• kendisine, hakaretle kesinlikle alakası olmayan eleştirili bir entryim yüzünden , üşenmeyip hakaretin dibi bir mesaj yollamış yazar. ne bu şiddet bu celal ?
  • #33354497 numaralı entry'den anlaşılacağı üzere güne kötü başlamış. sözlüğe giydirmelere doyamamış olacak ki kendini tek tek ''8284 ifşa dedektörü'' olarak tanımlamış.

#33354350 entryle ilgili attığı mesaja gayet insani cevap vermeme rağmen küfürle karışık hakeretler yağdırmıştır.

ardından gayet düzgün bir dille 8284 kontenjanından alınmaktan pişman olduğumu gerçi bugüne kadar böyle rahatsızlık duymadığımı. bu abuklamayı yapan tek kişinin kendisi olduğunu belirttim.

bu şekilde alım olmasaydı. onay sırama çok az bir süre kalmıştı. en azından hiç tanımadığı biri hakkında çirkefleşebilecek insan evladıyla muhatap olmak zorunda kalmazdım.
  • geçen gece, mezeleri hazır ettim. sirkeye yatırılmış közlenmiş biber, izmir tulumu, kavun, bir büyük. ee ne demişler ''başınızda bir büyük olmadan içmeyeceksiniz...''. dertlendim be sözlük. duydum ki gominst redar bana hinlenmiş, beni trollere eklemiş, bana giydirmelere doyamamış. zor be sözlük!

şu hayatta,

tek dersten okul uzatmak

patronla tartışırken sesin çatallaşması

benzin litre fiyatının 10 tl olması

sigara zammı'ndan daha zor bir şey varsa o da gominst rader'in trol listesine girmemdi.

balığım öldü. üzülmedim arkadaş. ''nesin lan sen'' dedim balığa. ''bak bana acıyı gör'' dedim. ölü balığa, balık ölüye gominist rader'i anlattım

ispirto içecektim pahalı diye evdeki sabunları yedim lan ben.

biliyorum hep olacaksınız.

hayatım senin gibi insanlarla uğraşmakla geçti. siz çocukken ne iseniz büyünce de o'sunuz.. hani şu komşu toplantılarında; çocuklar kaynaşsın diye gönderilen yan odada, koluma çimdik atıp ''yeaa ben yapmadım, yalan söylüyor yaaa...'' diyen. ''arkadaşının silgisini saklayıp iftira atan fırlatma'' siz hep vardınız. kısacası kapalı alanda her şey mübahtırcılar sizi.

mesaj yoluyla küfürleri eden sensin aynı zamanda nick altında marketingi sağlam tutup ayarlar veririm ki herkes senin koca kıçlı bir pislik olduğunu düşünsün diyen insan evladı da sensin.

düşünsün.

kardo bak! tüm samimiyetimle, gerçekten bunu yapınca mutlu olacak mısın? biliyorum aynı soruyu mesajla sorsam cevap atmazsın. ama harbi mutlu olurum diyorsan.

dostlar, boklayın lan beni.

hadi bugün az çiçek çocuk olalım bir insanı mutlu edelim.

gelelim gominist redar linç mekanizmasının tarihsel sürecine.

arkadaş! madem bu kadar haklı hukuklusun madem bu kadar doğrucusun ilk yazdığın nick altımı neden sildin?

evet, bu arkadaş önce nick altıma mal olduğuma dair beyanda bulunmuş hemen ardından silmiştir.

tepki gösterince #33355724 şu entrym'den hemen sonra silinmiştir.

sonrasında geri adım atmayınca artan bir hiddet, hışımla başka bir nick altı karalama entrysiyle, turan taktiğini yemeden önceki son sözlerle geri dönmüştür.

sen bana bir soru sordun. ben genel bir küfür kullanmışsam şayet sen bunu alıp kişiselleştirip ''nihat doğanvari yakarışlara'' neden büründün?

neden şahsıma küfür ettin?

neden be gominist redar neden kendini bu hallere düşürdün?

ha bunun birçok cevabı var. bakalım, insanlar ne gibi durumlarda aşırı tepkiler veriyormuş?

-pms dönemindesin
    -sevgilinden ayrıldın
    -sigarayı bıraktın
    -andropoz, menapoz...
    -kafein
    -hormonlar(hipertroid)
    -diyet
    -magnezyum eksikliği

daha detaylı bilgi içinse (http://www.htanoropsikiyatri.com/…irlilik.html.html) adresine bakabilirsin.

hı bunlardan emin değilim diyorsan. kuzenim, alanında iyi bir psikiyatr görüşme ayarlayabilirim. inan lafı olmaz. aksine vatana millete hayırlı bir iş yapmış olurum.

beni trollere ekleyebilirsin, beni sözlüğün tozlu sayfalarına yollayabilirsin, ssg'ya ''örtmenim yeaa ayşe saçımı çekti, silgimi çaldı...'' gibi bokpüsür yakarışlarına devam edebilirsin. lakin şahsıma küfür edemezsin.

sonuç itibariyle yazdıklarım, yazacaklarım beni ve moderasyonu bağlar.

