç, 23 gol) daha iyi bir lige transfer yapması kaçınılmaz olmuştu. bu sezon başı (2014/15 - 11m € - yaş 29) premier ligde yaptığı atılımlarla üst sıralama takımı olan southampton fc'ye geçti.

bu sezona (2014/15) southampton fc'da fırtına gibi başladı ve ilk 6 maçta 8 gol buldu. jöle düşkünü italyan magandası şekilli forvet sonraları bir hayli duruldu - diğer 17 maçta 2 gol! - yine de totalde takıma yaptığı katkı bakımından başarılı sayılacak bir performans sergiledi.

---------- bonus ------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: southampton fc/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ------------
  • 30 yaşında yıldızlaşan forvet. çünkü italyan olmak bunu gerektiriyor.
  • çin kulübü shandond luneng takımına 13 milyon pound bedelle transfer olmuş. yıllık 16 milyon euro para kazanacakmış. iyi para, güzel para
  • attığı güzel gol ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran golcü.

üçüncü gol: https://www.youtube.com/watch?v=jwohyjvpn34
  • al pelle'yi vur zaza'ya... mına kodumun dallamaları...
  • feyenoord 3 milyon euro'ya bonservisini almıştır.

not: ayrıca 2012-2013 sezonunda ligde oynadığı 29 maçta 27 gol atıp 9 asist yapmıştır.
hesabın var mı? giriş yap