şimdi sözlük mekanizması harika beğenmediğin adamı eksile, düşüncesini tasvip etmediğin, üslubunu, tavrını, tarzını beğenmediğin kısaca tilt olduğun, olabileceğini hissettiğin an eksile.

keyifli, keyifsiz, sebepli, sebepsiz eksile.

ama dostum, ''hahaha burda ne demek istedin?'' diye insancıl, samimi, kayda değer bir mesaja karşılık bulunca basma küfrü yapma işte bunu yapma.

sonuç itibariyle herkes burda nick babında kaçak dövüşmüyor mu?

he dostum öyle.

herkesin sosyal statüsü ne olursa olsun (adam belki 15 dk 32 sn. sonra şirket ihalesiyle ilgili en önemli imza yetkisini kullanacak belki birileri vize, final, büt kasıyor, birileri soğuk öğrenci evlerinde yorgan altında sözlük okuyup keyifleniyor, birisi teskere tarihini bekliyor...)

kısacası kimin ne olduğunu bilmediğin bir ortamda. sen bir soru soruyorsun ve zamanından, kelimelerinden, insaniyetinden fedakarlık edip cevap veriyorlar sana. hiç değilse. sus. istiklal'de bir kadına omuz atan hödükle aranda ki yedi farkı yazmayacağım.

kişi kendini bilir nihayetinde.

şimdi de benime ergenlere amk yazmama bozulan -ki bu küfürdür, ayıptır, beni bağlar- gominist redar'ın pek sevgili küfürlü, genellemeli entrylerine gelelim.

#33400865 (kadınlar, kadınlarımız...)

#33354497(ssg)

#33272878(yolda yürüyen bilumum biçare)

#33246827(nokia lumia)

tüm bu armağan çağlayan tadında entryler

oluşan voltran

''hi guys!!!gominist redar'a merhaba deyin çocuklar...''

kısacası, yegane sığ dünyasının bok püsür dayatmalarını herkesin kabullenmesi gerektiğini savunan, sözlükte yeni olduğunu anladığı bir yazara giydirmelere doyamayan bunu bir çeşit ego tatmini olarak gören, karşısındaki kişi hakkında fikir sahibi olmadan icraatte bulunma yanlışını gösteren herkes eminem'in beyaz kıçını öpsün.

ayrıca beni trollere eklediği için görememiş. lütfen gominist redar beni trollere eklediysen dahi arada kontrol et. mazallah nick altına yazarım. gözünden kaçar.

bir de sade dinliyormuşsun ya ben lan neyse bir şey demiyorum...
  • durduk yere özel mesajdan saldıran yazar.

adama açıklama yapıyorum yine hakaret ediyor, size mesaj atarsa basın engeli geçin.

beyni olduğuna kanaat getirip cevap verme zahmetine girerek beyninize hakaret etmeyin.
  • şu entrisinden ötürü kendisine istiklal marşı'nı anlayarak okumasını tavsiye ettiğim yazar*.

...
    ruhumun senden, ilâhî, şudur ancak emeli:
    değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
    bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli -
    ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli
    ...

türk milleti'nin marşında, yurdun üstünde ebedi inlemesini istenilen "ezan-ı mukaddes"i savunmayı arap milletine mensup olmaya bağlamış biri* .
  • tartışmak ile hakaret etmeyi birbirine karıştıran, muhtemelen (emin değilim ama) en iyi olasılıkla başkalarına hakaret ettikçe kendi yüceldiğini düşünen veya hisseden bir yazardır, kötüsünü söylemeyeyim, düşünmeyeyim. bu durumla aynı şekilde çok yazar karşılaşmış. beş altı mesajda oluşan esprili seviyeli mesajıma hakaretli cevap aldığım, makul ve mantıklı cevap verdiğim halde gittikçe hakaretin dozunu arttıran bir yere geldi. engellemeyi sevmiyorum ama sinirlerim daha da gerilmesin diye engellemek zorunda kaldım.
  • ampır ampır konuşmayı seven yazar.
    (bkz: #26331311)
    (bkz: israf-ul döl)
  • ingilizce'ye hakim, sözlükte bu konuda düzgün yazabilen nadir insanlardan. böylesi pek karşıma çıkmadığı için dikkatimi çekti.
    türkçe'ye çevrilmesi çok zor olan, ingilizce'deki "stay tuned" ifadesi hakkında yazdığı (#47733292) entry'sinde sergilediği açıklama becerisine ben de sahip olmak isterdim. çok teşekkür ederiz gominist redar. yazmaya devam ediniz. *
  • imla hatası bir kelimemden dolayı beni uyarıp üstüne aldığı cevaptan sonra gıkı çıkmayan yazar.

demek ki beyni bu kadarmış
  • imla nedir bilmeyen bir yazar. bilmediği gibi türkçe hakkında entry girmeye çalışır. bir de türk milliyetçiliğine sallayıp, kültürü savunur. anlam karmaşası yaşamış. yazık kimin çocuğuysa.
hesabın var mı? giriş yap